Kelionės tikslas – kopiant į Gedimino Akstino vardo viršūnę (4250 m) atskleisti, kuo A. Jucevičius, daugiau nei 50 metų vedantis žmones į kalnus, įkvepia jau kelias keliautojų ir alpinistų kartas, ir papasakoti apie tai filme, rašoma pranešime spaudai.
Filmo idėja kilo prodiuseriui Simonui Naudžiui, kuris kalnų ekspedicijoje dalyvavo prieš dvejus metus.
„Algimantas – kuklus žmogus, užuot gyręsis pasiekimais bei darbais, tiesiog ima ir veikia. Daugelis turizmo ir kalnų entuziastų žino apie šį lyderį, tačiau tik mažuma išties jį pažįsta. Toji mažuma – patys artimiausi Algimanto draugai. Vos išgirdę apie mūsų planus kurti filmą, šie žmonės padrąsina ir, jei reikia, su malonumu padeda. Tai ir paskatino galutinai apsispręsti, kad šis filmas išties reikalingas.“
Vis dėlto idėjos autorius, aplankęs ne vienus kalnus, pabrėžia, kad filmo komandai reikės ne tik fizinės, bet ir psichologinės ištvermės, kuri neabejotinai bus išbandoma netekus įprasto komforto, kylant nuovargiui, nepaliaujamai lyjant lietui.
Filmavimas kalnuose yra dvigubas iššūkis. Pasak filmo kūrėjų, bus filmuojama tokiose vietose, kur techniką atsigabenti teks ant savo pečių. Tačiau filmo kūrėjai – režisierė M. Satkauskaitė, vaizdo operatorius S. Lukoševičius ir garso operatorius A. Bėkšta – abejonėms nepasiduoda, jau treniruojasi ir tikisi, kad išankstinis planavimas bei stipri motyvacija padės įveikti filmavimo iššūkius.
Filmo režisierė Miglė Satkauskaitė sako iššūkių nebijanti: „Teko dirbti Afganistane, dalyvauti ekspedicijoje į Sibirą, filmuoti sudėtingomis sąlygomis Kosovo kalnuose. Mano patirtis sako, kad svarbu tinkamas nusiteikimas ir stipri komanda. Nedaug Lietuvoje žmonių, kurie turėtų daugiau patirties kalnuose nei A. Jucevičius, o mūsų filmo komanda, tikiu, turi pakankamai patirties, kad įveiktų laukiančius netikėtumus ir parvežtų unikalią vaizdo medžiagą iš Tian Šanio.“
Patyręs ir neseniai vieną svarbiausių Lietuvos kino apdovanojimų „Ąžuolas“ pelnęs operatorius Saulius Lukoševičius nepaisydamas jaudulio planuoja kuprinės turinį: „Filmuodamas įprastinėmis sąlygomis, gali rinktis geriausiai filmo idėją perteikti padėsiančią kino techniką, tačiau, planuojant filmavimą kalnuose, tenka galvoti apie nenuspėjamas gamtines sąlygas, elektros stygių ir technikos svorį.“
Prodiuserinės kompanijos UAB „Era film“ vadovės ir „Sidabrinėmis gervėmis“ apdovanotų filmų, tokių kaip „Vabzdžių dresuotojas“ bei „Sapnuoju, kad einu“, prodiuserės Rasos Miškinytės nuomone, filmo projektas yra išties neeilinis ir reikalaujantis daug pasiruošimo: „Pažįstu Algimantą Jucevičių apie dvidešimtmetį, tačiau niekados nėjau į kalnus, nors tokį slaptą norą visad turėjau. Algimantu negali nesižavėti: jo išmintimi, taktu, ir, be jokios abejonės, veiklumu. Todėl, kai ši jaunų žmonių komanda pakvietė prisijungti kuriant filmą, neabejodama taip ir padariau. Taip bent kurdama filmą pabūsiu kalnuose!“
Prodiuserė taip pat pastebėjo, jog siekiant įgyvendinti neeilinę svajonę tenka ieškoti specialių sprendimų, kaip optimizuoti reikalingos technikos svorį ir užtikrinti filmo medžiagos kokybę, o tokie sprendimai reikalauja nemažų finansinių išteklių: „Labai džiaugiamės Lietuvos kino centro pasitikėjimu ir skirta parama, tačiau tam, kad šią paramą užsitikrintume, savo jėgomis turime surinkti likusias lėšas.“
Šiuo metu projektui „Išeiti iš namų“ įgyvendinti dar trūksta 4000 eurų. Dėkojame jau parėmusiems bei kviečiame individualius asmenis ir įmones prisidėti prie filmo idėjos įgyvendinimo skiriant finansinę paramą ar dalijantis reikalinga technika.
Daugiau informacijos galite rasti internetiniame puslapyje iseitiisnamu.lt arba facebook paskyroje @iseitiisnamu.