Daugelį metų jis buvo laikomas svarbia moterų profilaktinio tyrimo dalimi, tačiau daugeliui specialistų kilo klausimas, ar ši reguliari apžiūra yra mediciniškai pagrįsta.
Nauji statistiniai duomenys rodo, kad bimanualinis tyrimas moterims, neturinčioms jokių ginekologinių susirgimų simptomų, esančioms vidutinės rizikos grupėje jais sirgti ir nenėščioms – jokios naudos neturi. Tai daugiau ritualinė, bet ne moksliniais įrodymais pagrįsta praktika.
Bimanualinio tyrimo metu retai nustatomos ginekologinės ligos, jis nesumažina moterų mirtingumo ir daugeliui moterų susijęs su diskomfortu. Klaidingai pozityvūs ar negatyvūs rezultatai skatina atlikti papildomus tyrimus ir procedūras bei nepagrįstai didina profilaktinio tyrimo kainą. Daugelis gydytojų bimanualinį tyrimą klaidingai laiko svarbiu ginekologinio vėžio ar infekcijos skriningu ir neretai atlieka jį pačioms moterims pageidaujant.
Dėl šių priežasčių naujose amerikiečių vidaus gydytojų kolegijos (The American College of Physicians) rekomendacijose bimanualinio tyrimo atlikimas ribojamas. Pvz.: gimdos kaklelio vėžio skriningas atliekamas apžiūrint gimdos kaklelį, atliekant onkocitologinį ar papilomos viruso testus be bimanualinio tyrimo.
Pabrėžtina, kad esant simptomams: nenormaliems kraujavimams iš gimdos, skausmams, šlapininmosi sutrikimams, seksualinei disfunkcijai ar nenormalioms makšties išskyroms, bimanualinis tyrimas būtinas.