Pasirodo, vyrų ir moterų smegenys skirtingai apdoroja regimąją informaciją.

Mokslininkai nustatė, kad moterys geriau skiria spalvas, o stipriosios lyties atstovai – detales. Be to, jau seniai žinoma, kad moterį susitikęs vyras pirmiausia vertina jos veido bruožus ir figūrą, taip pat aprangos detales.

Vis dėlto, jeigu vėliau jo paklausite, kokios spalvos buvo moters drabužiai, jis greičiausiai nepasakys, ypač, jeigu apranga nebuvo labai ryški ir krintanti į akis.

O štai moteris, priešingai, spalvų gamą tikrai įsimins. Jos atmintyje veikiausiai išliks ne naujo pažįstamojo veidas ar jo aprangos detalės (išskyrus spalvas), o kaip jis kalbėjo ir elgėsi, koks buvo jo balsas. Todėl ne veltui sakoma, kad moteris myli ausimis, o vyras – akimis.

Kodėl taip yra?

Vyro galvos smegenų žievės zonoje, atsakingoje už regėjimą, labai daug androgenų – tai vyriškų lytinių hormonų receptoriai, kurie embrioninio vystymosi laikotarpiu dalyvauja neuronų formavimesi. Todėl vyro smegenyse, lyginant su moterų, neuronų yra ketvirtadaliu daugiau.

Tyrime dalyvavo savanoriai nuo šešiolikos metų. Visų jų regėjimas buvo puikus arba jie nešiojo regėjimą idealiai koreguojančius akinius ar kontaktinius lęšius. Spalvų suvokimas taip pat nebuvo sutrikęs. Iš pradžių tyrimo dalyviams buvo parodyti spalvoti paveikslėliai ir paprašyta nustatyti juose pavaizduotų objektų spalvas.

Paaiškėjo, kad vyrų spalvų suvokimas šiek tiek iškreiptas. Pavyzdžiui, lyginant su moterimis, jie kur kas sunkiau atskiria spalvas, esančias optinio spektro centre.

Kitame eksperimento etape buvo tikrinamas regėjimo kontrastas. Tyrimo dalyviams buvo pasiūlyta atskirti tamsias ir šviesias juostas, atstumas tarp kurių periodiškai keitėsi ir kurios pačios kartkartėmis keitė spalvą. Šioje srityje geriau sekėsi stipriosios lyties atstovams – jie geriau atskyrė juostas, kai jos buvo itin arti viena kitos, ir tiksliau pagaudavo momentą, kai keisdavosi jų spalvos.

Tyrimui vadovavęs profesorius Izraelis Abramovas mano, kad tai lemia dar embrioninio vystymosi laikotarpiu organizme besiformuojančio testosterono lygis.

Panašu, kad klausa, uoslė ir lytėjimas taip pat susiję su lytimi.

Pavyzdžiui, moteris gali gerai įsiminti, ką konkrečiai sakė vyrui, o pastarasis to dažnai neprisimena. Tai dažnai tampa nesusipratimų priežastimi. Užsiminusi, kokios gėlės ar kvepalai jai patinka, moteris viliasi, kad mylimasis tai įsimins, o šis tokios informacijos paprasčiausiai neužfiksuoja – tokie vyrų suvokimo ypatumai.

Jeigu norite, kad kažkokia informacija užsiliktų jo sąmonėje, reikėtų ją pakartoti keletą kartų.

Užtat vyras neabejotinai įsimins, kaip moteris atrodė kokią nors akimirką, kokie buvo jos gestai, kokiai kvepalais ji kvepėjo, kokia buvo jos oda. Labai dažnai būtent tokios detalės duoda pradžią įsimylėjimui.

Norint išmokti geriau suprasti vienam kitą, reiktų tokius dalykus žinoti ir įsiminti.


Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (196)