Los Andželo sveiko sekso centro direktorė seksologė, knygos „Erotinis intelektas: kaip atgauti stiprų sveiką norą ir atsikratyti priklausomybės nuo sekso“ autorė Aleksandra Katehakis:
– Masturbacija gali būti puikus būdas įtampai sumažinti ar įveikti seksualinį alkį, kai žmogus neturi partnerio. Daugumai mūsų tai yra natūrali gyvenimo ir sveiko seksualumo dalis. Bet būna, kad potraukis patenkinti save peržengia proto ribas. Šiais atvejais „saugus seksas“ gali sukelti priklausomybę ir turėti tokias pačias destruktyvias pasekmes kaip, pavyzdžiui, priklausomybė nuo narkotikų ar alkoholizmas.
Pirmenybę teikdami masturbacijai, o ne intymiems santykiams su partneriu, atsiduriame izoliacijoje. Be to, tam tikru momentu net galime nebepajėgti kontroliuoti savo norų viešose vietose. Kaip susiformuoja ši priklausomybė?
Kai vaikas patiria traumą ar prievartą, jam trūksta galimybių išreikšti pyktį, neviltį ar sielvartą. Be to, šeimoje gali būti draudžiama skųstis ir kalbėti apie skaudžią patirtį. Bijodamas konflikto vaikas gali kankintojo (-ų) ar neveiklių šeimos narių poreikius iškelti aukščiau savo norų. Šios neigiamos vaikystės emocijos niekur nedingsta, sukelia vidinį diskomfortą, kurį reikia pašalinti. Tačiau neturėdamas galimybės kreiptis į psichoterapeutą ar nesulaukdamas artimųjų palaikymo vaikas gali išsiugdyti polinkį į priklausomybę.
Masturbacija yra vienas prieinamiausių būdų kančiai numalšinti: norint nusiraminti, reikia tik savo kūno.
Tam tikra prasme tai – unikalus „vaistas“, kurio už pinigus nenusipirksi. Deja, daugeliui nuo sekso priklausomų asmenų masturbacija yra pirmoji „dozė“.
Nerimas, baimė, pavydas ir kitos emocijos gali akimirksniu sukelti savęs patenkinimo poreikį. „Narkomanas“ neturi laiko nustatyti ryšio tarp streso ir savo reakcijos į jį.
Jei masturbacija tampa nuolatiniu poreikiu, pirmiausia patarčiau įvaldyti įvairius savęs raminimo būdus: meditaciją, pasivaikščiojimus, kvėpavimo pratimus, jogą. Tai padės normalizuoti jūsų seksualinį gyvenimą.