Parodą aplankė Kultūros ministras Šarūnas Birutis, Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbonavičienė, Lietuvos kultūros tarybos skyriaus vadovė Agnė Silickaitė, Seimo narė Dalia Teišerskytė bei daugelis kitų.

„Mums teko didžiulis darbas surinkti įvairių kartų Lietuvos menininkus į vieną parodą ir parodyti žmonėms šiuolaikinio Lietuvos meno galimybes ir įvairovę. Kartu su parodos organizatoriais prekybos erdvę pavertėme meno galerija, kurioje savo vietą rado ir jaunų, ir jau pripažinimo sulaukusių kūrėjų darbai. Manome, kad mums pavyko įrodyti visiems, kad profesionalus menas gali būti eksponuojamas ir prekybos centre“, – sakė „Menas namams“ parodos kuratorė, menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė.

Ji pridūrė, jog parodos „Menas namams“ tikslas – suartinti menininkus ir jų kūrybos gerbėjus, supažindinti juos, padrąsinti dalytis mintimis ir burti bendruomenę vertinančią meną ir remiančią jį. „Siekiame, kad menininkai pažintų savo kūrinių pirkėjus, žmones, kuriems kuria. Tikimės, kad jie atras tarpusavio ryšį“, – teigė R. Rachlevičiūtė.

Parodoje savo keramikos kūrinius eksponuojanti menininkė ir laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė džiaugėsi, kad daugiau nei 110 garsiausių Lietuvos menininkų vienijanti paroda vyko ne kur kitur, o interjero centre. „Interjero centras puikiai tinka pristatyti meno kūrinius, nes interjerui būtini meno kūriniai, o meno kūriniams, estetiška namų erdvė. Menas yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, tad ši paroda puikiai perteikia meno ir interjero sąjungą“, – sakė ji.

Paklausiausi - juvelyrikos ir keramikos darbai

Jau pirmąją parodos „Menas namams“ dieną parduota meno kūrinių už beveik 10 000 litų. Daugiausiai svečių dėmesio sulaukė keramikos, juvelyrikos ir tapybos darbai. Už išskirtinius meno kūrinius verslininkai negailėjo ir kelių tūkstančių litų. Kolekcionierių susidomėjimo sulaukė net patys brangiausi meno kūriniai, įkainuoti net keliolika ir daugiau tūkstančių litų.

„Tai unikali proga svečiams įsigyti jaunų, tačiau sparčiai populiarėjančių menininkų darbų. Verslininkai ir meno kolekcionieriai itin vertina galimybę susipažinti su menininkais, aptarti kūrinių istoriją, interpretuoti jų prasmes. Ryšys su menininku suteikia kitą vertę meno kūriniui“, – po parodos atidarymo vakaro įspūdžiais dalijosi parodos kuratorė R. Rachlevičiūtė.

Pasigrožėti menininkų darbais ir išsirinkti meniškų detalių savo namams atvyko verslininkai Laima Mertinienė, Irena Marozienė, Audronė Usonienė, Valdas Monkus, Erikas Urbonas, Rolandas Valiūnas, Arvydas Avulis, fotografė Redita Dominaitytė, aktoriai Dalia Michelevičiūtė, Dalius Mertinas, dizaineris Egidijus Sidaras ir kiti.

Verta apsilankyti ne kartą

Parodos atidaryme sudalyvavęs Kultūros ministras Š. Birutis teigė, jog ketina parodoje aplankyti ne kartą, eksponuojamus darbus parodyti savo artimiesiems ir draugams. Nutilus šventinio vakaro šurmuliui, jis ketina skirti daugiau laiko apžiūrėti ir apmąstyti labiausiai patikusius darbus.

Verslininkas E. Urbonas taip pat žada parodoje apsilankyti dar kartą. Atidarymo metu pavyko įsiminti tik keliolikos menininkų darbus, kuriuos atidžiau apžiūrėti jis atvyks kartu su artimaisiais.

„Savo lankytojus raginame parodoje apsilankyti daugiau nei vieną kartą. Keičiantis apšvietimui, dieną ar vakare, meno kūrinai atrodo skirtingai, spinduliuoja vis kitas emocijas. Maža to, parodoje tokia gausybė darbų, kad juos apžiūrėti ir įvertinti vieno apsilankymo metu labai sudėtinga. Paroda yra nemokama, tad visus lankytojus kviečiame ateiti ir pabūti kartu su menu gražiausių pavasario švenčių dienomis“, – sakė R. Rachlevičiūtė.

Parodoje „Manas namams“ naujausius savo kūrinius pristatė 110 menininkų iš visos Lietuvos: tapytojai, grafikai, keramikai, skulptoriai, juvelyrai, tekstilininkai ir vitražo kūrėjai. Šiais metais pirmą kartą parodą papildė ir septynių fotografijos menininkų darbai. Parodoje darbus eksponavo pripažinti Lietuvos tapytojai Rimas Zigmas Bičiūnas, Bronius Gražys, Paulius Juška, Vaidotas Žukas, Arūnas Žilys, keramikės Agnė Šemberaitė, Eglė Einikytė Narkevičienė, Kristina Ancutaitė, Jolanta Kvašytė, Rūta Šipalytė, Nomeda Marčėnaitė,  lėlių kūrėja Eglė Kvintienė, grafikai Kęstutis Grigaliūnas,  Eglė Kuckaitė, Kristina Norvilaitė, Jūratė Rekevičiūtė ir daugelis kitų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)