Anot „Dizaino galerijos“ kuratoriaus dizainerio Naurio Kalinausko, naujoje kolekcijoje galima rasti ne tik stilingo dizaino lenktos medienos kėdę iš Italijos, bet ir primityviai atrodančią taburetę iš buvusios TSRS. „Visi baldai surinkti iš labai skirtingų vietų – nuo blusturgių iki baldų perpardavinėtojų angarų, kuriuose, pasirodo, galima rasti tikrai autentiškų ir vertingų egzempliorių“, - sako N. Kalinauskas.
Šiemetinėje „Dizaino galerijoje“ yra ir daugiau netikėtų idėjų bei motyvų – čia naujausias baldų kolekcijas demonstruoja ir žinomi Lietuvos dizaineriai, ir akademinis jaunimas. Dalis kolekcijų ką tik grįžo ir Singapūro parodos „IFF Singapore2012“, kur sulaukė gerų įvertinimų – tai ir dizainerės Indrajos Marcinkevičienės autoriniai baldai su spalvingų skaitliukų motyvais, ir Naurio Kalinausko baldų kolekcija „X“, kurią sudaro įvairūs baldai, pagaminti iš faneros. „Šie privačioms ir viešoms erdvėms skirti baldai atskleidžia naujas faneros, kaip baldinės medžiagos, pritaikymo galimybes“, - sako N. Kalinauskas.
Naują ir ypač originalą kėdučių kolekciją STAY eksponuoja dizaineris Tomas Jasiulis. Kėdutės dekoruotos „tattoo“ meistro Arno Blinstrubo piešinių dekoru. Biuro baldų kompanija „Offi“ čia pristato Lino Ulicko sukurtą koncepcinį biuro stalo modelį TOP UP.
Darbų originalumu ir kokybe šiemet išsiskiria akademinio jaunimo darbų ekspozicija, kurioje demonstruojama Vilniaus dailės akademijos, Kauno technologijų universiteto, Kauno kolegijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentų kūryba. Jau ne pirmus metus idėjų originalumu stebina Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai. Šiemet jie pristato konceptualią šviestuvų ekspoziciją „NIAM NIAM šviesa“. Šviestuvai sukurti iš įvairaus maisto, turinčio savybę praleisti šviesą.
Iš viso akademinio jaunimo ekspozicijoje demonstruojami 62 darbai, kuriuos kūrė 65 studentai. Pasak parodos „Baldai“ projekto vadovės Lilijanos Dirsienės, jiems ir buvo skirtas šiemet surengtas dizaino konkursas. „Norėjosi paskatinti jaunimo kūrybiškumą, pasitikėjimą, ryžtą, atsakomybę“, - pasibaigus pirmąja parodos dieną vykusiam konkursui sako L. Dirsienė.
Šiemetinio konkurso nugalėtojomis tapo Vilniaus dailės akademijos studentės Barbora Adamonytė už pozityvią nuotaiką kuriant šviestuvą „Saulėtekis, saulėlydis“ bei Inesa Malafej už „Rašomojo stalo“ dizainą ir Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentas Romas Miškinis už „Krėslas 2x2“ dizainą. Papildomu diplomu buvo įvertinta Vilniaus dailės akademijos studentė Eglė Stonkutė už asociatyvų šviestuvą „Trololo“. Šį diplomą skyrė iniciatyvinė Lietuvos baldų dizainerių ir gamintojų bendraminčių grupė, kuri sėkmingai dalyvauja užsienio parodose ir populiarina lietuvišką dizainą bei gaminius pasaulyje. Įteikdami diplomą, kartu jie įsipareigojo ieškoti galimybių diplomantės darbą parodyti užsienio parodose.
Paroda „Baldai“ vyksta Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Joje dalyvauja daugiau kaip 130 baldų gamintojų ir prekybininkų iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos, Lenkijos. Apie 25 dalyviai pristato baldines medžiagas, technologijas, įrangą.