Nesiruošianti sustoti Ronda populiarumu atkreipė visuomenės dėmesį į lyg šiol vyrų dominuotą sportą, atverdama duris ir juo besidominčioms moterims. Negana to, dėl milžiniško populiarumo Ronda Rousey iš lėto žengia ir į kino ekranus.
Pritraukia tūkstančius žiūrovų
Šiuo metu moterų MMA (mišrių kovos menų) Olimpe stovinti Ronda Rousay nuo šios savaitės turi dar vieną pergalę – pasak naujausių duomenų, jos kova su Bethe Correia sugebėjo pritraukti rekordinius skaičius žiūrovų prie televizoriaus ekranų, nenusileidžiant vyrų MMA kovų surenkamoms minioms.
Ši kova buvo itin svarbi Rondai ir dėl asmeninių priežasčių – jos priešininkė buvo pareiškusi, kad Ronda nusižudys ir teigė esą ji pasižymi silpna psichine sveikata. Tai buvo itin skaudus smūgis Rondai, sirgusiai depresiją ir išgyvenusiai tėvo savižudybę, kuomet jai buvo aštuoneri. Kaip ir buvo tikimasi, dviejų priešininkių kovą laimėjo Ronda, pergalę pasiekusi per 34 sekundes.
Sportą atrado anksti
Sportinę karjerą Ronda pradėjo 11-os metų, kuomet jos mama, buvusi pasaulio dziudo čempionė, pasiūlė lankyti dziudo mokyklą. Tai buvo puiki vieta atsiskleisti sunkumų kamuojamai Rondai, kuri vaiskytėje kentėjo nuo kalbos sutrikimų ir buvo persekiojama depresijos po tėvo savižudybės. Su šiuo, „japoniškomis imtynėmis“ kartais vadinamu sportu jos kelias neišsiskyrė iki 2008 metų, kuomet jai pavyko pasiekti tai, kuo ji ir šiandien didžiuojasi labiausiai – laimėti Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalį.
Dziudo už nugaros palikusi Ronda Rousey kelerius metus nežinojo ką veikti ir nuobodžiai leido laiką dirbdama bare. Už baro pilsčiusi gėrimus Ronda pripažįsta, kad išmoko daugiau, nei tik plakti koktelius: „Kai buvau barmenė, turėjau diena po dienos kalbėti tas pačias nesąmones su baro girtuokliais... Turėjau jiems atrodyti nuoširdi ir kaip nors įtikti, nes būtent taip ir gaunami arbatpinigiai. Ar tai stipriai skiriasi nuo to, kaip man dabar reikia bendrauti su žurnalistais? Kiekvieną dieną aš turiu atsakyti į tuos pačius klausimus, užduodamus tiek spaudos atstovų, tiek mano fanų. Juk jiems aš irgi turiu įtikti.“
Nors ir pripažįsta, kad įvaizdį bando paveikti maloniomis kalbomis su žurnalistais, Ronda suvokia, kad gali ne viską: „Aš susitaikiau su faktu, kad neturiu jokios kontrolės tam, kaip mane matys visuomenė. Galų gale tu niekad negali suprasti, koks žmogus yra išties, jeigu žinai apiėjį tik iš žiniasklaidos. Stengiuosi apie tai negalvoti ir suvokti, kad visų pirma esu linksmintoja ir mano darbas yra sukurti pramogą. Aš nesu nei „Miss Amerika“, nei politikė, tad mano įvaizdis man nėra toks svarbus.“
Darbas už baro pasibaigė vieną dieną Rondai sudalyvavus MMA mėgėjų lygos varžybose. Pirmąją kovą jai pavyko laimėti per 23 sekundes ir visa tai, kas sekė po to, jau tapo istorija.
Gydėsi mitybos sutrikimus
Ronda Rousey asmeniškai patyrė, kad sportininko gyvenimas gali turėti ir tamsiąją pusę. Pasak kovotojos, nuo 2004-ųjų metų, kuomet būdama septyniolikos ji tapo viena jauniausių profesionalių dziudo kovotojų, ją kamavo mitybos sutrikimai ir depresija. Rondą visą laiką kankino spaudimas neperžengti svorio klasės ribų ir taip prasidėjo mėtymasis tarp persivalgymo ir badavimo: „Tuo metu sotumo jausmas man asocijavosi su kalte. Niekas man nepatarė, ką daryti. Jeigu priaugdavau svorio būdavau tiesiog apšaukiama.“
Būtent dėl šios priežasties R.Rousey sulaukusi dvidešimt vienerių ir sustabdė dziudo karjerą. Pasak jos - tik kovos MMA padėjo galų gale visiškai išsivaduoti iš praeities demonų ir atsikratyti kaltės jausmo valgant. Šiandien pasakodama apie vienu prisėdimu suvalgytų 60 vištienos sparnelių, ji ne tik nejaučia kaltės, bet ir juokaudama sako, kad susilažinusi galėtų suvalgyti dar daugiau.
Paklausta apie įveiktą mitybos sutrikimą Ronda pareiškė, kad visa paslaptis – būti laimingai. „Nieko tokio, jeigu tu laikaisi kokios nors dietos, tačiau jeigu geriausias dienos laikas yra tada, kai tu ką nors valgai, tu turi problemų. Seniau galvojau, kad tapsiu laiminga, jeigu atrodysiu kitaip, tačiau šiandien esu laiminga dėl to, ką darau ir puiki išvaizda atėjo savaime“, - tikina sportininkė.
Kovoms ruošėsi ir psichologiškai
„Prieš išeinant į ringą mane turi supti tyla. Jokių kalbų, muzikos, telefonų – nieko“, - rimto atsakymo sulaukia klausimas, ar ji turi dainą, kurios visados klauso prieš lipdama į ringą. Kasdieniame gyvenime įprastai linksma, kovų metu Ronda Rousey transformuojasi į negailestingą kovotoją.
Trumpą kovų laiką bei greitas, triuškinančias pergales aiškina asmenine teorija: „Kuo mano kovos trumpesnės, tuo daugiau kovų aš dar galėsiu kovoti. Turiu baigtinį laiką, kurį galėsiu praleisti ringe ir norėčiau jo kuo ilgiau neiššvaistyti.“ Kaip ir visi geriausiai žinomi kovotojai pasaulyje prieš varžoves Ronda naudoja psichologinį spaudimą – nors ji jokiame interviu neišsidavė tai daranti specialiai, ši įprasta kovotojų taktika jau tapo viena jos vizitinių kortelių. Po kovų ji siūlo priešininkėms neapsiverkti, jas yra lyginusi su derliaus nuėmimo laukiančiais grūdų laukais, o paklausta apie būsimą kovą su Miesha Tate pareiškė, kad „faktas, jog ją sumušiu, bus naudingas mūsų abiejų karjeroms“.
Tarp kitko
Veikiausiai aštraus liežuvio ir puikių santykių su spauda dėka Rondai ir pavyko atsidurti Holivude. Nors kol kas jos filmografija - kukli, ji jau gali pasigirti dirbusi su itin populiariais aktoriais - S.Stallone ir D.Johnson‘as yra tik keli iš dešimčių garsenybių, su kuriomis ji jau buvo matoma didžiuosiuose ekranuose. Nors jos dėmesys sutelktas pasiruošimui tolesnėms kovoms MMA, planuose ji mato ir daugiau filmų.
„Norėčiau būti pirmas žmogus pasaulyje, galintis nusifilmuoti kovos scenoje, gaudynėse su mašina ir šuolyje nuo pastato viename ilgame kadre, be jokių dublerių pagalbos“, – naująja svajone dalinasi Ronda. Kovotoja neseniai prasitarė, kad norėtų palikti ringą iki trisdešimt vienerių metų ir nors filmų karjera dar niekad nebuvo įvardinta kaip šis tas daugiau nei užklasinis užsiėmimas, atrodo, kad net palikusi ringą ji ir toliau išliks dėmesio centre.