Daugiau nei 15 proc. lietuvių norėtų patys tokius žaidimus išmėginti. Šiuos duomenis atskleidė vasario mėnesį portalo delfi.lt atlikta lankytojų apklausa, kurią inicijavo leidykla „Alma littera“, išleidusi sadomazochistinėmis detalėmis pagardintą erotinį E L James romaną „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“.

Apklausos duomenys taip pat parodė, kad beveik 7 proc. respondentų yra išbandę sadomazochistinius žaidimus ir tai jiems patiko, o 1 proc. išbandžiusių teigia, kad tokie žaidimai jiems nesukėlė susižavėjimo.

„Visame pasaulyje milžiniško populiarumo sulaukęs erotinis E. L. James romanas tapo itin mėgstamas ir Lietuvos skaitytojų. Viena šio populiarumo priežasčių ta, kad knygoje vaizdžiai, be užuolankų aprašomi sadomazochistiniai erotiniai žaidimai. Inicijuodami šią apklausą, norėjome išsiaiškinti, kiek tokie žaidimai populiarūs tarp lietuvių – ar apie juos daugiau kalbama, skaitoma, ar mūsų šalies gyventojai linkę juos išbandyti“, - apie apklausos sumanymą pasakojo leidyklos „Alma littera“ atstovas spaudai Andrius Petraitis.

Pasak Pasaulio seksualinės sveikatos asociacijos atstovo Lietuvoje, psichologo psichoterapeuto Andriaus Kalugino, atvejų, kai į specialistus kreipiasi polinkį žeminti ar būti pažemintiems turintys žmonės, pasitaiko itin retai, o ir statistikos, kiek tokių žmonių egzistuoja, nėra.

„Sadomazochizmo atvejai dažniau užfiksuojami didmiesčiuose. Manoma, kad polinkis į sadizmą būdingesnis vyrams, nes jie brutalesni, labiau naudoja fizinę jėgą, o moterys labiau linkusios į mazochizmą. Man teko susidurti su gyvenime stipriais vyrais, kurie nori būti pažeminti miegamajame ir tais, kurie mėgo patys rodyti valdžią“, - pasakoja A. Kaluginas, pridurdamas, kad seksualiniais nukrypimais šiuos polinkius galima vadinti tik tuomet, kai jie tampa vieninteliu pasitenkinimo būdu.

Tiek apklausa, tiek specialistų patirtis leidžia daryti prielaidą, kad potraukis miegamajame fiziškai kankinti partnerį dažniau pasitaiko vaizduotėje nei tikrovėje.

„Tyrimai rodo, kad tiek moterys, tiek vyrai turi vienodai laisvą fantaziją su tam tikromis fetišistinėmis gaidelėmis, tačiau tie, kurie fantazijas bando įgyvendinti, dažniausiai nelieka sužavėti, mat fantazijos žavesys ir slypi jos nerealume“, - teigia psichoterapeutas Olegas Lapinas.

Apklausos, kuri buvo atlikta portale delfi.lt vasario mėnesį, metu apklausti 2643 Lietuvos gyventojai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (217)