Be to, dabar medicina nebelaiko isterijos visų moteriškų problemų, kurios sukelia diskomfortą ir vyrams arba yra sunkiai paaiškinamos, priežastimi. Ši diagnozė buvo visiškai pašalinta iš Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) išleisto Psichikos sutrikimų diagnostinio ir statistinio vadovo bei iš šiuolaikinės psichikos sutrikimų klasifikacijos.

Pats terminas „isterija“ pasižymi lyties specifika ir yra kilęs iš graikų kalbos žodžio „hystera“ („gimda“), todėl turėtų būti akivaizdu, kad gimdos neturintys žmonės šia liga sirgti negali.

Koks ryšys tarp gimdos ir isterijos? Anot senovės gydytojų ir mąstytojų, tiesioginis. Keistą, nepaaiškinamą moterų elgesį neva sukeldavo „nerami“ ir „klajojanti“ gimda.

Isterija gąsdino žmones, ir ilgą laiką šio negalavimo niekas negalėjo paaiškinti. O juk moterys – nesuprantamos! Bėgant amžiams, žodis „isterija“ buvo vartojamas kaip „dramatiška medicininė metafora viskam, kas vyrams atrodydavo paslaptinga ar nekontroliuojama“ moteryse ir kas juos gąsdino, rašo žinomas Ilinojaus universiteto istorijos profesorius Markas Micale’as savo tyrime, 1989 m. paskelbtame žurnale „History of Science“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją