Paprasta aritmetika: seksas be orgazmo yra toks pat kenksmingas, kaip ir sekso deficitas. Jei jūsų gyvenime esama reguliaraus sekso, bet nėra reguliarių orgazmų, pats laikas pasirūpinti savimi.
Seksologai ir kiti šios srities specialistai savo klientėms dažnai sako: „Kiekviena moteris yra atsakinga už savo orgazmą“. Tai reiškia, kad nereikia metų metus laukti stebuklo ar kaltinti partnerio, kad jis jums nesuteikia pasitenkinimo. Būtina užsiimti savianalize. Juk esama daugybės priežasčių, kodėl nėra orgazmo: psichologiniai blokai, mieganti G zona, fiziologinės problemos. Ir jei jūs tai išsiaiškinsite (pačios ar su specialistų pagalba), jūsų seksualinis gyvenimas gali smarkiai pagerėti kokybės prasme.
Laimės ieškojimas
Didelis miestas – tai stresas, depresija, nuovargis. Pašėlusiame ritme žmonės priversti nuolatos ieškoti sau kažko tokio, kas mums gali suteikti laimę ir malonumą. O moksliškai kalbant, surasti endorfinų ir dopamino šaltinį. Orgazmo momentu į kraują išsiskiria visas kokteilis hormonų, kurie mums suteikia būtent tą laimės ir malonumo jausmą. Jeigu sekso trūksta arba jo visai nėra, instinktyviai pradedame ieškoti kitų būdų, kaip pamaloninti save. Dažniausiai tai būna maistas, saldumynai, rečiau sportas ir t.t.
Susilpnėjęs imunitetas
Orgazmo akimirką kraujas virsta tikru hormoniniu kokteiliu, kuris atjaunina visas organizmo ląsteles ir netgi „sutaiso“ „sulaužytas“ ir nusilpusias ląsteles. Rezultatas: sumažėja kenksmingų veiksnių poveikis jūsų organizmui. Tai anaiptol nereiškia, kad be reguliaraus sekso nepraeis nei vienas peršalimas. Imunitetas gali sumažėti, bet jūs tai pajusite švelnia forma.
Sumažėjusi miego kokybė
Endorfinai, kurie natūraliai išsiskiria sekso metu, priartina prie euforijos būsenos. Ir tai prisideda prie visiško kūno atsipalaidavimo. Hormonas oksitocinas, išsiskiriantis orgazmo metu, sukelia malonų mieguistumą, todėl miegas tampa gilesnis. Nemigos, jei sekso nėra, jūs nekentėsite. Tačiau reikia pripažinti, kad miegas po sekso yra saldesnis ir malonesnis, o tai reiškia, kad ryte jausitės labiau pailsėję ir laimingi.
Sulėtėję regenaracijos procesai
Seksas skatina regeneracijos procesus ir netgi suaktyvina kolageno gamybą. Ginekologų nuomone, tai ypač pasakytina apie vyresnes nei 35 metų moteris, kurioms pradeda sklandžiai mažėti kolageno kiekis. Ne, be reguliaraus sekso oda tikrai nepablogės. Tačiau šie procesai sulėtėja, vadinasi, geriau irgi nebus.