Susipažinkite su toliau pateiktais patarimais ir atminkite, kad jais vadovaujantis skalbiami rankšluosčiai dar ilgai atrodys it nauji.

Kas kenkia rankšluosčiams?

Ilgai naudojamų ir netinkamai prižiūrimų kilpinių rankšluosčių vaizdas ir savybės ima prastėti. Pirmiausia, sukietėja frotė vadinamas audinys, iš kurio jie siuvami. Audinio siūleliai priglunda ir deformuojasi, todėl rankšluostis netenka purumo.

Klaidos, dėl kurių taip atsitinka:

• skalbimas naudojant įprastus miltelius, o ne audinį tausojančias priemones;
• vandenį minkštinančių priemonių nenaudojimas, jei vandentiekiu tiekiamas kietas vanduo;
• nepakankamas išskalavimas (taip nutinka skalbiant taupaus vandens naudojimo režimu arba pernelyg užgrūdus skalbyklės būgną);
• lyginimas karštu lygintuvu, užuot naudojus karštus garus;
• gamintojo rekomendacijų nepaisymas.

Ką dera žinoti apie skalbimą skalbyklėje

Su sniego baltumo rankšluosčiais nevalia elgtis kaip papuola – jie reikalauja ypatingos priežiūros. Bet net reguliariai skalbiami jie ilgai nesidėvės, jeigu bus laikomasi tam tikrų taisyklių. Štai jos:

• Naudokite skystos konsistencijos skalbimo priemones – jos išlaiko audinį purų.
• Baltus rankšluosčius skalbkite ne karštesniame kaip 60 laipsnių temperatūros vandenyje. Rinkitės standartinį režimą ir atminkite, kad vandens kiekis turi būti maksimalus. Pasibaigus skalbimo ciklui, gaminius galima dar kartą išskalauti.
• Įmeskite į būgną kamuoliukų, paprastai naudojamų skalbiant žieminius drabužius: jie padės supurenti frotinio audinio plaušelius.
• Balinimo priemonių ir kondicionierių geriau atsisakyti: jie gali pakenkti plaušelių struktūrai, be to, yra sunkiai išskalaujami.
• Užuot lyginę, apdorokite rankšluosčius karštais garais.

Rankšluosčiai

Ką dera žinoti apie skalbimą rankomis

Galbūt atrodo keista, bet skalbiant rankomis būtinas dar didesnis kruopštumas nei naudojantis skalbimo mašina.

• Vietoj miltelių rinkitės skalbinius tausojantį gelį arba skystą muilą.
• Įnirtingai trinti rankšluosčius kategoriškai draudžiama: taip elgiantis deformuojami audinio plaušeliai.
• Kad neliktų dėmių, užmerkite rankšluostį į šiltą vandenį, įpylę į jį skalbimo priemonės ir įbėrę 1–2 valgomuosius šaukštus druskos arba 2 valgomuosius šaukštus sodos. Po šios procedūros audinys taps minkštesnis.
• Kilpinius rankšluosčius mirkykite 30–40 minučių.
• Skalbkite ramiais judesiais, kiek pagniaužydami audinį.
• Ne mažiau nei 3 kartus išskalaukite išskalbtus rankšluosčius švariame vandenyje.
• Trečią kartą skalaudami, įpilkite į vandenį pusę stiklinės acto: jis pašalins visus skalbimo priemonės likučius ir suminkštins audinį.

Patarimas. Universalia ir natūralia balinimo priemone laikomas elementarus skalbiamasis muilas. Jis ne tik šalina nešvarumus ir neleidžia audiniui prarasti purimo, bet ir tausoja baltą rankšluosčio spalvą.

Kaip suminkštinti vandenį

Skalbimo mašina, actas

Kietas vanduo tikrai kenkia rankšluosčiams. Kad vandentiekiu tiekiamas vanduo taptų minkštesnis, galima sumontuoti filtrą, sulaikantį visas kenksmingas priemaišas. Pagelbėti, aišku, gali ir tam tikri produktai, kurių kiekvienas turi namuose. Tai – soda, druska ir actas. Šios priemonės padės išsaugoti kilpinių rankšluosčių purumą ir neleis jiems išblukti (jei rankšluosčiai spalvoti) arba patamsėti (jei jie balti).

Soda

Vandeniui suminkštinti tiks ir kalcinuota, ir geriamoji soda. Į būgną reikią įberti 3–4 valgomuosius šaukštus šio produkto. Nuo jo vanduo suminkštės ir skalbiami rankšluosčiai bus apsaugoti.

Druska

Rinkitės įprastą druską arba skalbyklėms skirtą analogišką priemonę. Druską (3 valgomuosius šaukštus) reikėtų sumaišyti su skalbimo priemone, o specialų analogišką produktą ištirpinti šiltame vandenyje.

Actas

Į kondicionieriui skirtą skyrių įpilkite pusę stiklinės 9 proc. stiprumo acto ir paleiskite skalbimo ciklą. Beje, actas turi dar vieną puikią savybę: jis šalina nemalonius kvapus.

Acto ir sodos tirpalas

Actą bei sodą galima naudoti ir drauge. Įpilkite į kondicionieriui skirtą skyrių pusę stiklinės acto, o į mašinos būgną įberkite tokį pat kiekį sodos.

Galim elgtis ir kitaip – patiems pasigaminti kondicionierių. Stiklinę sodos ištirpinkite 6 stiklinėse 9 proc. stiprumo acto, praskiesto stikline vandens. Mišinys iš pradžių suputos, o kai nustos putoti, įpilkite dar 6 stiklines vandens. Jei norite, įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus: nuo jo priemonė įgaus malonų aromatą. Šį mišinį supilkite į kokį nors indą ir naudokite po pusę stiklinės kiekvieną kartą skalbdami.

Nepamirškite, kad kilpinius rankšluosčius reikia skalbti kas 3–4 dienas ir atskirai nuo kitų daiktų.

Seni rankšluosčiai – vėl nauji


Jei vadovausitės atitinkamais patarimais, nauji rankšluosčiai dar ilgai neatrodys nusidėvėję. Tačiau ar žinote, kad yra būdų, kaip sugrąžinti prekinę išvaizdą seniems gaminiams?

Šiurkštūs plaušeliai

Jei prieš skalbdami rankšluosčius pamirkysite, jie vėl taps purūs. Pasigaminkite druskos tirpalą. Į 5 litrus šilto vandens reikia įberti 2–3 valgomuosius šaukštus druskos. Mirkykite rankšluosčius 30–40 minučių. Tada išskalbkite juos naudodami minkštinamąsias priemones.

Nublukusi spalva

Įsisenėjusias dėmes ir pilkšvai gelsvą atspalvį padės išgyvendinti druskos ir amoniako tirpalas. Jam pagaminti prireiks litro kambario temperatūros vandens, šaukšto druskos ir arbatinio šaukštelio amoniako. Šiame tirpale rankšluosčius reikia mirkyti net 8–10 valandų, o tada išskalbti.

Rūpintis baltais gaminiais daug paprasčiau, nei galbūt manote. Juos skalbiant reikia naudoti audinį tausojančias priemones ir, jei reikia, suminkštinti vandenį. Ypač intensyvaus džiovinimo ciklo, taip pat agresyvių skalbimo miltelių reikėtų vengti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)