Keletas judesių – ir veidas skaistesnis
„Pati esu išbandžiusi ne vieną natūralų jauninimosi būdą, įgijusi veido fiziologijos, anatomijos žinių, baigusi įvairius kursus, tarp jų – šiuo metu itin populiarią veido mankštą. Tai gera praktika, leidžianti lavinti veido raumenis. Galima būtų praktikuoti namie, tačiau kartais tam prireikia pastangų. O veido savimasažas, kurį praturtinau savais metodais, prieš 10 metų perėmusi patirtį iš žavios italų senjoros, pastangų nereikalauja, nes darau jį tada, kai noriu pailsėti, atsipalaiduoti, galiu jį daryti net atsigulusi“, – pasakoja G. Bitinienė.
Anot kosmetologės, kol esame jauni, veidas būna apvalus, gražus, senstant žandai įdumba, atsikiša kaktos ir smakro kaulai, raumenys suglemba, išsausėja, tampa neelastingi, nukąra.
8–9 pratimų savimasažą, pasak kosmetologės, galima pasidaryti per 10–15 minučių. Jei ruošiatės į šventę, viešą renginį – keletas nesudėtingų judesių – ir jūsų skruostai taps putlesni bei rausvesni, akys nušvis.
„Masažas nesudėtingas, tik reikia jį tinkamai atlikti, jaučiant, kaip atsipalaiduoja visada įtempti veido raumenys. Svarbu netampyti odos – ranką stipriau prispausti prie veido, saugoti smilkinių, prieausių zoną, kur išsidėstę nemažai limfmazgių ir nervų, taip pat itin jautrią paakių sritį“, – perspėja kosmetologė.
Kokius nesudėtingus judesius būtų galima atlikti per minutę? G. Bitinienė rekomenduoja tarpuakio kaktos bei skruostų masažą.
Tarpuakio kaktos savimasažas. Atsipalaiduokime, atremkime galvą į kėdės ar sofos atlošą. Tris ar keturis pirštus padėkime ant kaktos tarp antakių, kad pirštų galiukais pajustume raumenį. Sukime ratukus neatitraukdami pirštų ir pamažu keldami juos į viršų iki plaukų linijos. Labai svarbu, kad nebūtų smaukoma oda – taip atsitinka, kai smaukomas odos paviršius, o ne giliau esantis raumuo.
Vadinamąsias pykčio raukšleles lyginti galima ir kitu kaktos savimasažo būdu: abiejų rankų vidurinius pirštus įstatome į tarpuakio sritį ir lengvai prispaudę keliame vertikaliai apie vieną centimetrą į viršų. Tuomet pirštai, neatitrūkdami nuo kaktos, juda horizontaliai iki smilkinių ir tarsi piešdami eglės šakas pakilę šiek tiek aukščiau grįžta atgal iki įsivaizduojamo kamieno. Tokiu būdu, po centimetrą vis pakildami į viršų, „nupiešiame“ apie 5–6 eglės šakas. Savimasažo „Eglutė“ vaizdo įrašą žiūrėkite čia.
Šiukštu, perspėja G. Bitinienė, nemasažuokite veido toje pačioje vietoje ilgiau nei 5 minutes, kad netyčia nepratrintume jautrios odos. Beje, kuo geriau pirštai „prisisiurbs“ prie gilesnių sluoksnių, tuo mažiau bus nutrinta oda.
Vienos minutės veido savimasažas. Užmerkime akis. Priglauskime delnus ant abiejų skruostų taip, kad jie tarsi priliptų, uždengtų abi veido puses, akis, pirštai būtų ant kaktos. Prispaustus delnus maloniu paspaudimu keldami aukštyn sukime kelis kartus iš vidinės pusės į išorinę. Po to delnus nuleiskime žemyn ir kartokime sukimą. Taip masažuokime nuleisdami pirštus po centimetrą vis žemiau, kol pirštai atsidurs po antakiu, vėliau, aplenkę akis, – ant skruostikaulių ir galop pasieks smakrą. Savimasažo metu veidas turi maloniai šilti, švelniai parausti, akys pailsėti. Darykime tai su malonumu.
Skruostų „pumpavimas“. Norite, kad skruostai būtų putlesni, rausvesni? Patrinkime delnus vieną į kitą, pridėkime juos prie skruostų, gana stipriai paspauskime raumenis skruostikaulių apačioje, kad pajustume jų jėgą. Paspaudykime apie 5–10 kartų vis lengvai atleisdami.
Padės ir vaizduotė bei kitos priemonės
Kaip pasikeis veidas atlikus savimasažą? „Jei veidas buvo pavargęs, papilkėjęs, po masažo pagerės jo spalva, grįš jaunatviškas raudonis, pradės blizgėti akys, atrodysime labiau pailsėję. Jei savimasažą atliksime reguliariai, pokyčiai bus ryškesni: pagerėjęs veido ovalas, mažiau pakritę žandukai, mažesnės raukšlės lūpų bei nosies srityje, aplink akis“, – pasakoja G. Bitinienė ir priduria, jog nieko nedarant besiformuojančios raukšlės gilėja, o kai gilėja iki tam tikro lygio, „lūžta“ – tada jau nebepadės niekas, tik įvairūs užpildai ar botulino toksinas. Todėl ji rekomenduoja nelaukti, kol raukšlės taps gilios, o veikti raumenis ir odą masažu bei kaukėmis.
„Pradėjus daryti masažą, į raumenis atitekėjęs kraujas atneša visas jiems reikalingas medžiagas – deguonį, mikroelementus, vitaminus. Raumuo tarsi palaistyta gėlė pradeda atsigauti, o reguliariai masažuojant atsikuria, palaikomas jo stangrumas. Limfa iš raumens išneša nereikalingas medžiagas, atidirbtus produktus, todėl oda skaistėja, mažėja pigmentinių dėmių. Masažas veikia ne tik raumenį, bet ir odos epidermį, jis atsinaujina, oda tampa gaivesnė, jaunesnė, minkštesnė, drėgnesnė“, – masažo poveikio mechanizmą trumpai nusako grožio specialistė.
Kad poveikis būtų stipresnis, ji pataria savimasažą sustiprinti vaizduote: atlikdami jį galvokime apie tai, kaip išsilygina raukšlės, pakyla lūpų, akių kampučiai, kaip gražėja kaklas, kakta. „Galima pasidėti savo pačios nuotrauką, kurioje esate nufotografuota jaunesnė, ir tą save jaunesnę įsivaizduokime savimasažo ar kitos procedūros metu“, – pataria G. Bitinienė.
Kosmetologė primena ir kitas svarbias priemones jaunystei palaikyti – mankštą, sveiką mitybą, visavertį miegą.