1. Rafflesia arnoldii: šis parazitinis augalas sukrauna didžiausią pasaulyje žiedą, kuris išsiskleidęs gali siekti iki metro skersmens. Augalas pasižymi kūno spalva, yra dėmėtas ir panašus į paauglio odą, pažeistą spuogų. Jis skleidžia pūvančio kūno kvapą ir viduryje turi skylę, kurioje telpa šešios ar septynios kvortos vandens. Augalas neturi nei lapų, nei šaknų, nei stiebų.
2. Hydnora afrikana: neįprastas kūno spalvos parazitinis augalas, kuris parazituoja ant kaimyninių krūmų šaknų sausringose Pietų Afrikos dykumose. Jo puvėsių tvaikas pritraukia būrius dvėsena mintančių vabalų.
3. Dracunculus vulgaris: pasižymi pūvančio kūno smarve, yra tamsiai violetinės spalvos, žiedas primena lapą su kyšančia juoda atauga.
4. Amorphophallus: pažodžiui reiškia „beformės vyriškos genitalijos“. Vardas atsirado dėl augalo formos.
5. Wollemia nobilis: šis keistai atrodantis medis iki 1994 metų buvo žinomas tik iš 120 milijonų metų senumo fosilijų; gamtoje jų esti mažiau nei šimtas. Augalai turi keistą žievę, kuri atrodo kaip šokolado burbuliukai, gausybę kamienų ir paparčius primenančius lapus, augančius spiralėmis. Gali išaugti iki 125 pėdų (beveik 4 m) aukščio. Augalo gyvenimo trukmė – nuo 400 iki 1500 metų. Mirabilis auga Namibijoje, manoma, kad tai Juros periodo liekana.
6. Welwitschia mirabilis: susideda tik iš dviejų lapų ir stiebo su šaknimis. Jo du lapai auga tol, kol ima priminti nežemišką gyvybės formą. Stiebas veikiau storėja nei auga, nors šiaip augalas gali išsistiebti iki beveik šešių pėdų (beveik 2 m) aukščio ir dvidešimt keturių pėdų (apie 7 m) pločio.
7. Drakaea glyptodon: orchidėja. Ji skleidžia žalios mėsos kvapą ir yra tokios pat spalvos; apdulkinama vyriškos lyties vapsvų.
8. Wolffia angusta: mažiausia pasaulyje gėlė. Ant smeigtuko galvutės tilptų tuzinas augalų, o mažos spausdintos raidelės „o“ viduryje - du išsiskleidę žiedai.