Mergina išsigando, tačiau net nenujautė, jog ją vargina toks itin žemas kraujo spaudimas. Prie nuolatinio nuovargio ir mieguistumo moteris jau buvo pripratusi, tačiau šįkart ji rimtai sunerimo ir klausė: „Ką daryti, kad kraujo spaudimas būtų ne toks žemas, bet normalus?“.
Merginai buvo ne naujiena, kuomet gydytojas pasakė, kad žemas kraujo spaudimas – tai ne tokia jau ir rimta sveikatos problema, mat nuo žemo kraujo spaudimo net ir vaistų nėra, su juo reikia išmokti susigyventi.
Kas išduoda žemą kraujo spaudimą?
Žemą kraujo spaudimą, dar kitaip vadinamą hipotenzija (hipotonija), išduoda tokie simptomai kaip:
Mieguistumas;
Darbingumo sumažėjimas;
Bendras nuovargis;
Šaltos galūnės;
Išbalęs veidas;
Galvos svaigimas;
Alpimas.
Žemas kraujo spaudimas būdingas jaunoms, iki 30 metų merginoms. Dažnai jos skundžiasi mieguistumu, bendru nuovargiu, darbingumo sumažėjimu, kartais vargina galvos skausmas. Vienoms žemas kraujo spaudimas – tai nuolatinis reiškinys, kitoms pasitaiko retkarčiais.
Kodėl per nėštumą moterims atsiranda žemas kraujo spaudimas?
Kai kurios nėščios moterys skundžiasi, jog jų nėštumo metu kraujo spaudimas nukrito ir tapo itin žemas, nors prieš tai nesiskundė tokia sveikatos problema.
Žemas kraujo spaudimas per nėštumą atsiranda dėl to, jog gimda gulint spaudžia apatinę tuščiąją veną ir tokiu būdu trukdo kraujui tekėti. Labai dažnai dėl šios priežasties nėščias moteris, kurios guli, gali imti pykinti, pradėti smarkiai plakti širdis, veidas išblykšti.
Būtent 5-6 nėštumo mėnesiais gali pasireikšti visi šie nemalonūs simptomai, tuo laikotarpiu kraujo spaudimas gali stipriai sumažėti. Kraujo spaudimą nėščiai moteriai yra rekomenduojama kelti natūraliomis priemonėmis, tokiomis kaip saldinta arbata, pakeltos kojos...
Kraujo spaudimo kėlimas natūraliomis priemonėmis
Kava. Dauguma žmonių savo rytą pradeda nuo kvapnios kavos puodelio. Vieniems kavos puodelis – tai įprotis, kitiems – būtinybė. Jei jus vargina žemas kraujo spaudimas, tuomet kavos puodelis yra privalomas jau iš pat ryto, tačiau su kava reikia būti atsargiems: per didelis jos kiekis gali pradėti veikti atvirkščiai ir dar labiau sumažinti jau ir taip mažą kraujo spaudimą.
Juoda arbata. Tie, kas negeria kavos, ją puikiai pakeičia juoda arbata, kuri taip pat pakelia kraujo spaudimą.
Druska. Sakoma, kad šaukštelis druskos puikiai pakelia kraujo spaudimą. Tačiau su druska ir sūriu maistu reikia būti itin atsargiems – toks sūrus maistas kemša kraujagyslės, o užkalkėjusios ir užsikimšusios kraujagyslės padidina infarkto ar insulto riziką.
Fizinis aktyvumas, kurio metu į smegenis patenka daugiau deguonies ir žmogus jaučiais ne toks apsnūdęs. Tad jei rytą pradėsite gerai išvėdintame kambaryje su nuotaikinga muzika ir mankšta, tikimybė jog pas Jus bus žemas kraujo spaudimas – maža.
Pakeltos kojos. Pagulėjimas aukščiau galvos lygio pakeltomis kojomis taip pat yra efektyvi priemonė natūraliai padidinti spaudimą.
Kontrastinis dušas. Po rytinės mankštos spaudimui pakelti puikiai tinka ir kontrastinis dušas. Apie kontrastinio dušo naudą žmogaus sveikatai jau yra nekartą pasakota: jis pagerina kraujagyslių veiklą, standumą, suteikia organizmui žvalumo, stiprina imunitetą. Toks paprastas rytinis veiksmas – maudymasis po kontrastiniu dušu, duoda nepaprastai daug naudos mūsų organizmui.
Produktai, kurie savo sudėtyje turi kalio ar magnio. Kai organizme trūksta šių mineralinių medžiagų, tuomet ir žemas kraujo spaudimas daug dažniau pasireiškia. Valgykite daugiau lapinių daržovių, varškės.