Erekcijos sutrikimai, kartais dar vadinami impotencija, yra dažnas reiškinys, rašo independent.co.uk.
Žmonėms erekcijos sutrikimai asocijuojasi su vyresnio amžiaus vyrais. Iš tiesų 18 proc. 50–59 m. amžiaus vyrų turi erekcijos sutrikimų, tačiau ir 7 proc. 18–29 m. vyrų jų patiria.
Labai svarbu neskubėti daryti išvadų ir negalvoti, kad nepatinkate partneriui ar kad reikia pasidomėti sekso technikomis ir pan. Daugybė veiksnių gali turėti įtakos vyro gebėjimui patirti ir išlaikyti erekciją.
Per pirmus pasimatymus alkoholis gali numalšinti jaudulį ir veikti kaip afrodiziakas, tačiau erekcijai jis gali pakenkti, kaip ir kai kurie vaistai.
Erekcijos sutrikimų priežastis gali būti diabetas, prostatos liaukų operacija, psichologinės priežastys – depresija, stresas, nerimas. Vyrai kartais baiminasi, kad nauja seksualinė partnerė nepastotų, taigi būtinai aptarkite kontracepciją. Santykių pradžioje naujas partneris gali nerimauti dėl to, ar jus patenkins. Jei nėra erekcijos, kitą kartą nerimas bus dar stipresnis.
Tad ką daryti? Na, gali būti, kad laikai bėgant šių problemų nebeliks. Bet jei problema išlieka, o su šiuo žmogumi norisi toliau bendrauti, reikia apie tai pasikalbėti. Pasirinkite tokį laiką, kai niekas jums netrukdys ir niekas nenugirs, apie ką kalbatės. Pasakykite partneriui, kad nerimaujate, kad su seksu nėra reikalo skubėti. Toks pokalbis gali pašalinti įtampą.
Jei jūsų santykiai plėtojasi, tačiau problema išlieka, patarkite partneriui nueiti pas gydytoją. Padėti gali ir porų sekso terapija arba galima apsilankyti pas seksologą atskirai.
Kad ir kas nutiktų, atsiminkite – yra būdų suteikti vienas kitam džiaugsmo, būti intymiems, net jei partneriui nebūna erekcijos. Rašykite vienas kitam žaismingas seksualias žinutes, skaitykite erotinę literatūrą, padarykite vienas kitam masažą – visa tai įžiebia ir sustiprina intymumą. Atsiminkite – poros skirtingos, gali prireikti laiko, kol rasite, kas tinka jums.