Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad grubų seksą mėgsta mažuma, rašoma portale „Thevoicemag“. Žmonės skirtingi, todėl ir čia prioritetai skiriasi. 2014-aisiais buvo atlikta atitinkama apklausa, kurioje dalyvavo 391 žmogus iš 29 šalių. Apibendrinus gautus atsakymus paaiškėjo, kad pusė apklaustųjų bent kartą per gyvenimą buvo įtraukti į mazochistinį aktą, o pusei iš jų teko pasimatuoti kankintojo vaidmenį. Polinkis į mazochizmą, remiantis apklausos rezultatais, labiau būdingas moterims nei vyrams (santykis – 69 ir 51 proc.), užtat sadistines intencijas – atvirkščiai – dažniau demonstruoja vyrai negu moterys (45 ir 53 proc.).

Tokį pasiskirstymą, anot apklausos rengėjų, lemia ne tai, kad moterims labiau patinka skausmas, o moterų, kaip būtent šios lyties atstovių, socializacija. Vis dėlto šįkart bus aptarinėjama ne moterų socialinio statuso problema, o tai, kaip skausmas gali sietis su malonumu.

Kaip skausmas siejasi su pasitenkinimu

Skausmo ir pasitenkinimo ryšys užkoduotas žmogaus biologijoje. Tie, kurie fizinį aktyvumą stengiasi užsitikrinti bėgiodami, turėtų pripažinti, kad nuo bėgimo kartais skauda kojas. Nemalonių pojūčių priežastis – pieno rūgštis, išsiskirianti skylant gliukozei, kai raumenims pristinga deguonies. Rūgštis dirgina receptorius ir kai elektros signalai stuburo smegenimis nukeliauja į galvos smegenis, pajuntame skausmą.

Visgi į skausmą tuoj pat sureaguoja viena galvos smegenų žievės sritis. Tai hipokampas, savo forma primenantis jūrų arkliuką. Hipokampas atlieka viską, kas įmanoma, kad skausmo sukeliama kančia palengvėtų, todėl užėjus skausmui į kraują jis pradeda išskirti natūraliu narkotiku kartais vadinamą endorfiną. Endorfinas prisišlieja prie smegenyse esančių opioidinių receptorių ir neleidžia išsiskirti medžiagoms, atsakingoms už skausmo signalų perdavimą. Kitaip sakant, endorfinas tarsi blokuoja skausmą, bet tai tikrai ne viskas, ką jis daro.

Dar endorfinas stimuliuoja tas galvos smegenų sritis, kurios atsakingos už stiprų meilės jausmą ir mėgavimąsi... muzika. Kaip jau, turbūt, supratote, jis veikia tarsi opiatai, tačiau ne gaunami iš išorės, o natūraliai esantys mumyse.

Intensyviai treniruojantis atsirandantis skausmas stimuliuoja dar vienos rūšies „natūralių nuskausminamųjų“ – anandamido – išsiskyrimą. Anandamidas kartais vadinama palaimos medžiaga, kadangi yra susijęs su kanabinoidiniais receptoriais. Jis sukelia malonų kutenimą, labai panašų į tą, kuris juntamas pavartojus marihuanos.

Skausmas, kuris neperauga į malonumą

Aišku, žaismingas plekštelėjimas per užpakaliuką yra viena, o smūgis mažuoju pirštu į spintos kampą – jau visai kas kita.

Aiškindami, kodėl skausmas priimamas skirtingai, kai kurie teoretikai vartoja saikingo mazochizmo sąvoką ir teigia, kad malonumą įmanoma patirti tik iš tokio skausmo, kuris nepavojingas – nekelia fizinio sužalojimo grėsmės. 

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją