O po 15 metų tokių stebėjimų, pasak Singapūro valstybinio universiteto medicinos fakulteto mokslininkų, šia tema bus tartas jau lemiamas žodis. Beje, Singapūro kolegas remia JAV nacionaliniai sveikatos institutai, prisidedantys ir finansavimu ir Pietų Kalifornijos universiteto bendradarbių darbu.

JAV skyrė per 4 milijonus Singapūro dolerių (per 8 milijonus litų), kad galima būtų stebėti dar 1995 metais sudarytą nuo 45 iki 65 metų amžiaus grupę. Visi stebimieji yra tik vietiniai kinai. Iš dalyvių reikalaujama, kad jie reguliariai duotų mėginių šlapimo ir kraujo tyrimams. Jais galima palyginti žodžiais pasakytus ir iš tikrųjų suvartotus sojos produktų kiekius.

Medikai taip pat registruoja įvairius kitus dalykus: mitybos įpročius, darbo sąlygas, rūkymą, kad būtų įvertintas ir jų galimas poveikis vėžio atsiradimui. Iš bandymų su gyvūnais ir kitų stebėjimų spėjama, kad vėžiui vystytis neleidžia sojoje esantys izoflavanoidai. Manoma, kad baltymų poreikį mažiausiai devyniais procentais turi patenkinti sojos gaminiai.

Singapūro gyventojai iš sojos baltymų kasdien gauna 4-6 procentus, tuo tarpu japonai ir kinai - 12 procentų, o amerikiečiai - tik 2-3 procentus. Beje, Singapūro medikai įspėjo, kad sojos produktų vartojimas gali būti skausmingas sergantiems podagra. Sveikiems sojos galima valgyti kiek nori, tik nereikia jos kiekį didinti kitų organizmui reikalingų medžiagų sąskaita.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją