Maria Cavali
- Kokie keliai jus nuvedė iki fotografijos?
- Politologija niekada nebuvo mano pašaukimas, bet tikriausiai, kaip ir daugelis žmonių Lietuvoje, bent jau mano kartos, rinkausi specialybę, pagal kurią būtų paprasta susirasti „gerą“ darbą. Fotografiją įsimylėjau nuo šešiolikos metų, tačiau realiai drįsau tuo užsiimti Amsterdame prieš beveik ketverius metus.
- Jums teko paragauti įvairios duonos, o kaip sugalvojote padirbėti stiuardese?
- Stiuardese pradėjau dirbti studijuodama dvejose institucijose (Politologija ir fotografija). Patiko keliauti, mokėjau kalbas ir reikėjo mokėti už mokslą. VU Politologijos studijos labai skyrėsi nuo Fotografijos studijų dizaino kolegijoje, apsigyniau abu diplomus, daug pamačiau, tačiau tai nebuvo lengviausias gyvenimo etapas, o išties tirštas ir visko pilnas.
- Kaip atsidūrėte Dubajuje?
- Apsigynusi diplomus norėjau išvažiuoti padirbėt „kažkur, kur šilta ir ramu“ todėl pradėjau ieškoti darbo pietų Prancūzijoje (esu dirbusi „Aupair“ Nicoje, todėl vieta atrodė tobula mano situacijai).
Nicoje neturėjau daug draugų, tame etape labai norėjau kažką įrodyti sau ar kitiems, todėl atsidaviau vien tiktai darbui ir būtent todėl, kad gerai dirbau, mane išsiuntė stažuotis į mūsų pagrindinę NASEBA kompanijos būstinę Dubajuje.
- Kokius įspūdžius paliko Dubajus?
- Kodėl Dubajų iškeitėte į Amsterdamą?
- Amsterdame gyvenau atlikdama VU universiteto praktiką ir jis mane sužavėjo tuo, kad sutikau daugybę žmonių, kurie gyvenime daro tai, ką iš tiesų mėgsta ir nori daryti. Net ir pas mus neigiamą atspalvį turintis žodis „menininkas“ Amsterdame atgyja naujomis spalvomis, nes olandai yra be galo verslūs žmonės, o tie, kurie gyvena iš savo kūrybos, nėra vadinami „menininkais“ - jie yra tiesiog parduodantys kūrybines paslaugas verslininkai.
********************************
Unikalus Marios Cavali projektas buvo nominuotas ir publikuotas „Aesthetica Art Prize“ kasmetiniame leidinyje ir sulaukia vis daugiau tarptautinio susidomėjimo. Pagrindinis šio projekto akcentas yra fotografijų knyga. Šalia darbų fotografijos knygai menininkė dirba prie heterochromijos serijos, kuri bus skirta galerijoms. Šioje serijoje bus eksponuojami tik septyni darbai, kuriuose žmonės skirtingų spalvų akimis yra vaizduojami kaip modernūs Dievai. Fotografija „Dorien“ pateko į "Le Dame" galerijos Londone parodą.