Kai Arina eidavo mokyklos koridoriumi nudelbusi žvilgsnį, už nugaros girdėdavo patyčias ir piktą juoką. Su ja viename suole nenorėjo sėdėti nei vienas bendraklasis. Negailestingi paaugliai klijavo įžeidžiančias pravardes. Iš prigimties nuoširdi ir bendraujanti mergina stengėsi atsikirsti į užgaidas – nenorėjo pasiduoti, tačiau grubiai atsakius skriaudikams nepalengvėdavo, greičiau priešingai, rašo hudeem-pravilno.ru.

Mergina ėmė tyliai nekęsti mokyklos ir bendraamžių. Nustojo lankytis mokyklos valgykloje – ėmė gėdytis viešai valgyti. Užsidariusi mokyklos tualete, paskubomis sukramtydavo iš namų atsineštą sumuštinį ar ašaromis pagardintą šokoladuką. Gatvėje merginai atrodė, jog visi į ją žiūri ir rodo pirštais – tarsi ji būtų ateivė iš kitos planetos.

Mergina pradėjo bijoti viešumos, vis daugiau laiko praleisdavo namuose. Širdyje užgimė neapykanta vasarai: tie visi trumpučiai šortai ir aptemptos palaidinės – kaip juokingai su tokiais aprėdais atrodo 50 kilogramų antsvorio turintis asmuo! Tačiau ėmė mėgti žiemą ir be saiko siausdavosi į storiausius megztinius, apsimūturiuodavo ilgiausius šalikus, ant viršaus vilkosi beformį paltą – norėjo pasislėpti.

100 kilogramų sverianti dešimtokė

Arina prisimena save liekną – šešerių ji buvusi liauna tarsi smilga. Vėliau susirgo, po nesudėtingos operacijos pradėjo kauptis papildomi kilogramai. Mokyklą lankyti pradėjo jau tapusi putli. Gydytojai sakydavo: nesąmonė, jokių problemų nėra – vaikas tiesiog auga, riebaliukai dings savaime. Tačiau riebalai niekur nedingo – jų kaupėsi vis daugiau.

Arina labai nerimavo, bandė papildomų kilogramų atsikratyti savarankiškai – priemonių ėmėsi, kaip ir visi paaugliai, drastiškų. Savaitėmis mito tik dribsniais ir kefyru, marino save dietomis. Pavykdavo per didžiausias kančias numesti 5-6 kilogramus, tačiau netrukus svoris grįždavo dvigubai. Vyresnėse klasėse mergaitės svoris perkopė ir 100 kilogramų ribą.

Priešpaskutinėje mokyklos klasėje Arina apsisprendė toliau mokytis namuose ir visus mokslo metus praktiškai nekeldavo kovos iš namų. Mokykloje pradėjo sklisti gandai, jog Arina serga cukriniu diabetu.

Tai buvo praktiškai tiesa – tyrimai atskleidė, jog mergaitei ikidiabetinė būklė. Kaip sunku gyventi cukriniu diabetu sergantiems žmonėms, jauna rusė puikiai žinojo – šia liga sirgo jos mama. Irina be proto išsigando, griebėsi naujų bandymų atsikratyti antsvorio – pradėjo ilgai vaikščioti parke, daugiau judėti. Mergina prisimena, jog siaubingai pavargdavo, išsekdavo, o grįžusi namo be saiko prisivalgydavo – norėjo sukramtyti ir nuryti nervus ir neigiamas emocijas.

Išleistuvių vakarėlis abiturientėms – tarsi „Oskarų“ vakaras

Pradėjus mokytis paskutinėje klasėje, Ariną pradėjo kamuoti dar vienas košmaras – nenumaldomai artėjo išleistuvių puota. Merginos šiai šventei ruoštis pradeda labai anksti – juk proga prilygsta pasirodymui ant raudonojo kilimo per „Oskarų“ teikimo ceremoniją.

Tokio sudėjimo merginai rasti reikiamo dydžio dailią suknelę labai sunku, ir Arina tai puikiai suprato. Mintis apie pažeminimą sukelsiančius žygius po parduotuves, nerandant nieko tinkamo figūrai, kėlė paniką. Paskutinis lašas, privertęs merginą imtis drastiškų pokyčių – vieną dieną jos 105 kilogramų neatlaikiusi sulūžo lova. Tapo akivaizdu, jog Irina turi tik du pasirinkimo variantus: arba ir toliau tenkintis autsaiderės statusu, arba tuoj pat imtis veiksmų ir keisti savo gyvenimą.

Būti atstumtąja Arina ilgiau nebenorėjo. Sporto klubo lankyti mergina nedrįso, tačiau erdvę sportui įsirengė namuose. Internete peržiūrėjo šimtus vaizdo įrašų, rinko informaciją – neilgai trukus merginai tėvai nupirko kardiotreniruoklį. Abiturientė kiekvieną dieną po kelias valandas liejo prakaitą. Programoje buvo pratimai įvairioms raumenų grupėms, bėgimas vietoje ir šokiai. Vietoj svarmenų merginai kuo puikiausiai tiko buteliukai vandens.

Vien sportu ryžtingoji mergina neapsiribojo – ėmėsi ir dietos. Tiesą sakant, ne dietos, o mitybos pokyčių: atsisakė riebaus, kepto maisto, miltinių gaminių, saldumynų. Badavimą ir griežtas dietas jau buvo išbandžiusi seniau, žinojo, jog rezultatai geriausiu atveju tik laikini, tad nusprendė įgyvendinti ilgalaikių pokyčių.

Valgė po nedaug, tačiau kas tris valandas – taip pavykdavo išvengti nevaldomų alkio priepuolių. Be to, rašėsi, kada ir ką suvalgė – toks metodas padeda veiksmingai pastebėti pagrindines mitybos klaidas.

Pats sunkiausias buvo pirmasis mėnuo – organizmui prireikė kelių savaičių priprasti prie naujo mitybos režimo, produktų ir nedidelių porcijų. Tačiau Arina buvo kaip niekada motyvuota pasiekti užsibrėžto tikslo, tad nepalūžo.

Minus 50 kilogramų – tikslas pasiektas

Po pusės metų Arina atėjo į mokyklą (ji ir toliau mokėsi namuose) fotografuotis išleistuvių albumui. Ir sukėlė skandalą – tada ji svėrė 62 kilogramus ir niekas jos nepažino. Bendraklasius ištiko šokas, visus iki vieno domino vienas vienintelis klausimas – kaip jai tai pavyko?

Kažkas netgi telefonu ją nufotografavo ir įkėlė nuotrauką į socialinį tinklą su prierašu „Tik pažiūrėkite, kaip ji sulieknėjo“. Po to dar ilgai netilo kalbos: „Arina, paskui tave bėgioja paparaciai“.

Per išleistuves Arina pasipuošė dailia suknele ir pagaliau pasijuto graži. Tada atėjo vasara, stojamieji, universitetas, nauji pažįstami ir naujas gyvenimas. Vidurinė mokykla liko praeityje, tačiau Arina viską puikiai prisimena, jaučiasi puikiai ir praeities neišsižada. Galų gale, jog būtent patirti sunkumai padėjo išugdyti kovinę dvasią ir suvokimą, jog gyvenimą pakeisti galima – tereikia labai norėti.

Arinos lieknėjimo taisyklės

Norėdamos išsaugoti dailias kūno linijas, prisiminkite: labai svarbu motyvacija, tinkama mityba, sportas ir nusiteikimas. Pozityvias mintis Arina skatina tobulindama vokalinius sugebėjimus.

Rytą pradėkite stikline šalto vandens – tokia taktika padės per pusryčius nepersivalgyti.

Svarbu gerai išsimiegoti ir daugiau judėti. Arinos mėgstamiausias sportas – „Zumbos“ treniruotės.

Norite gabalėlio torto? Leiskite sau šį malonumą, bet pasidalinkite juo su drauge.

Arbatą vietoj cukraus gardinkite medumi, jeigu labai norisi ko nors saldaus, suvalgykite kelias džiovintas slyvas.

Kantrybės – organizmas prie naujo gyvenimo ritmo ir taisyklių pripranta per kelias savaites.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (94)