"Pats pirmas buvo nupieštas meškiukas. Jis atsirado gal prieš kokius tris mėnesius. Vėliau buvo nupiešti ir kiti gyvūnai. Jau pirmąjį piešinį pamačiusi aš žinojau, kad jį piešė mano draugas", - sakė 16-metė kaunietė.
Paauglė puikiai prisimena rytą, kai per savo kambario langą ant sienos pamatė pirmąjį piešinį.
"Iš pradžių net nesureagavau. Teko antrąkart eiti prie lango ir pažiūrėti. Visada žavėjausi grafiti ir slapta svajojau, kad prie namų atsirastų tokių piešinių", - šypsojosi draugo išradingumu patenkinta mergina.
Pasak jos, paprastai nauji piešiniai ant sienos priešais jos namus atsirasdavo tada, kai ji su savo vaikinu dėl ko nors susibardavo arba ilgiau nesimatydavo. Laura džiaugėsi, kad šie piešiniai patinka ne tik jai: "Esu mačiusi, kaip mamos ar močiutės atveda į juos pažiūrėti vaikus. Žmonės ateina ir fotografuojasi prie sienos."
Tiesa, už šypseną keliantį grožį ant sienos juos kūrusiam vaikinui gali grėsti rimti nemalonumai. Už grafiti piešimą gresia įspėjimas arba piniginės baudos. Nenorėdamas įkliūti, tokiu būdu merginai savo jausmus deklaruojantis vaikinas piešinius kūrė naktimis. Jis taip nė karto ir nebuvo susidūręs su miesto tvarkdariais ar teisėsaugininkais, tačiau kartą bepiešiantį moksleivį užklupo bendrabučio gyventojai.
"Tuo metu, kai mano draugas piešė, viena kompanija išėjo parūkyti į balkoną. Jis patyliukais ėmė trauktis į šoną, rinktis dažus. Tačiau kažkas iš kompanijos puolė jį raminti: "ko bėgi, ko išsigandai, ar mes tau panašūs į policiją?" Paskui su vienu iš jų užsimezgė pokalbis apie grafiti. Atsirado bendraminčių", - apie draugo nuotykį pasakojo moksleivė.
"15min" susisiekė ir su pačiu piešinių autoriumi. Tačiau vaikinas pageidavo, kad jo vardas nebūtų atskleistas. Viešintis ne itin norėjęs paauglys tik prasitarė, kad jis nemoka savo jausmų išreikšti žodžiais, o piešti jam ir patinka, ir išeina, todėl tą ir daro.
"Laura dabar kraustosi į kitą vietą. Aš jau nusižiūrėjau ten sieną. Jei reikės, bus kur piešti", - užmojų neslėpė linksmas jaunuolis.
Grafiti istorija
Grafiti atsirado apie 1970-uosius JAV, Niujorke. Grafiti pradžia susijusi su prekeiviais narkotikais: jie palikdavo tik nedaugeliui suprantamus užrašus ant sienų - informaciją apie tai, kur palikta prekė. Tačiau vėliau grafiti reikšmė pakito.
Šie piešiniai ėmė plisti kartu su hiphopo kultūra. Tai savotiška protesto be kovos - smurto, šaudymo ir žudymo - forma. Grafiti piešėjai gali būti baudžiami pagal tris Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų straipsnius: materialaus turto sugadinimą arba sunaikinimą, nedidelį chuliganizmą bei miestų ar kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą. Dažniausiai atsakomybė taikoma tik pagal pastarąjį straipsnį. Už tai piešėjams gresia įspėjimas arba bauda iki 2 tūkst. litų.