Nekaltybės praradimas, kai plyšta mergystės plėvė, vadinamas defloracija. Pirmasis su šiuo procesu susijęs mitas – būtinas gausus kraujavimas defloracijos metu. Tačiau kai mergina stipriai susijaudinusi, išsiskiria daug išskyrų arba lytiniai organai turi tam tikrų ypatumų, gali nebūti nei kraujo, nei skausmingų pojūčių.

Antrasis mitas – skausmas defloracijos metu priklauso nuo merginos amžiaus, esą su amžiumi mergystės plėvė darosi storesnė. Medicininiu požiūriu, tokia nuomonė yra visiškas prasimanymas, nes mergystės plėvės storis bei struktūra priklauso nuo merginos fiziologinių savybių. Mergystės plėvės storiui nugyventų metų skaičius įtakos neturi, todėl nebūtina skubinti defloracijos proceso vien tam, kad išvengtumėte skausmo.

Užtat visiškai teisinga nuomonė, kad jau per pirmuosius lytinius santykius mergina rizikuoja pastoti, todėl tikslinga pasirūpinti kontracepcijos priemonėmis. Pirmam kartui geriausia rinktis prezervatyvus. Naudojantis prezervatyvais ne tik apsidraudžiama nuo nepageidaujamo nėštumo jauname amžiuje, bet ir užkertamas kelias galimam užsikrėtimui nuo lytinio partnerio.

Pirmam lytiniam aktui rekomenduojama pasirinkti patyrusį partnerį, kuris mokės užmegzti santykius su mergina ir tinkamai ją nuteikti. Tai leis sumažinti skausmingus pojūčius ir neigiamas defloracijos pasekmes.

Dauguma merginų po nesėkmingų pirmųjų lytinių santykių užsisklendžia savyje ir susiformuoja neigiamą požiūrį į vyrus. Tai ypač aktualu tais atvejais, kai defloracija įvyksta ne merginos valia, o panaudojus jėgą, kitaip tariant, išžaginimo atvejais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (527)