Šio Rusijoje prancūzų tėvų šeimoje gimusio vaiko tikrasis vardas ir pavardė buvo Maurice`as Tillet. Teigiama, kad 1903 metais gimusį Maurice`ą dėl šviesių plaukų ir angeliško veido vaikystės draugai praminė „angelu“.

Kūdikis buvo visiškai sveikas ir niekuo nesiskyrė nuo kitų vaikų. M. Tillet siekė tapti aktoriumi ir buvo labai protingas – jis mokėjo 14 kalbų ir turėjo talentą prozai. Tačiau sulaukus 20 metų, Maurice`ui pasireiškė akromegalija.

Maurice`as Tillet

Tai gana reta endokrininė liga, kuria susergama tuomet, kai hipofizė gamina per daug augimo hormono. Paprastai šią ligą sukelia hipofizės auglys, o jos pasekmė – nekontroliuojamai ir pašėlusiai augantys kaulai. Žodis „akromegalija“ yra kilęs iš graikų kalbos ir pažodžiui reiškia „dideles galūnes“. Kadangi ši liga progresuoja itin lėtai, ankstyvosiose stadijose ją sunku diagnozuoti ir ji gali metų metais likti nepastebėta. Maurice`o atveju taip ir įvyko: liga jo kūną, ir ypač veidą, bjaurojo labai pamažu. Neapsikentęs nuolatinių žvilgsnių ir patyčių, Maurice`as iš Rusijos pabėgo į Prancūziją.

Maurice`as Tillet

Nors M. Tillet svajojo tapti advokatu, jis atsidūrė Prancūzijos kariniame jūrų laivyne, o 1937 metais išvyko į JAV, kur savo atstumiančią išvaizdą susiejo su nauja veikla – jis tapo profesionaliu imtynininku, rašo news.com.au.

Amerikoje Maurice`as Maurice`as, dažnai vadintas „apsigimusiu ringo milžinu“, sėkmingai įveikdavo visus varžovus – pasiekti pergales jam padėdavo firminis jo veiksmas, vadinamas „Meškos apkabinimu“. 1944 metų rugpjūčio 1 dieną M. Tillet per Amerikos imtynių asociacijos pasaulio čempionatą nugalėjo Steve`ą Casey, pravarde „Crusher“ („Traiškytojas“).

Maurice`as Tillet

Po dešimties metų, 1954-ųjų balandžio 4-ąją, Maurice`as mirė pirma laiko, sulaukęs 51 metų. Gyvenime jis buvo diskretiškas ir atsiskyręs žmogus. Jau gulėdamas mirties patale jis davė leidimą padaryti jo veido kaukę. Viena tokia „mirties kaukė“ šiuo metu saugoma JAV sunkiosios atletikos Šlovės muziejuje, kuris įsikūręs Jorko Barbello pastate Pensilvanijos Jorko mieste.

Nepaisant pribloškiančių M. Tillet ir Šreko panašumų, kino studija „DreamWorks“, sukūrusi šį animacinį filmą, niekada oficialiai nepatvirtino seniai sklandančių gandų, kad garsiojo animacinio personažo išvaizda buvo sukurta pagal M. Tillet veidą.

Šrekas

Kino studijos atstovas spaudai į „Huffington Post“ prašymą pakomentuoti šiuos gandus neatsiliepė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (32)