Nuotraukose - visi trūkumai

Modelis Chrissy Teigen neseniai viename socialinių tinklų pasidalijo savo kojų nuotrauka. Joje aiškiai matyti mėlynės, atsiradusios dėl atsitrenkimo į virtuvės spintelių stalčius. Tačiau ten išryškėja ir modelio turimos strijos. „Strijos sako: „Labas“,– nuotrauką komentuoja žinoma moteris.

Moterys visame pasaulyje vis dažniau dalijasi savo nuotraukomis su raktiniais žodžiais (angl. – „hashtag“) #LoveYourLines (#MyliuTavoLinijas) ir #TakeBackPostpartum (#AtsigriebiuPoGimdymo).
Štai praėjusį mėnesį tinklaraštininkės Rachel Hollis natūralaus kūno nuotrauka tapo virusine ir buvo peržiūrėta milijonus kartų. „Aš turiu strijų, ir aš vilkiu bikinį. Turiu pilvuką, kuris yra suglebęs nuo to, kad išnešiojo tris gigantiškus kūdikius, ir aš vilkiu bikinį. Mano bamba yra nukarusi (anksčiau nė neįsivaizdavau, kad tai įmanoma!) ir aš vilkiu bikinį. Aš vilkiu bikinį, nes didžiuojuosi šituo kūnu ir kiekviena žyme ant jo. Tos žymės įrodo, kad aš esu pakankamai palaiminta, kad galėjau išnešioti savo kūdikius, ir tas sudribęs pilvukas reiškia, kad aš sunkiai dirbau, jog galėčiau numesti tiek svorio, kiek pajėgiau. Išdidžiai puikuokitės tokiu kūnu!“ – po nuotrauka rašė ji.

Padidins moterų savivertę

„Ši tendencija yra puiki“,– mano elgsenos psichologė australė dr. Ivanka Prichard. Specialistė kaip tik šiuo metu tiria socialiniuose tinkluose talpinamų nuotraukų įtaką moterų psichologiniam savęs suvokimui.

„Ši natūralaus kūno tendencija rodo kūną tokį, koks jis yra iš tiesų. Ir akcentuoja, koks funkcionalus jis gali būti. Moteriškas kūnas yra nuostabus ir turi būti vertinamas daugiau nei tik dėl jo parodymo. Siekimas skatinti teigiamą natūralaus kūno įvaizdį per šitas tendencijas galėjo padėti moterims visame pasaulyje padidinti savivertę“,– mano specialistė.

Betikslis idealų vaikymasis

Tuo tarpu, šią savaitę, kūno rengybos ekspertė ir socialinių tinklų žvaigždė Cassey Ho YouTube paskelbė vaizdo įrašą, padrąsinantį moteris gerbti ir vertinti kitus moterų kūnus tokius, kokie jie iš tikrųjų yra. 

Vaizdo įraše, pavadintame „Puikus Kūnas“ Keisi skaito socialiniuose tinkluose pasirodžiusius jos išvaizdą kritikuojančius komentarus. Tuomet ji gyvai nuotraukų retušavimo programa pakoreguoja savo kūną, atsižvelgdama į išsakytą kritiką. Vaizdo įrašo moralas tas, kad net ir tam tikro kūno „idealo“ pasiekimas nesuteiks visiškos laimės, nes norėsis dar daugiau.

Skleisti gerą žinią

„Socialinė žiniasklaida turi nuostabų potencialą, kad skleistų teigiamas ir naudingas žinutes“,– sako kūno atvaizdo tyrėja dr. Ema Holivel (Emma Halliwell) iš Vakarų Anglijos universiteto. Tačiau tik nuo mūsų priklauso, kam mes pasinaudosime šia galimybe: teigiamai ar neigiamai informacijai skleisti.

„Dalijimasis įrašais, kurie skatina realistinius, sveikus kūno atvaizdus yra didelis žingsnis, tačiau to nepakanka. Mes pačios turime pradėti skelbti daugiau savo nuotraukų, kuriose atrodome taip, kokie esame iš tiesų“,– sako dr. Ivanka Pričard, šį daugelį paskatinsiantį nors ir bauginantį darbą įtraukdama prie svarbiausiųjų sąrašo visoms moterims.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)