Pinigų medis gali pražysti
Parinkite zamiokulkui tinkamą vietą
Pinigų medžiui labiausiai tiks tokia vieta namuose, kuri yra apsaugota nuo tiesioginių saulės spindulių, tačiau yra gana šviesi. Dalinis pavėsis zamiokulkui taip pat gali būti puikia vieta. Pinigų medžiai gali iškęsti temperatūros svyravimus, tačiau svarbu pasirūpinti, kad patalpose, kuriose auginamas zamiokulkas, nebūtų mažiau nei 15 laipsnių Celsijaus.
Pinigų medžio laistymas
Laistymui labiausiai tinka minkštas vanduo, pinigų medis gali pakęsti ir perlaistymą, ir sausrą, tačiau geriausia laistyti saikingai. Zamiokulko šaknys kaupia drėgmę, tad ir tuomet, jei pamiršite augalą palaistyti, nieko blogo nenutiks.
Kada tręšti pinigų medį?
Geriausias metas tręšti pinigų medį – kovo-rugpjūčio mėnesiais. Tai atlikti rekomenduojama kas 30 dienų, zamiokulkui labiausiai tinka trąšos, skirtos kaktusams ir sukulentams.
Pinigų medžio persodinimas
Jaunus pinigų medžius reikėtų persodinti kas metus, tam pasirenkant vis erdvesnį vazoną. Zamiokulkui labiausiai tinka paruoštas specialus mišinys, kurį lygiomis dalimis sudaro smėlis, durpės, lapinė ir velėninė žemė. Taip pat į šį mišinį rekomenduojama įmaišyti ir perpuvusio komposto.
Pinigų medžio dauginimas
Pinigų medį galima dauginti keliais būdais, kurių paprasčiausias yra dauginimas kerais. Išskirstykite augalą į keletą dalių, kad kiekvienas šakniagumbis turėtų po vieną lapą. Taip pat galima nupjauti suaugusį lapą ir su šakniagumbio dalimi pasodinti į paruoštą smėlio ir žemių mišinį.
Zamiokulko ligos
Nors pinigų medis nėra lepus, tačiau jį taip pat gali užpulti kenkėjai, dažniausiai – miltuotieji skydamariai. Tai yra amarai, primenantys vatos atplaišas, dažniausiai puola augalo šakeles, iš kurių čiulpia pinigų medžio sultis. Patalpose šiems kenkėjams yra idealios sąlygos dauginimuisi, todėl svarbu imtis tinkamų priemonių juos naikinant.
Būdų, kaip galima kovoti su šiais amarais, yra ne taip ir mažai: pirmiausia galite pabandyti nuplauti drungnu vandeniu, o jeigu tai nebus veiksminga, pabandykite nuplauti augalą muiluotu vandeniu. Gali pagelbėti ir tabako bei spirito nuoviras, o tuomet, jei ir ši priemonė nebus veiksminga, padės cheminiai preparatai, kurįų galima rasti sodo prekių parduotuvėse.
Nors dažnai manoma, kad kenkėjai užpuola tik lauke augančius pinigų medžius, tačiau naivu tikėtis, kad kenkėjų neparsinešite iš lauko – jie gali prikibti prie drabužių, batų ar augintinių kailio. Svarbu reguliariai apžiūrėti augalą ir jeigu pastebėjote, kad jį užpuolė kenkėjai, nedelsdami imkitės priemonių.
Tinkamai prižiūrimas pinigų medis gyvuos daug metų, tačiau jeigu pastebite, kad augalo lapai ėmė kristi, tikėtina, kad jam kažkas netinka. Taip pat lapeliai gali kristi ir nuo seno augalo – tokiu atveju jį rekomenduojama persodinti.