Didžiausias ir prestižiškiausias architektūros renginys
Nuo 2008 metų vykstantis kasmetinis Pasaulio architektūros festivalio (World Architecture Festival) konkursas jau tapo ne tik didžiausiu, bet ir reikšmingiausiu architektūros įvykiu visame pasaulyje.
Siekdami pristatyti kuo objektyvesnį ir išsamesnį pasaulinės šiuolaikinės architektūros vaizdą ir tendencijas, konkurso organizatoriai įsteigė ne vieną ar dvi, bet keliolika skirtingų kategorijų. Dėl to konkurse gali dalyvauti ir vertinami patys įvairiausi architektūriniai projektai, nuo privačių namų realizacijų iki ateities koncepcijų ir landšafto sprendimų.
Patekimas į finalą – milžiniškas laimėjimas
Siekiant kuo didesnio objektyvumo, projektus šiemet vertino tarptautinė komisija, sudaryta net iš 39 architektūros profesionalų - nuo praktikuojančių architektų, architektūros teoretikų iki architektūrinės žiniasklaidos atstovų.
Lietuvis varžysis su architektūros žvaigždėmis
Alfredo Trimonio suprojektuotas verslo centras „Pirklių namai“ tarp konkurso finalistų pateko „New and Old“ kategorijoje. Ši kategorija išskirtinė ir tuo, kad joje pagal funkcinę paskirtį finaliniam vertinimui atrenkami labai skirtingi projektai iš įvairiausių pasaulio šalių. Šiemet į pretendentų sąrašą įtrauktas Nacionalinio dizaino centras Singapūre, Tasmanijos muziejaus ir meno galerija Australijoje, dokumentinių filmų centras Rusijoje ir kiti.
Kartu Su A. Trimonio projektu šioje kategorijoje varžosi ir tikros architektūros legendos- Nyderlandų architektų biuro OMA projektas „De Rotterdam“ bei Normano Fosterio architektūros biuro „Foster+Partners“ suprojektuotas „Lenbachhaus“ muziejus Vokietijoje.
Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!