Didelio populiarumo sulaukusioje „The New York Times“ knygoje „Penkios meilės kalbos“ jos autorius Gary Chapmanas – baptistų pastorius, bažnyčios konsultantas ir kalbų sakytojas – pristatė savo teoriją, kad žmonės labiausiai jaučiasi mylimi tuomet, kai partneris išreiškia savo jausmus jų dominuojančia „kalba“. Problema, pasak jo, yra ta, kad mes dažnai savo meilę išreiškiame taip, kaip patys asmeniškai norėtume jos sulaukti – net jei mūsų preferencijos paprastai skiriasi nuo kitų žmonių. Štai kodėl yra labai svarbu išsiaiškinti savo partnerio meilės kalbą, rašo svetainė huffpost.com.

Iš visų penkių meilės ženklų dovanų dovanojimas yra ta kalba, kuri kelia daugiausia neteisingų prielaidų ir minčių. Jei tai yra jūsų ar jūsų partnerio pagrindinė kalba, neskubėkite daryti nepagrįstų išvadų.

„Žmonės dovanų dovanojimą, kaip meilės išraišką, dažnai vertina neteisingai, – svetainei huffpost.com sakė terapeutė Nicole Saunders iš Šiaurės Karolinos, dažnai rekomenduojanti minėtą knygą savo klientams. – Jiems atrodo, kad dovanas dovanojantis asmuo yra materialistas, lengvabūdiškas ar lėkštas“.

Tačiau dažniausiai tai būna netiesa. G. Chapmanas rašo, kad tokiam asmeniui svarbiausia būna ne dovanos kaina ar etiketė, bet galvojimas apie savo mylimąjį, rūpestis juo ar pastangos, kurių prireikė tai dovanai surasti ir įteikti. Tinkamai parinkta dovana priverčia tokį asmenį pasijusti pastebėtam, suprastam ir įvertintam.

„Jeigu jūs į šį veiksmą pažiūrėsite nerūpestingai ir tiesiog tarsite sau, „ach, jo meilės kalba yra dovanos, todėl aš tiesiog padovanosiu bet ką“, o ne tai, kas jam tikrai patiktų, tuomet jūsų mylimajam jūsų dovana nereikš tiek daug, negu tuomet, kai jis pagalvotų: „Ach, tu mane taip gerai pažįsti, jog net žinai, kad kolekcionuoju šaukštus“ (ar kažką kita)“, – rašė G. Chapmanas.

„Apmąstyta ir tinkamai parinkta dovana pasako kur kas daugiau, negu ta, kuri buvo išrinkta gana aklai“, – priduria jis.

Kitaip tariant, nesitaškykite pinigais dėl madingų sportinių batelių vien dėl to, kad jie yra brangūs, jeigu jūsų partneris nesidomi mada. Dovanos vertė priklauso ne nuo etiketės, o nuo to, ką ji simbolizuoja.

„Norint padovanoti tinkamą ir prasmingą dovaną, reikia dėmesio ir empatijos, o tai galiausiai sustiprina jūsų abipusį ryšį, – sakė N. Saunders. – Kai dovana tampa jausmų simboliu, jos vertė smarkiai išauga“.

Tarkime, jūsų mergina užsiminė, jog pasiilgo savo tėvų namų ir savo mamos keptų sausainių. Kitą savaitę jūs nustebinate ją ką tik iškeptais naminiais sausainiais. Galbūt produktai šiems sausainiams kainavo vos 15 dolerių ar eurų, bet tas faktas, kad jūs įsidėmėjote jos žodžius, susisiekėte su jos šeima dėl sausainių recepto ir juos iškepėte (nors ir neturite konditerinių įgūdžių), veikiausiai reikš kur kas daugiau negu ta dovana, kurią būtumėte nupirkęs vien dėl to, kad ji pasirodė prašmatni ir įspūdinga.

Nė viena meilės kalba negali būti universali ir tinkama visiems, nes mes visi turime savų niuansų. Jei norite gerai įvaldyti konkretų savo partnerio dialektą, atidžiai klausykite, ką jis kalba, ir stenkitės įsidėmėti užuominas – tai padės jums parinkti tinkamą dovaną. Taip pat nepamirškite, kad patyriminės dovanos – savaitgalio kelionė, meno užsiėmimai ar bilietai į koncertą – gali būti tiek pat vertingos, kaip ir apčiuopiamos dovanos.

„Atkreipkite dėmesį į savo mylimosios pomėgius, troškimus ir skausmingus taškus, – pataria N. Saunders. – Pavyzdžiui, jūsų merginai labai patinka veido procedūros, bet ji retai užeina į grožio saloną jų pasidaryti, nes jos yra brangios. Būtų puiku, jei išsiaiškintumėte jos mėgstamiausią saloną ir nupirktumėte jai kelias grožio procedūras“.

Jei jūsų partnerio meilės kalba yra dovanos, nepamirškite tokių ypatingų progų kaip gimtadieniai, sukaktys, šventės ir kitos ypatingos datos. Pasižymėkite jas savo kalendoriuje, kad jų nepražiopsotumėte.

„Jei pamiršite mylimosios gimtadienį, tai bus jai dūris tiesiai į širdį, – rašė G. Chapmanas. – Ji manys, kad jūs nepakankamai apie ją galvojate, jog net pamirštate gimtadienio proga ką nors padovanoti“.

Ne ką mažiau svarbu dovanas dovanoti ir be jokios progos.

„Dovanoti dovaną be jokios progos taip pat yra labai svarbu, – pažymėjo G. Chapmanas. – Dovanas galima dovanoti ne tik per šventes. Jeigu jūsų mylimosios ar mylimojo meilės kalba yra dovanos, tai galima daryti bet kurią dieną“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)