Pradžiai apibrėžkime sąvoką. Tai ne tiesiog vyriškis, kuris iki šiol nedėvėjo vestuvinio kostiumo. Tai tas, kuris sąmoningai atsisako rimtų santykių su moterimis, pirmenybę teikdamas savo poreikiams, pirmiausia, laisvei ir atsakomybės nebuvimui. Esti nemažai mitų apie tai, kaip tokie vyrai gyvena, ir tarp jų daugelis tokių, kurių kūrėjai buvo pernelyg toli viengungiško gyvenimo.
1. Viengungiai gyvena netvarkytuose butuose ir turi galybę buitinių problemų, jų šaldytuvas tuščias, jame tik kelios skardinės alaus ir dešros gabaliukas. Toks įsitikinimas veikiausiai kilo pabendravus su keliais vyriškiais, kurie gyvena vieni ir leidžia sau nesilaikyti elementarių higienos taisyklių. Tačiau iš tikro viskas priklauso nuo žmogaus. Ir viengungis, ir sutuoktinis gali būti tiek nevalos, tiek tvarkingi.
2. Jų intymus gyvenimas įvairus ir nenuobodus. Toli gražu ne visada. Taip, teoriškai jie gali sau leisti keisti partneres nors ir kas vakarą, tačiau iš tikro viengungiai laisvą laiką dažnai leidžia vieni arba vyriškos lyties draugų kompanijoje. Nereikia pamiršti, kad viengungiais tapti kai kuriuos priverčia gyvenimas. Kai kurie tiesiog bijo santykių ir nemoka bendrauti su priešinga lytimi, todėl apie seksualinio gyvenimo įvairovę gali tik pasvajoti.
3. Viengungis visada turi laisvų pinigų. Mitas. Taip, vedę vyrai pinigus leidžia šeimai, tačiau viengungiai pinigus leidžia sau. Nuolatiniai žygiai į klubus, restoranus, išlaidos drabužiams ir aksesuarams - visa tai atima algą ir net gali įstumti į skolas.
4. Viengungiai pasiekia karjeros aukštumų. Dabar tai tikrai mitas. Didelės kompanijos, kurios rūpinasi savo įvaizdžiu, tiesiog neleidžia vyrui su ne visuomenės priimtu požiūriu užimti aukščiausių postų, juk nuo to priklauso ištisos korporacijos reputacija. Žinoma, viengungiai gali sau leisti likti darbe iki išnaktų, negrįžti iš komandiruočių mėnesiais, tačiau vis dėlto spraga asmeniniame gyvenime uždeda antspaudą ir jų profesinėms savybėms.
5. Viengungis - nepasitikintis savimi žmogus su krūva kompleksų iš vaikystės. Būna ir taip, tačiau yra vyrų, kurie sąmoningai pasirinko viengungišką gyvenimą, suprasdami, ko jie nori, ir svarbiausia - ko nenori gyvenime.
6. Viengungiai palyginami su moterų nekentėjais. Visiška netiesa. Viengungiškas gyvenimas - tai pasaulėžiūra, o ne nesėkmės asmeniniame gyvenime rezultatas. Atvirkščiai, toks žmogus laisviau bendrauja su moterimis, jas vertindamas kaip asmenybes, o ne kaip galimas savo vaikų motinas.
7. Viengungis - svajonių jaunikis ir meilužis. Deja, patikėjusios šiuo mitu, moterys ne kartą nusivylė vyriška lytimi. Viengungiai ne visada būna geri lovoje, viskas priklauso nuo to, kodėl vyrai tampa viengungiais. Galbūt kompleksai neleidžia jiems būti laisviems intymiuose santykiuose su moterimis.