Pernelyg kruopštus švarinimas
Atrodytų, kuo kruopščiau prausiame odą, tuo geriau. Vis dėlto pernelyg smarkiai šveičiant suardoma odos hidrolipidinė plėvelė, o tada sumažėja odos apsauginės funkcijos. Geriau naudoti dušo želė ar putas, kurios nesuardo odos pH, rašo portalas Marie Claire.
Ausų valymas vatos pagaliukais
Visų pirma, didelė rizika per neatsargumą pažeisti ausies kriauklę, o tai gresia įvairiais nemalonumais, net klausos praradimu. Ausies pagaliukais galima valyti tik labai atsargiai ir tik nedidelę ausies landos dalį, jokiu būdu nekiškite pagaliuko giliai. Antra, žmogaus organizmas pats valo ausis, be to, siera atlieka apsauginę ausies kanalo funkciją.
Naudojimasis svetimu dezodorantu
Rutulinis dezodorantas gali sukelti rimtų infekcijų, jeigu ant rutuliuko esančios bakterijos patektų į nepastebimas po skutimosi likusias žaizdeles. Kai kurie dezodorantai naikina nemalonų kvapą skleidžiančias bakterijas ir tokių produktų sudėtyje esantys antibakteriniai ingredientai veikia kaip papildoma apsauga. Bet daugelis dezodorantų, ypač natūralių, savo aromatu tiktai maskuoja prakaito kvapą ir nestabdo bakterijų veisimosi. Štai kodėl skolintis dezodorantą – tikrai prasta mintis.
Rankų prausimasis kietu muilu
Skirtingų rūšių muilas skiriasi pagal sudėtį ir rūgštingumą, bet kartais jame gali būti odai kenkiančių medžiagų, pavyzdžiui, etilendiamino tetraacetato rūgšties, dažiklių, konservantų, taip pat etoksilintų paviršinio aktyvumo darinių. Kadangi rankų oda labai švelni ir plona, nuo agresyvių komponentų turinčio muilo ji gali išsausėti; tikėtina ir alerginė reakcija.
Galybė higienos produktų
Higienos produktus reikia rinktis atsakingai – atsižvelgiant į savo odos tipą ir jos poreikius. Higienos priemonių gamintojai savo produkciją įvairiai klasifikuoja, todėl jų siūlomuose riebiai, mišriai, sausai ir kitų tipų odai skirtuose produktuose yra tik konkrečiam odos tipui būtinų ingredientų.
Per dažnas šveitiklio naudojimas
Be saiko šveičiant, odą galima sutraumuoti, nes nuo šveitimo suplonėja paviršinis jos sluoksnis. Šveičiamąją priemonę reikėtų naudoti ne dažniau kaip kartą per savaitę.
Alkoholio pagrindo losjono naudojimas
Alkoholis sausina odą, todėl jo pagrindu pagamintos priemonės leistinos tik tada, jei oda ypač probleminė, be to, jokiu būdu ne kasdien. Kasdienei priežiūrai geriausia rinktis drėkinamojo poveikio, odos pH balansą atkuriantį toniką.
Kempinės naudojimas
Kadangi kempinė nebūtinai spėja visiškai išdžiūti, tarp jos plaušelių užsilaikantys grybeliai ir virusai gali mėgautis tikru komfortu – ramiai sau daugintis ir augti. Tačiau jomis užkrėsta kempinė gali išprovokuoti odos bėrimus, nagų grybelį ir net užkrėsti parazitais. Jei manote, kad be kempinės apsieiti negalėtumėte, atminkite bent tai, kad daiktu, kuris nuolatos šlampa, jokiu būdu negalima dalytis su kitais, be to, kaskart nusiprausę, kempinę praskalaukite ir pakabinkite, kad džiūtų.
Kremo nuo saulės valymas miceliniu vandeniu
Apsaugą nuo saulės teikiančiu kremu būtina teptis ne tik ruošiantis į paplūdimį, bet ir visada einant į lauką, nes ultravioletiniai spinduliai sparčiausiai ardo odoje esantį kolageną, skatina senėjimo procesus ir pigmentinių dėmių atsiradimą. Visgi vėliau nuvalyti odą vien miceliniu vandeniu – klaida. Kremu nuo saulės išteptą odą rekomenduojama valyti dviem etapais: iš pradžių naudojant hidrofilinį aliejų arba dvifazę priemonę makiažui valyti, nes šie produktai pajėgūs ištirpinti saulės filtrą, o jau tada nusivalyti veidą pieneliu arba geliu.
Naktinio kremo naudojimas prieš pat gulantis į lovą
Naktiniu kremu reikėtų pasitepti likus 1–2 valandoms iki miego, kitaip ryte veidas gali būti paburkęs. Taip elgtis patariama dėl to, kad kremas spėtų įsigerti į odą ir nenusitrintų į pagalvę.