Kartais naujoms idėjoms prisijaukinti reikia žodžių. Taigi pradėkime nuo jų. Pirmoji žodžio arka (lotyniškai arcos) reikšmė - lankas.
Interjeras

Prancūzų kalbos žodis arc-en-ciel reiškia dangaus lanką, vaivorykštę. O žodis niša (prancūziškai niche) reiškia pilnas lizdas, šuns būda arba išdaiga. Taigi kodėl neperteikus minėtųjų žodžių reikšmės realiame gyvenime ir nepapuošus namų interjero vaivorykštę primenančia arka ar paslaptingomis nišomis, užpildytomis juokingomis figūrėlėmis ar vazomis su spalvotomis gėlėmis.

Arkų rūšys – kurią pasirinkti?

Visi be išimties architektūros stiliai – nuo klasikos iki pačių moderniausių variacijų – siūlo savus arkų variantus.

Ar kada galėjome pagalvoti, kad arkos skirstomos į pasyvias (kitais žodžiais, įprastos ir nesudėtingos formos) bei aktyvias (itin sudėtingų konfigūracijų, dekoratyviosios arkos). Arkos gali būti tiesios (dar vadinamos portalais) ir bei pusapskritės (tokios formos arkos itin įspūdingos, jeigu jose tinkamai įkomponuoti šviestuvai ar kiti elementai).

Dažniausiai interjeruose sau vietą randa klasikinės arkos, be kurių neapsieidavo nei vieni save gerbiantys rūmai. Deja, standartiniuose būstuose tokios arkos atrodo per sunkiai, blokuoja šviesą ir vizualiai žemina lubas. Tačiau galima tokią konstrukciją paversti lengvesne ir grakštesne truputį pakeitus formą įvairiais dekoratyviais elementais – jų gali būti įvairiausių formų.

Modernizmo stiliaus arkos. Jų konstrukcija asimetriška, įdomesnė, tačiau tinkama tik būstams su itin aukštomis lubomis. Jeigu erdvės požiūriu galite sau tokią leisti ir interjerui tikrai norite suteikti žaismės, rinkitės būtent tokį variantą. Apsisprendus teliks idėją aptarti su specialistu, kuris ir įvertins, ar tai įmanoma įgyvendinti praktikoje. Remiantis mūsų jau pristatyta arkų klasifikacija, tokio tipo arkos priskiriamos aktyviųjų šeimai.

Tikrai įspūdingai ir techniniu požiūrių tvarkingai interjere atrodo lengvos ir daugiaformės vadinamosios pusarkės. Nebijokite per daug apsunkinti interjero – to tikrai nenutiks. Be to, tokios architektūrinės gudrybės būstui suteiks individualumo.

Viršuje užapvalintas įėjimas vietoje tradicinių durų – būtent toji tradicinė pusarkė, padėsianti idealiai išspręsti vietos trūkumo (durys juk užima vietą) problemą. Pusarkė puikiausiai tiks perėjimui iš koridoriaus į kambarį. Arba padalinti gaminimo ir valgymo erdves virtuvėje.

Neretai žmonės arkas renkasi vestibiuliuose ir koridoriuose – kitais žodžiais tariant, pereinamose erdvėse. Dažnai tai vienas tinkamiausių būdų atsikratyti monotonijos interjere ir įpūsti naujų vėjų. Arkos puikiai atlieka durų funkcijas – ne užveria, tačiau atskiria, atriboja.

Drąsiai keiskite pabodusias svetainės duris arka. Arkos taip pat efektyviai padeda atskirti erdvės funkcines zonas, sutaupant kartais tokį brangų plotą: pavyzdžiui, didelį kambarį galima padalinti į svetainę bei miegamąjį ar taip atriboti erdvę darbo kambariui.

Nišos – funkcionalumo ir stiliaus samplaika jūsų interjere

Nišos padeda maksimaliai išnaudoti gyvenamąją erdvę – tai labai praktiškas ir stilingas pasirinkimas ne tik nedideliam būstui. 

Nišos interjere populiarios nuo neatmenamų laikų. Sparčiai tobulėjant statybų technologijoms, jos šiuo metu išgyvena tikrą atgimimą. Dabar nebėra reikalo užsisakinėti ar pirkti brangių baldų – baldų pasirinkimą ar net jų pamainas gali pasufleruoti pats interjeras ir jame esančios nišos.

Negilios sieninės nišos – puiki vieta televizoriui, muzikos centrui ar knygoms. Koridoriuje į gilesnę nišą puikiai tiks spintelė. Gilesnėje nišoje taip pat puikiai įsikurtų ir knygų lentyna, lova, krėslas, gal net akvariumas ar dekoratyvinis fontanėlis.

Nišos virtuvėje praktiškai nepamainomos – jose galima paslėpti šaldytuvą ar indaplovę. Vonios kambaryje nišos paslėps skalbimo mašiną ar stelažą su būtiniausiais daiktais. Nišos – idealus pasirinkimas tamsiuose bei ilguose koridoriuose: galima pasidaryti net kelias iš eilės, nišos viduje įrengti šviestuvą ar tiesiog pridėlioti dekoratyvių žvakių stiklo žvakidėse...

Interjerą pagražins net ir mažytės nišos. Jeigu namuose turite nišą ar kelias, jos jums suteikia progą vos per kelias akimirkas atnaujinti interjerą (pačios žinome, koks nenumaldomas noras kartais paima ką nors keisti, perstatyti, perdaryti – o galimybės juk ribotos) – tereikia pakeisti nišoje eksponuojamą suvenyrų kolekciją ar juos pakeisti vaza su gėlėmis. Štai jums gaivus oro gurkšnis pabodusiame interjere – ir praktiškai be jokių pastangų.

Dekoratyviniai sprendimai

Įdomesni sprendimai gali labai greitai neatpažįstamai pakeisti pabodusią erdvę.

Sieninės nišos – vienas iš pačių paprasčiausių ir įdomiausių interjero dekoravimo sprendimų. Nišų forma gali būti kokia tik norite: nuo lango formos iki paties sudėtingiausio varianto.

Tereikia išradingumo – niša gali tapti lengvai keičiamu ir koreguojamu paveikslu, ne tik puošiančiu svetainę ar kitą erdvę, bet ir skleidžiančiu šviesą. Viena iš įdomesnių idėjų – veidrodinė nišos galinė siena. Toks sprendimas padėtų padidinti mažą erdvę. Telieka pasitelkti fantaziją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)