Prekybos centro internete „Varlė.lt“ ekspertas Aivaras Saniukas atsiųstame pranešime spaudai dalinasi mažais, bet svarbiais patarimais, kurie padės sodo techniką tinkamai paruošti žiemos miegui ir jos nesugadinti.

Benzininiams įrenginiams – ypatingas dėmesys

Daugiausiai jūsų darbo ir pastangų prireiks benzinu varomiems sodo pagalbininkams. Vejapjovės, pjūklai, pūstuvai ir kiti įrankiai, varomi benzininiais varikliais turi savo žiemojimo specifiką, kurią nurodo gamintojas. Jei neturite galimybės tokią pasitikrinti – ekspertas siūlo atlikti universalią paruošimo žiemai procedūrą:

Išvalymas. Prieš „užmigdant“ sodo techniką žiemos miegui svarbu ją kruopščiai išvalyti, kad būtų pašalinti visi purvo bei žolės likučiai. Būtina pasirūpinti ne tik išorine paviršių švara, bet ir būtinai nuvalyti ašmenis ar peilius tik jokiu būdu to nedarykite plikomis rankomis, būtinai naudokite apsaugines pirštines ir valymo įrankius. Švarias geležtes primygtinia rekomenduojama sutepti tepalu, taip apsaugant jas nuo korozijos.

Kuro pašalinimas. Žiemos miegui būtina palikti tuščią benzino bakelį. Nepamirškite kuro pašalinti ne tik iš bakelio, bet ir iš visos sistemos leidžiant varikliui dirbti kol jis pats išsijungs. Šis žingsnis apsaugos atskiras prietaiso dalis nuo užsikimšimo, nes maždaug po mėnesio pradeda keistis benzino savybės, todėl gali atsirasti nuosėdų, kurios sutrikdo karbiuratoriaus darbą. Dirbdami su sodo technika visada naudokite šviežius degalus, nes ilgiau pastovėjus krenta jų oktaninis skaičius ir tai pavasarį tampa viena pagrindinių neužsikuriančio įrenginio priežasčių. Tai padės užtikrinti prietaiso saugumą nutraukus jo eksploataciją ilgesniam laikotarpiui.

Alyva. Pakeiskite keturtakčių variklių alyvą. Tai neleis purvui ir kitoms dalelėms alyvoje prilipti prie pačio variklio.

Filtrai. Periodiškai bei ruošiant sodo techniką žiemoti, išvalykite arba pakeiskite oro filtrą. Užsikimšus filtrui variklis gauna nepakankamą oro kiekį, todėl gali dirbti netolygiai, pulsuojančiai, neišvystyti maksimalių variklio apsukų. Taipogi reiktų nepamiršti ir kuro filtro.

Akumuliatoriai. Jei akumuliatorių, kuris naudojamas įrenginio užvedimui, galima išimti, pašalinkite jį iš įrenginio ir pilnai pakrautą žiemą laikykite šildomoje patalpoje, taip išsaugosite jo gyvybingumą, o prasidėjus naujam sezonui – nereikės rūpintis nauju.

Pasirūpinkite ir bendrais sandėliavimo kokybės veiksniais, tokiais kaip garažo sandarumas, tvirtumas ar izoliacija. Užtikrinkite, kad sniegas ar vanduo nepateks ten, kur žiemos brangiausi įrenginiai, kad nereikėtų pavasario pradėti su galvos skausmu ir neplanuotomis išlaidomis. Be abejo, šiuos priežiūros darbus galima patikėti ir sodo technikos specialistams, kurie išsamiai patikrins ir paruoš įrenginį žiemai.

Elektrinių įrankių žiemojimo atmintinė

Ne paslaptis, kad elektrinių prietaisų paruošimas žiemai yra kur kas paprastesnis nei benzininių. Modernūs akumuliatoriai yra visiškai atsparūs šalčiui, todėl svarbiausia pasirūpinti žiemojimo vietos izoliacija nuo drėgmės.

Visgi, sodo technikos ekspertas rekomenduoja techniką palikti žiemoti su pilnai įkrautais akumuliatoriais. Jei elektriniai įrankiai jums tarnauja jau ne pirmą, ir ne ketvirtą žiemą, galite jais pasirūpinti geriau ir žiemoti leisti nuo šalčio izoliuotoje erdvėje. Taip tikrai išvengsite rizikos, kad akumuliatoriai žiemos metu nusilps ir jų našumas sumažės.

Tiesa, būna, kad ir žiemos metu netikėtai prireikia kai kurių prietaisų, tačiau būtinai įvertinkite, kad elektriniais akumuliatoriais varomi įrankiai patirs stresą, jei bus staiga naudojama šaltu oru. Varikliui kaistant, susidaro labai didelis temperatūrų skirtumas tarp metalinių paviršių ir prietaisas tiesiog „neatlaiko“ tokio temperatūrų svyravimo. Dėl šios priežasties elektrinius įrankius, geriau laikyti šildomose patalpose, jei planuojate juos naudoti žiemą, pavyzdžiui, pjūklą.

Jei, visgi, pjūklą laikote šaltoje vietoje, maždaug dvi valandas prieš naudojimą atneškite jį į vidų. Įrankiu naudotis bus kur kas paprasčiau, jei prieš naudojimą jis išils iki kambario temperatūros. Tai galioja net ir tuo atveju, jei jis bus naudojamas lauke.

Sodo priežiūros įrankiai

Garaže kaip ir drabužių spintoje reikėtų palaikyti tvarką ir daryti sezoninę rotaciją. Rudeniui persiritant į antrąją pusę sodo ir daržo darbai jau turėtų būti atlikti, todėl ir vejos pjovimo ar gėlynų priežiūros įrankius galima susisandėliuoti žiemos miegui.

Prieš „užmigdant“ žiemos miegui šiuos įrankius reikėtų gerai apžiūrėti jų būklę, nuvalyti ir sutvarkyti. Pasirūpinkite kastuvėlių, kauptukų, žirklių ar kitų įrankių švara – nuplaukite purvą ir žolės liekanas, kurios gali pagreitinti rūdijimo procesą. Idealiu atveju nušveiskite juos švitriniu popieriumi ir sutepkite tepalu.

Nors dauguma įrankių ir prietaisų šaltuko tikrai nebijo, pasirūpinkite, kad jie išvengtų drėgmės ir tiesioginio kontakto su vandeniu.

Patogus daiktų išdėstymas ne tik pagreitins darbus, bet ir pagerins jūsų gyvenimo kokybę. Atkreipkite dėmesį, kad žiemos rytą sniego valytuvas gali tapti svarbiausiu jūsų įrankiu, kurį patį pirmą teks griebti iš garažo. Todėl padarykite jam vietos prie pat įėjimo į garažą, kur jo neužstos kiti įrankiai ar automobilis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją