Dizaino studento iš Kolumbijos Adriano Perezo Zapatos suprojektuotas prietaisas nuskenuoja erdvę, identifikuoja išvalytinas zonas ir pasiunčia tai atlikti skraidančius robotus.
„Būdamas universiteto sode, stebėjau organizuotą bičių skrydį link žiedadulkėmis apsipylusių gėlių, ir buvo nuostabu matyti tuos pulkus, dirbančius kartu. Mano koncepcija „Mab“ reikalauja tik trumpos pradinės konfigūracijos, kad galėtų veikti autonomiškai – grįžęs namo šeimininkas galės atsipalaiduoti ir su malonumu stebėti, kaip savarankiškai triūsia „Mab“ fėjos“, - sako A.P.Zapata.

Pasak žiuri pirmininko ir „Electrolux“ dizaino vadovo Stefano Marzano, šių metų konkursą laimėjusi koncepcija demonstruoja naują požiūrį į robotą, kuris traktuojamas ne kaip vienas žmogų mėgdžiojantis elementas, o kaip magiškos gamtos logikos įkvėptas kolektyvinis intelektas ir bendradarbiavimo sistema.

„Mab“ yra inovatyvi koncepcija, kuri leistų pasiekti maksimalius rezultatus su minimaliomis kasdieninėmis pastangomis ir dėl to tiktų ir namų vartotojams, ir verslo klientams”, - sako S.Marzano.

„Electrolux Design Lab 2013” nugalėtojas laimėjo 5000 EUR piniginį prizą ir apmokamą pusmečio stažuotę „Electrolux“ globalaus dizaino centre.

Antrąją konkurso vietą laimėjo 3D maisto spausdintuvas „Atomium“, kurį sukūrė Luiza Silva iš Brazilijos, o trečiąją vietą – korėjiečio Jeabyun Yeon „Kvėpuojanti siena“.
Šių metų konkurse Vilniaus dailės akademijos dizaino katedros studentėms Evelinai Kudabaitei (su kaitlentės-staltiesės projektu „CookCloth“) ir Austėjai Stiklerytei (su oro valytuvo-segės idėja „AirPin“) pavyko užkopti iki geriausių konkurso projektų 50-uko.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)