„Tu niekada ne...“ arba „Tu visada...“
Bendravimas tokia maniera dar labiau įsiutins jūsų partnerį, jam tai reiškia, kad jis visiškai nenaudingas, nereikalingas, jūs juo nusivylėte. Tokie žodžiai žeidžia, žmogui automatiškai suveikia gynybinė reakcija. Pradėję savo kalbą šiais žodžiais, galite nesitikėti, kad pašnekovas jus išgirs. Jeigu nuolat žmogų kritikuojate, jam dings bet koks noras su jumis apskritai bendrauti.
Kad neįžeistume partnerio, galima pasakyti kitaip, pavyzdžiui: „Matau, kad tu šito nedarai..., kaip siūlai ištaisyti situaciją?“ arba „Aš labai vertinu, kai tu...“ Frazės pradžioje būtina naudoti įvardį „Aš“ vietoje „Tu“, šitaip pašnekovas nelaikys sakinio kaltinimo ir problemą bus galima išspręsti.
„Man tas pats“ arba „Manęs tai visiškai nejaudina“
Bet kokie tarpusavio santykiai grindžiami rūpinimusi, o tokios frazės tik pabrėžia jūsų abejingumą. Santykiai tvirti iki to laiko, kol abu partneriai rūpinasi vienas kitu ir rodo vienas kitam dėmesį. Jei pasakysite žmogui, kad jums vienodai rodo, jį tai užgaus. Nenaudokite šių frazių, geriau pasakykite tai, kad pademonstruos jūsų suinteresuotumą, tada partneris galės lengvai dalintis visomis savo mintimis.
„Tai nesvarbu“ arba „Nieko ypatingo“
Gyvenime, aišku, būna situacijų, kai jausite, jog jums vienodai šviečia, tačiau tokių frazių nevertėtų tarti atsainiai, iš aukšto, pavyzdžiui: „Tai nesvarbu, pati susitvarkysiu“. Tai parodys partneriui, kad jūs atstumiate bet kokį jo indėlį į santykius.
Geriau tiesiai pasakykite, ką norite sužinoti ar tiesiai paprašykite pagalbos, atsidūrę sunkioje situacijoje. Taip pat nepamirškite padėkoti. Padėka demonstruoja, kad vertinate kito žmogaus pastangas. Padėkos žodžiai padeda ištverti bet kokią krizę santykiuose. Yra, žinoma, situacijų, kai jus iš tiesų kažkas erzins. Tokiu atveju užduokite sau paprastą klausimą: „Tai reali santykių problema ar tik mano trumpalaikis susierzinimas?“
Jūs neprivalote sekti kiekvieno savo žodžio, tačiau būtina suprasti, kad kai kurios karštosiomis pasakytos frazės gali palikti pašnekovo širdyje gilius randus. Išmokite konstruktyvaus dialogo meno, aptarinėkite ne pašnekovo charakterį, o jo veiksmus ir poelgius.