Kaip ir daugelis panašaus amžiaus studentų, šis jaunas vyras buvo be proto įsimylėjęs. Būdamas drovus, jis nedrįso apie jausmus pasipasakoti mylimajai. Tik dėl vieno laimingo atsitikimo jiems teko susipažinti artimiau, ir, galiausiai, susituokti. Atrodo, kad būtent šios dėlionės detalės jam tetrūko. Romantiniai santykiai vidutinio lygio studentą pavertė puikiu mokslininku, šiandien žinomu kaip humanistinės psichologijos tėvu Abrahamu Maslowu.

Vis dėlto, ne visiems sekasi taip, kaip jaunajam Maslowui. Kiti turime įdėti daugiau pastangų tam, kad surastume ir išlaikytume meilę. Psichologai sako, kad yra keletas kelių, kuriais galime pasiekti patrauklaus žmogaus širdį.

Duoti

Vienas būdų užmegzti, sustiprinti ir išlaikyti meilę yra davimas arba apdovanojimas. Psichologai teigia, kad mums labiau patinka tie žmonės, iš kurių ką nors gauname. Nors skamba kiek egoistiškai, tačiau čia svarbūs ne tik materialiniai apdovanojimai. 

Patrauklumą ir prielankumą skatina geras kartu praleistas laikas, teigiamos emocijos, nuoširdūs komplimentai ir psichologinė parama. Taigi norint užmegzti ir išlaikyti romantinius ryšius reikia nepamiršti bendrų, malonių veiklų, romantiškų vakarienių, jaukių apsikabinimų, gražių žodžių ir padrąsinimų. 

Pažįstamas ir saugus

Dar viena psichologinė teorija teigia, kad mums labiau patinka žmonės, kuriuos dažniau sutinkame. Kavinėje, universiteto koridoriuje ar auditorijoje matomas veidas atrodo labiau pažįstamas, mažiau pavojingas ir dėl to patrauklesnis. Siekiant įžiebti savo mylimojo ar mylimosios simpatijas, galima dažniau lankytis ten, kur didesnė tikimybė susitikti. 

Studentų romantinius santykius analizavę tyrimai taip pat rodo, kad per paskaitas šalia sėdintys žmonės turi didesnę tikimybę tapti gerais draugais, partneriais ar net šeima. Taigi kitą kartą įėję į auditoriją apsidairykite – gal šalia sėdi būsimas vyras ar žmona?

Priešingybės traukia?

„Ar priešingybės traukia?“ – amžinas ir niekaip neišsprendžiamas klausimas. Kaskart, kai jį užduodu studentams, išgirstu dvi prieštaringas nuomones. Vieni sako, kad skirtingi žmonės puikiai papildo vienas kitą. Pavyzdžiui, kontroliuojanti mergina ir nesavarankiškas, globą mėgstantis vaikinas gali puikiai sutarti. Kiti mano, kad tik bendri pomėgiai, savybės, požiūriai, patyrimai sieja poras ir užtikrina ilgalaikius ryšius. 

Psichologiniai tyrimai rodo, kad panašumas (o ne skirtumai) labiau prisideda prie įsimylėjimo, gerų santykių ir draugystės išlaikymo. Kodėl? Visų pirma, todėl, kad mums patinka dalykai, kurie siejasi su mumis. Mums labiau patinka žmonės, kurių nuomonė yra tokia kaip mūsų, kurie yra panašūs į mus savo išvaizda, kurių intelektiniai gebėjimai yra nei daug didesni, nei daug mažesni nei mūsų. Be to, panaši patirtis, pomėgiai, leidžia atrasti bendrų veiklų, kurios dar labiau stiprina tarpusavio ryšį.

Taigi, svarstant apie tai, kaip patraukti patinkančios merginos ar vaikino dėmesį, svarbu nepamiršti šių trijų žinomų tiesų: stenkis duoti ir apdovanoti, būk matomas ir tapk pažįstamas, neakcentuok skirtumų, o ieškok bendrumų.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)