Skirtingos žolelės – skirtingas poveikis

Žolelės ar žolelių mišiniai – veiksmingas, natūralus būdas ištirpdyti nereikalingus kilogramus. Norimas poveikis pasiekiamas, nes išvalomas organizmas ir normalizuojama vidaus organų veiklas bei pagerinama medžiagų apykaita. Tik iš anksto įsidėmėkite – kilogramai tirps lėtai, pamažu, ne daugiau nei 800 – 900 g per savaitę.

Yra nemažai būdų lieknėti, pasitelkus žoleles. Jūsų pasirinktas variantas priklausys ir nuo jūsų organizmo ypatumo, todėl prieš pradėdami vartoti žoleles ar jų mišinius, pasitarkite su fitoterapeutu ar dietologu ir pasiaiškinkite antsvorio priežastį.

Pagal poveikį organizmui žoleles galima suskirstyti į kelias grupes.

1.Varančios šlapimą. Tai žolelės diuretikai, kurios pašalins skysčių perteklių iš organizmo, patinimą. Tai petražolės, šeivamedis, varnalėša, ajeras, raudonojo dobilo žiedai ir daugelis kitų. Šlapimą varančių žolelių nepatartina padauginti, nes su skysčių pertekliumi iš organizmo pašalinamos ir naudingos medžiagos.

2.Alkį mažinančios žolelės. Tai linų sėmenys, meškauogė.

3.Deginančios kalorijas ir reguliuojančios medžiagų apykaitą žolelės. Vaistinė agurklė, vaistinė melisa, jaunų pienių lapai, paprastojo varpučio šaknys, graikinio riešuto lapai.

4.Tulžį varančios žolelės puikiai valo organizmą, gerina kepenų ir tulžies pūslės veiklą. Tai šlamutis, margainio sėklos, pienių šaknys, bitkrėslė ir beržų lapai.

5.Laisvinamąjį poveikį turinčios žolelės. Žinomiausios ir prieinamiausios: paprastasis šaltekšnis, sena (tik būkite atsargūs, neperdozuokite).

Nereikalingus kilogramus tirpdo ir įvairūs prieskoniai: ciberžolės, rozmarinas, šalavijas.

Žolelių mišinių receptai

Žoleles galima vartoti po vieną arba gaminti iš jų įvairius mišinius, kurie bus keleriopai veiksmingi.

Tulžį varantis, medžiagų apykaitą gerinantis mišinys

Imame po 20 g šlamučio, kraujažolės, mėlynių lapų, 30 g šaltalankių lapų, 10 g saldymedžio ir lakišaus šaknies, sumaišome. Du mišinio šaukštus užpilkite dviem stiklinėmis verdančio vandens, pakaitinkite 15 min., įstatę į indą su karštu vandeniu, atvėsinkite, nukoškite. Gerkite tris kartus per dieną prieš valgį po pusę stiklinės.

Valantys, tulžį varantys mišiniai

1.Šaukštelį maltų margainio sėklų užpilkite stikline vandens ir gerkite nakčiai po pusę stiklinės.

2.Užpilkite 30 g džiovintų pienių lapų dviem stiklinėmis virinto vandens, palikite pastovėti 6 – 8 val., gerkite tris kartus per dieną po pusę stiklinės prieš valgį.

Šlapimą varantis mišinys

Paimkite po 10 g senos, mėtų, pankolių, 20 g pienių lapų ir 20 g dilgėlių, užpilkite dviem stiklinėmis virinto vandens, palikite pastovėti 3 val., paskui užpilkite dar 2 stiklines vandens. Gerkite po pusę stiklinės tris kartus per dieną prieš valgį.

Laisvinantis, apykaitos procesus normalizuojantis mišinys

Paimkite po 50 g saldymedžio šaknies, anyžinės ožiažolės, 100 g barzdotosios cistozeiros (Juodosios jūros dumblis). Du šaukštus mišinio užpilkite dviem stiklinėmis verdančio vandens. Gerkite tris kartus per dieną po pusę stiklinės prieš valgį.

Apetitą slopinantis mišinys

Norėdami numalšinti apetitą ryte ir vakare užgerkite vandeniu arbatinį šaukštelį linų sėmenų.

Žolelių mišiniai. Įspėjimai dėl vartojimo

Nors žolelės – natūralus produktas, jas reikia vartoti atsargiai, pasitarus su gydytoju.

Kai kurių žolelių negalima vartoti, jei inkstuose yra akmenų (pvz., bitkrėslės), esant chroninėms kepenų ir inkstų ligoms, sergant gastritu ir skrandžio opa. Būkite atsargūs su išreklamuotu eleboru, o sena gali labai stipriai varyti šlapimą, todėl paisykite dozavimo ir prieš vartodami atidžiai perskaitykite receptą.

Laisvinamąjį poveikį turinčių žolelių negalima vartoti ilgiu nei savaitę – antraip organizmas gali priprasti ir savarankiškai nebefunkcionuoti.

Geriausia žolelių mišinius vartoti tam tikrą laikotarpį, o paskui padaryti tokio paties ilgio pertrauką. Žolelių negalima laikyti ilgiau nei dvejus metus, nes jos praranda gydomąsias savybes.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)