Prekybos centro internete „Varlė.lt“ specialistė Ina Gadeikienė atsiųstame pranešime spaudai pabrėžia, kad susidomėjimas šiais prietaisais išaugo vos prasidėjus vasarai. Vis tik prieš kondicionieriaus įsigijimą svarbu žinoti keletą apsektų, o svarbiausia – atsižvelgti į patalpos, kurį turėtų būti vėsinama, dydį: net ir geriausias įrenginys tinkamai neatliks savo funkcijos, jei jo galia nebus parinkta atsižvelgiant į rekomenduojamą patalpos dydį.

Kaip apskaičiuoti reikalingą kondicionieriaus galingumą?

Pirmas būdas, leidžiantis apskaičiuoti, kokio galingumo kondicionieriaus reiktų, yra paremtas patalpos plotu.

Naudodamiesi šiuo metodu, pirmiausia turėtumėte apskaičiuoti kambario/patalpos dydį kvadratiniais metrais ir tada padauginti jį iš koeficiento 100. Gautas rezultatas – vatais išreikšta šaldymo galia, kuri yra reikalinga konkrečios patalpos vėsinimui. Tam, kad nereikėtų kiekvieną kartą naudoti šios formulės, galima įsiminti iš jos išplaukiančią paprastą taisyklę, kad kiekvienam 10 m² patalpos plotui reikia 1 kW šaldymo galios.

Antras būdas – reikia atsižvelgti į patalpos kubatūrą.

Kondicionieriaus galios skaičiavimai pagal patalpos paviršių galioja tik tų patalpų atvejais, kurios pasižymi standartiniu 2,5 – 2,8 m aukščiu. Jeigu siekiama vėsinti aukštesnę patalpą ir nustatyti, kokio galingumo kondicionieriaus reikės, rekomenduojama naudoti formulę, kurioje atsižvelgiama į patalpos kubatūrą. Kubatūrą apskaičiuoti galima kambario plotą padauginant iš jo aukščio, o kondicionieriaus šaldymo galią – kubatūrą dauginant iš koeficiento 40.

Išimtis iš taisyklės: kai kurioms patalpoms reikalingi didesnės galios kondicionieriai

Rekomenduojamos galios nustatymui naudojamos formulės yra orientacinio pobūdžio. Pasak I. Gadeikienės, yra daugybė veiksnių, verčiančių naudojamų standartinių formulių skaičiavimuose atlikti tam tikras modifikacijas, dažniausiai – padidinti gaunamą rezultatą: „Didesnio galingumo kondicionieriaus reikia tuo atveju, kai vėsinama patalpa yra palėpė, paprastai – 30−50% daugiau galios.

Galingesnio kondicionieriaus reikia ir tada, kai patalpa yra labai saulėta – ten, kur langai nukreipti į pietus ar vakarus. 10−20% galingesnio kondicionieriaus reikia ir patalpoms, kurios pasižymi silpnos izoliacijos sienomis ir nesandariais langais ar yra sujungtos su virtuve“, – sako specialistė.

Didesnio šaldymo pajėgumo poreikis konkrečioje patalpoje priklauso ir nuo to, koks yra nuolat toje vietoje esančių žmonių bei papildomą šilumą generuojančių elektronikos įrenginių – televizorių, kompiuterių ir kitų prietaisų – skaičius.

Oro kondicionierius

Kodėl taip svarbu parinkti tinkamą kondicionieriaus šaldymo galią?

Tinkamai parinkti kondicionieriaus parametrai užtikrina optimalius šaldymo rezultatus. Kitas svarbus aspektas – sąnaudos: investavę į brangų ir didesnės nei reikia galios kondicionierių yra permokama.

Tuo tarpu kondicionierius, kurio galia bus per maža konkrečiai patalpai, gali greitai perkaisti. Perkaitusio kompresoriaus pakeitimas ir remontas yra brangus, o kartais – visai neatsiperkantis dalykas. Dėl šitų priežasčių, siekiant išvengti nereikalingų išlaidų ne tik pirkimo, bet ir tolimesnio naudojimo etapuose, svarbu pasirinkti tinkamą savo patalpai kondicionieriaus galią.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)