Kituose vazonuose dirvožemis drėgnas, tačiau augalai atrodo apgailėtinai. Panašu, kad augalai buvo perlaistyti ir pradėjo pūti jų šaknys. Būna ir kitaip: gėlė žalia ir sveika, tačiau kažkodėl augti vis tiek nenori. Labiausiai tikėtina, kad žemė per daug susispaudė ir augalui ėmė stigti deguonies, kuris būtinas normaliam šaknų vystymuisi, rašo supersadovnik.ru.

Visais šiais atvejais problemos skirtingos, tačiau sprendimas tas pats – būtina augalus kaip įmanoma greičiau persodinti. Dabar pats metas tai padaryti. Ryški ir vis dar šilta saulė leis augalui po šios traumuojančios operacijos greitai atsigauti.

Kambariniai augalai per vasarą stipriai paauga, daugelis atrodo tarsi veržtųsi iš vazonėlio į laisvę. Substratas jau nebevertingas, vadinasi, atėjo pats metas „persikraustyti“.

Šiuo atveju yra dvi galimybės: persodinimas ir perkėlimas. Jeigu su augalo šaknimis viskas gerai, jam pakaks perkėlimo į kitą vazoną – tiesiog užtenka perkelti į didesnį vazoną nejudinant dirvožemio.

Persodinimas keičiant dirvožemį reikalingas tuo atveju, jeigu augalas buvo perlaistytas ir ėmė pūti jo šaknys. Tokiu atveju žemė kruopščiai nupurtoma, pašalinamos pažeistos šaknų dalys, pažeistas vietas būtina pabarstyti smulkinta anglimi. Tada augalas sodinamas į naują vazoną, užtikrinamas geras drenažas. Sena žemė pakeičiama šviežiu orui pralaidžiu gruntu.

Persodinimo taisyklės:

Prieš persodinimą augalą reikia gerai palaistyti.

Vazonas turi būti 3-4 centimetrais platesnis už ankstesnįjį. Jeigu jis gerokai aukštesnis už ankstesnįjį, nieko baisaus, papildomus centimetrus galima užpilti drenažu.

Greitai augantiems augalams galima imti du kartus už ankstesnįjį didesnę vazoną, tačiau tokiu atveju reikia ypač atidžiai laistyti.

Drenažo skylutės keramzitu uždengti negalima. Siekiant to išvengti, į skylutę dedama nelygaus paviršiaus šukė, kriauklė ar akmenukas.

Drenažo sluoksnis gali būti nuo trijų centimetrų iki pusės vazonėlio aukščio. Paviršinę šaknų sistemą turintiems augalams (marantoms, aspidristoms) ir sukulentams jis turi būti didesnis. Gerai išvystytas ir į vazono gilumą nukreiptas šaknis turintiems augalams (daugumai fikusų, palmėms, dracenoms) pakanka ir trijų centimetrų.

Augalus galima sodinti ir į aukštus vazonus, tačiau tokiu atveju žemės sluoksnis po šaknimis neturi būti didelis, likusi dalis užpilama drenažu. Kad aukštas ir siauras vazonas būtų stabilus, vietoj drenažo naudokite akmenukus ar žvyrą.

Ant drenažo pilkite žemės sluoksnį, tada perkelkite augalą taip, kad šaknų viršus būtų dviem-trim centimetrais žemiau vazono krašto.

Šaknis užpilkite žeme, rankomis sutrombuokite, iki vazono viršaus turi liktu du-trys centimetrai.

Persodintą augalą būtina gausiai palaistyti, jeigu reikia – įberkite dar šiek tiek žemės.

Po persodinimo:

Augalą reikia pastatyti į gerai apšviestą vietą, tačiau ne tiesioginiuose saulės spinduliuose. Būtina vengti skersvėjų.

Tręšti persodintus augalus galima ne anksčiau kaip po trijų-keturių savaičių, tačiau tik tuo atveju, jeigu augalas gerai prigijo.

Stenkitės persodindami vengti šių klaidų:

Sumedėjusių augalų negalima sodinti pernelyg giliai.

Nesodinkite į labai didelį vazoną be drenažo – augalas prastai augs.
Be to, tai gali baigtis augalo perlaistymu ir šaknų puvimu.

Netręškite ką tik persodinto augalo – galite nudeginti šaknis, augalas gali žūti. Be to, paruoštuose substratuose paprastai trąšos jau būna įterptos, jos veikia pamažu.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)