Juoda spalva interjere? Daugumą toks klausimas priverstų kilstelėti antakį. Šiai spalvai dažniausiai prikaišiojama už vizualiai sumažintą erdvę ir sukeltas slogias mintis nei elegantiškumą ir išskirtinumą, kurį ji galėtų suteikti interjerui. Dar sunkiau juodą spalvą įsivaizduoti vonios kambaryje ir virtuvėje.
Tačiau, pavyzdžiui, garsus britų dizaineris Tomas Dixonas būtent šias namų erdves tiek technologine, tiek stiliaus bei dizaino prasme yra pavadinęs progresyviausiomis. Vis dėl to net ir interjero dizaineriai juodos spalvos dažnai privengia.
Juoda spalvą į vonios kambarį įleido ir skandinavai
Jau keletą metų juoda spalva kaip ir drabužių madoje vis labiau vertinama už elegancijos, solidumo įspūdį, o jos pozicijos interjeruose tik stiprėja nepaisant vis dar nemažos baltos spalvos gerbėjų kritikos audros. Ypač dėl jos vaidmens tokioje namų erdvėje kaip vonios kambarys.
Balta spalva daugeliui asocijuojasi su sterilumu ir švara, yra laikoma praktiškesne už juodą, be to, jos populiarumą lemia ir tam tikri keramikos gamybos ypatumai. Vis dėlto tai nereiškia, kad juodos santechninės keramikos iš principo negali būti, ji netiks ar sukels kažkokių ypatingų papildomų rūpesčių.
Šiemet Švedijos santechninės keramikos milžinės „Gustavsberg“ pristatyta vonios kambario kolekcija „ARTic“ šias dizaino tendencijas tik patvirtino.
Kad „juodą“ vonios kambario kolekciją sukūrė garsi skandinavų kompanija, tik intriguoja. Juk skandinaviškas interjero stilius dažniausiai siejamas su baltais sienų, lubų, grindų paviršiais, subtiliais, žalsvų, melsvų, gelsvų atspalvių deriniais. Kita vertus, kas daugiau, jei ne patys skandinavai turi pilną teisę šiuos stereotipus laužyti ir tai gali padaryti sėkmingai?
Pats kolekcijos pavadinimas „ARTic“ subtiliai sufleruoja, jog šiaurietišką supratimas apie dizainą, stilių, meną nebūtinai turi būti siejamas tik su balta spalva ir pasteliniais paviršiais.
Šią kompaniją galima laikyti tipiška skandinaviška gerąja šio žodžio prasme. Tai vienas seniausių ir garsiausių Švedijos keramikos prekinių ženklų, o jos gamybos ir stiliaus filosofija paremta skandinavišku požiūriu į dizainą ir kokybę. Šis gamintojas pirmiausia siekia ne priblokšti įmantriais estetiniais sprendimais, bet į savo produktus įdiegti novatoriškas technologijas.
Pavyzdžiui, dauguma maišytuvų turi specialias apsaugas nuo apsiplikinimo karštu vandeniu ar vandens taupymo funkcijas. O šiemet dar nustebino, nusprendusi atsigręžti į juodą spalvą.
„ARTic“ santechninei keramikai, vonios kambario baldams būdingi dizaino sprendimai, kuriuos galima laikyti skandinaviško dizaino vizitine kortele. Dėl santūrių keramikos formų, griežtų maišytuvų linijų tinkamai priderintų spalvinių akcentų šią kolekciją greičiau pavadintum ne ekstravagantiška, bet subtiliai elegantiška.
Juodą spalvą panaudoję skandinaviškame stiliuje dizaineriai sėkmingai sulaužė paplitusį interjero dizaino mitą, kad juoda tinka tik prabangiuose, ekstravagantiškuose interjeruose, o prie jos tiesiog būtina derinti paauksuotus maišytuvus. Net ir šviesių atspalvių pripratę, gana demokratiško ir atviro skandinaviško dizaino gerbėjai neturėtų likti nusivylę juoda „ARTic“ kolekcija.
Juoda spalvos spalvos renensansas ir virtuvėje
Virtuvė - dar viena namų zona, kurioje karaliauja balta spalva, o juoda tikrai nebūtų įtraukta tarp „skaniausių“. Prie šio dominavimo nemažai prisidėjo ir korianas. Ši kompozicinė medžiaga, dar vadinama dirbtiniu akmeniu, dažniausiai naudojama virtuvės stalviršių gamybai, nors jos technologines galimybes dar 2005 metais efektingai pristatė architektūros mega žvaigždė Zaha Hadid.
Jos sukurtas konceptualios virtuvės projektas „Z-Island“ ir šiandien primena futuristinį kosminį laivą. Kad šiam projektui jau beveik dešimt metų išduoda tik jam parinkta balta spalva. Balta ir šiandien pakliūtų tarp populiariausių koriano spalvų, ši medžiaga turi daugiau kaip šimtą skirtingų atspalvių.
Reaguodami į šių dienų dizaino tendencijas, korianą sukūrusi ir užpatentavusi kompanija „Dupont“ šiemet Milano dizaino savaitės metu pristatė naują juodos spalvos paletę, o jos estetines ir stiliaus galimybes virtuvėje iškalbingai pademonstravo specialioje prancūzų interjero dizainerio Christiano Ghiono interjero dizaino ekspozicijoje „Corian 2.0”.
Ir „Gustavsberg“ vonios kambario kolekcija „ARTic“, ir konceptuali interjero dizaino ekspozicija „Corian 2.0” juodai spalvai interjere žada tik šviesią ateitį. O ta ateitis prasideda jau šiandien.