Termosai gali skirtis pagal formą, temperatūros išlaikymą, pagaminimo medžiagas, sandarumą, svorį ir kitus kriterijus, rašoma atsiųstame pranešime spaudai. Svarbiausi jų – karščio išlaikymas, sandarumas ir ilgaamžiškumas.

Praktiški patarimai, kaip patikrinti ar termosas geras:

Pirmenybė nerūdijančio plieno kolboms. Termoso ilgaamžiškumas priklauso nuo medžiagų, iš kurių jis pagamintas. Nerūdijančio plieno kolbos yra patvaresnės, atsparesnės dūžiams, deformacijai ir ilgiau išlaiko pastovią temperatūrą. Be to, priešingai nei stiklinės kolbos, jos tinkamesnės žygiams.

Patikrinkite sandarumą – apžiūrėkite kamštį. Sandarumas yra viena svarbiausių termoso savybių. Juk norisi nesukant galvos įsimesti jį į kuprinę ar pasidėti šalia savęs automobilyje. Geri termosai turi vientisą kamštį – papildomos dalys padidina gedimo tikimybę. Taip pat, norint įsipilti gėrimą, kamštis neturėtų būti visiškai išsukamas. Taip ne tik padidinamas termoso sandarumas, bet ir geriau išlaikomas karštis.

Atsižvelkite į termoso dydį. Nors nerūdijančio plieno termosai itin gerai išlaiko gėrimų ar maisto temperatūrą, verta atkreipti dėmesį ir į termoso dydį – kuo didesnis jo tūris, tuo ilgiau išlaikoma pastovi temperatūra. Todėl ilgesniems žygiams, kelionėms ar žvejybai rekomenduojama rinktis ne mažesnius nei 1 litro talpos termosus.

Būtinai rinkitės gaminį su garantija. Labai svarbu atsižvelgti į gamintojo suteikiamą garantiją, kuri leis grąžinti gaminį pastebėjus jo trūkumus. Jeigu termosas jos neturi, tikėtina, jog laikui bėgant gali atsirasti trūkumų, dėl kurių suprastės termoso kokybė.

Pauostykite termoso vidų. Atidarykite termosą ir pauostykite jo vidų. Jei pajusite nemalonų kvapą, galite jį iškart padėti atgal į lentyną. Nemalonus, aštrus kvapas reiškia, jog termosas greičiausiai pagamintas iš nesaugių, cheminių medžiagų, kurios gali patekti į gėrimus.

Patikrinkite funkcionalumą vos įsigiję termosą. Naudodami termosą pirmą kartą, pripildykite jį karštu gėrimu, palaukite 10 minučių ir patikrinkite, ar sienelės neįkaista. Jeigu sienelės kaista – įsigijote nekokybišką gaminį. Tokiu atveju rekomenduojame nedelsiant kreiptis į gamintojo atstovą.

Atsižvelkite į temperatūros išlaikymo laiką. Renkantis termosą, reikėtų atkreipti dėmesį, kiek valandų jis išlaiko karštį ir kokioje temperatūroje gamintojas atliko karščio išlaikymo testą. Jeigu gamintojas ant termoso pakuotės nenurodo, kiek valandų termosas turi palaikyti karštį ar šaltį, didelė tikimybė, jog termosas bus pralaidus temperatūrai.

Kaip išsirinkti termosą?

Termosas

Termosų įvairovė gali sukelti galvos skausmą. Vieni skirti maistui, kiti – gėrimams. Vieni gaminami iš stiklo, o kiti – iš nerūdijančio plieno. Tad kaip išsirinkti tinkamiausią? Pirmiausia, apgalvokite, kam jums termosas bus reikaingas ir kokiose situacijose jį norite naudoti: iškylose, žygiuose, ilgesnėse kelionėse, o gal tiesiog kasdienai, pakeliui į darbą. Vartojimo paskirtis padeda nuspręsti, kokios termoso savybės jums yra reikalingos ir nepermokėti už prekę, kurios privalumų neišnaudosite.

Termosai kavai ir arbatai. Kavos ir arbatos mėgėjams termosas – bene geriausias palydovas visose situacijose. Pasirinkę nerūdijančio plieno termosą, galėsite atsipūsti ir pasiimti jį su savimi bet kokiomis aplinkybėmis, o gėrimai išliks karšti iki 24 valandų.

Kokybiški termosai gėrimams gaminami taip, kad galėtumėte lengvai išvalyti kavos tirščius ar arbatos žolelių nuosėdas. Renkantis termosą atkreipkite dėmesį, jog didesni turi dangtelius, kuriuos patogu naudoti vietoj puodelio.

Termosai maistui. Šie termosai skirti sriubai, košėms, troškiniams ir kitiems karštiems patiekalams laikyti. Stovyklautojams, žvejams ar kitiems gamtos mėgėjams rekomenduojama rinktis nerūdijančio plieno termosus. Pastarieji gali išlaikyti tiek šiltą, tiek šaltą maistą iki 8, 12 ar 15 valandų priklausomai nuo pasirinkto modelio.

Renkantis termosą maistui taip pat atkreipkite dėmesį į kaklelį. Siauresni skirti gėrimams, platesni – maistui arba gali būti naudojami kaip puodeliai. Jeigu mėgstate ilgesnes išvykas ir gaminate maistą gamtoje, atsižvelkite į termoso komplektaciją. Integruoti ir kompaktiški rinkiniai su rankenomis, dubenėliais, šaukšteliais ar kitais įrankiais, leidžia patogiai gaminti maistą čia pat ant laužo.

Vaikiški termosai. Mažylių valgymo grafikas ne visada sutampa su tėvų maisto ruošos laiku. Jiems apetitas gali atsirasti vaikščiojant lauke, esant kelyje ir kitose panašiose situacijose. Tokiais atvejais gelbėja termosai vaikams, išlaikantys šilumą iki 6 valandų.

Rekomenduojama rinktis specialiai vaikams pagamintus termosus, kurie tuo pat metu lavina rankų judesius ir pratina mažylį valgyti savarankiškai. Vaikiški termosai kompaktiški ir sandarūs – juos patogu laikyti rankoje ar įsidėti net į mažiausias kuprines.

Termosai žygiams ir ilgoms kelionėms. Geriausi termosai aktyvaus laisvalaikio ir gamtos mėgėjams pagaminti iš nerūdijančio plieno. Tokia konstrukcija užtikrina termoso atsparumą deformacijai ir dūžiams.

Taip pat, renkantis termosą ilgesnei išvykai, labai svarbu atkreipti dėmesį į talpą – kuo didesnė termoso talpa, tuo ilgiau jis išlaiko temperatūrą. Kelionėms ir išvykoms turėtų pakakti vieno litro talpos termoso – jie gali išlaikyti karštį arba šaltį iki 24 valandų.

Termopuodeliai: kasdieniniams pasivaikščiojimams. Ne visada yra laiko užsukti į kavinę ar sustoti į degalinę puodelio karštos kavos. Tokiais atvejais pravartu su savimi turėti termopuodelį. Kelioniniai termopuodeliai karštį išlaiko nuo 1.5 iki 4 valandų. Be to, specialų mechanizmą turintis dangtelis užtikrina puodelio sandarumą, todėl nesibaimindami galite jį įsimesti į kuprinę ar pasidėti automobilyje.

Jeigu termopuodelį planuojate naudoti žygiuose, rinkitės turintį specialią rankeną, kuri leis puodelį prisikabinti prie diržo arba kuprinės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (64)