„Virškinimo sistemų sutrikimų ir vėžinių susirgimų skaičius auga visoje Lietuvoje. Kas ketvirtas mūsų poliklinikos pacientas turi virškinimo sistemos sutrikimų. Dalis jų – riziką susirgti vėžiu. Jeigu anksčiau mes galėdavome tik stebėti pakitimus ir siųsdavome pacientą tolimesnių tyrimų į ligoninę, tai dabar turime galimybes pilnai ištirti pacientą ir paskirti tinkamą gydymą vienoje vietoje“, - sakė VšĮ „Kauno Šilainių poliklinikos“ direktorius hb. dr. Vidmantas Obelienius.

Pasak poliklinikos vadovo, naujajame centre veikia ir mitybos sutrikimų padalinys, kuriame darbuojasi dietologai, alergologai ir psichologas.

Auga vėžinių susirgimų skaičius

Pasak naujojo padalinio vadovės, gydytojos gastroenterologės Rasos Kačinskienės, virškinimo sistemos sutrikimų ir vėžinių susirgimų skaičius auga visame pasaulyje. Tai susijęs su didžiuliu gyvenimo tempu, kasdiene įtampa, mitybos įpročiais, didėjančiu papildų ir vaistų vartojimu. Ypač neramina storojo žarnyno vėžio paplitimas – jis užima antrąją vietą tarp onkologinių ligų ir mirčių.

„Daugėja tiek vyresnio, tiek ir vidutinio amžiaus žmonių, vartojančių kraują skystinančius ir priešuždegiminius – nuskausminančius medikamentus, kurie sukelia viso virškinamojo trakto pažeidimus nuo skrandžio iki storosios žarnos. Šie sutrikimai gali peraugti į vėžinius. Deja, ankstyvoje stadijoje, tokį vėžį diagnozuoti labai sunku, nes paciento savijauta būna gera arba jis jaučia tik nežymius bendrus negalavimus“, - sakė R. Kačinskienė.

Gydytoja pabrėžė, kad siekiant užkirsti kelią rimtesniems susirgimams – ypatingai svarbi savalaikė virškinimo sistemos sutrikimų diagnostika. Tam poliklinika skiria ypatingą dėmesį.

Kovai su vėžiu – ankstyva diagnostika

Ankstyvai vėžinių susirgimų diagnostikai ir efektyvesniam gydymui, Kauno Šilainių poliklinika įsigijo naujos kartos endoskopinę įrangą su aukštos raiškos vaizdo sistema bei dviem endoskopais – gastroskopu ir kolonoskopu - leidžiančią pamatyti net pačius mažiausius organų pakitimus.

„Mūsų poliklinika dalyvauja Lietuvoje įdiegtoje storosios žarnos vėžio ankstyvos diagnostikos programoje. I etape šeimos gydytojai atlieka slapto kraujavimo (iFOBT) tęstą. Jei testas teigiamas, pacientas siunčiamas endoskopiniam žarnyno tyrimui – kolonoskopijai. Džiaugiuosi, kad nuo šiol šį tyrimą galėsime atlikti vietoje, pas mus“, - sakė R. Kačinskienė.


Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)