Anot Didžiosios Britanijos savaitraščio Sunday Times, daktaras Dick Swabb, neurobiologijos profesorius Amsterdamo universitete, įtikinėja, jog smegenų vystymasis nėštumo ir ankstyvosios vaikystės metu daugiausiai turi įtakos, į kokį žmogų išaugs vaikas suaugęs, skelbia news.com.au.

Daktaro Swabbo naujoji knyga „Mes esame mūsų smegenys“ (We are Our Brains), remiasi daugybe akademinių tyrimų, kurie parodo, jog būsimos motinos gyvenimo būdas gali paveikti kūdikį.

Viename iš tyrimų lyginamos moterys, kurių motinoms 1939 - 1960 metais nėštumo metu buvo duodamas sintetinis estrogenas, tam, kad būtų sumažinta persileidimo tikimybė. Medikamentas suveikė taip, kaip buvo tikėtasi, bet tai taip pat padidino ir sūnums, ir dukroms homoseksualumo galimybę.

„Polinkis į nikotiną ar kitus narkotikus didina tikimybę, jog dukterys bus lesbietės,“ - tvirtina daktaras Swabbas.

„Besilaukiančioms moterims, kurios išgyvena stresą, taip pat yra tikimybė susilaukti homoseksualių vaikų, kadangi streso metu hormono kortizolio kiekis išauga, kuris yra atsakingas už vaisiaus lytinių hormonų gamybą“.

Daktaras Swabbas taip pat sieja motinos alkoholio vartojimą su žemu IQ koeficientu.

„Moters organizme, kai vartojama daug alkoholio, vaisiaus ląstelės, kurios turi migruoti kūdikio smegenyse, galiausiai dėl alkoholio įtakos negali ten susitelkti ir palieka vaisiaus smegenis“, - teigia jis.

Anot daktaro, netgi tų moterų, kurios išgeria tik vyno taurę vieną kartą per dieną, tyrimuose matome rezultatus - tokius kaip žemesnis IQ ar hiperaktyvumas. Nėra saugios normos“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (144)