Penkios vandens dovanos
Plaukiojimas baseine padeda atsikratyti antsvorio. Be to, mažesnis krūvis, nei bėgiojant ar sportuojant sausumoje, tenka sąnariams.
Baseine dirba visi kūno raumenys. Net ir plaukiojant „šuniuku“, vienu metu treniruojami ir raumenys, ir širdis, kvėpavimas, ir kraujagyslės.
Plaukiojimas mažina stresą, gerina nervų sistemos ir smegenų darbą. Plūduriuojant ant vandens iš galvos išgaruoja sunkios mintys ir viskas atrodo ne taip ir baisu.
Fiziniai pratimai vandenyje aktyvina inkstų darbą. Būtent tuo paaiškinama noras po baseino būtinai apsilankyti tualete. Suaktyvėjusi inkstų veikla ypač teigiamai veikia tuos žmones, kurių audiniuose susilaiko skysčiai.
Mažėja cholesterolio kiekis kraujyje. 20 minučių plaukiojimo „gerų“ riebalinių medžiagų, iš arterijų šalinančių cholesterolio perteklių, padidina daug labiau nei toks pat laikas sporto salėje. Reguliariai plaukiojant gerėja širdies darbas, didėja raumenų, mažėja riebalų masė.
Baseinas pagal taisykles
Tam, kad plaukiojant baseine pagerėtu širdies darbas ir bendra savijauta, nebūtini dideli krūviai. Pastarieji amerikiečių mokslininkų tyrimai rodo, kad daug efektyvesni yra nesudėtingi pratimai, lėtas plaukiojimas, įvairūs vandens žaidimai.
Artas Mollenas, Arizonos sveikatos instituto įkūrėjas, įrodė, kad užsiėmimai baseine padeda kontroliuoti svorį. 30 minučių plaukiojimas baseine kasdien padeda greičiau sudeginti per dieną sukauptas kalorijas.
Vandens aerobikos užsiėmimai arba tiesiog plaukiojimas didina kraujyje endorfinų – „laimės“ hormonų – kiekį. Tai teigiamai veikia ir psichologinę būseną.
Apsaugoti odą ir plaukus
Jei dažnai lankotės baseine, tikriausiai pastebėjote, kad po susidūrimo su chloruotu vandeniu, oda ir plaukai išsausėja. Geriausias būdas apsaugoti plaukus – maudytis tik su specialia, tampriai prigludusia kepuraite, kuri nepraleidžia vandens.
Beje, šviesiai plaukus dažančios moterys turėtų būti itin atsargios, nes chloras gali šviesius plaukus paversti žalsvais. Jei maudytis su kepuraite neketinate, tuomet patartume bent retkarčiais atgaivinti plaukus specialiomis drėkinamosiomis kaukėmis, kurių galima pasigaminti ir namuose iš natūralių produktų.
Norėdami apsaugoti odą, prieš maudynes baseine nusiprauskite drėkinamuoju dušo geliu. Po maudynių, vėlgi švariai nusiprausus, patepkite kūną kremu su riebiais aliejais (avokadų, persikų) ir luktelėkite 15 minučių, kad kremas spėtų susigerti į odą. Veidą reikėtų apsiprausti švariu vandeniu.
Svarbu
Jeigu jūsų organizmas itin nusilpęs ir prie jūsų „limpa“ bet kokia infekcija, prieš lankydami baseiną mėnesį pasigrūdinkite. Puikiai organizmą grūdina vėsus dušas (25-27 °С). Po juo reikia palysti išsimaudžius vonioje. Po truputį temperatūrą galima mažinti ir pereiti prie kontrastinio dušo, kai šaltą vandenį reikia kaitalioti su šiltu. Kontrastines voneles rekomenduojama daryti ir kojoms.