Kalkių nuosėdų tirpiklio yra visų skalbimo miltelių sudėtyje
Dauguma moterų mano, kad neverta leisti pinigų tirpikliams, šalinantiems kalkių nuosėdas, nes yra įsitikinusios, kad nuosėdas tirpdančių medžiagų jau yra skalbimo milteliuose.
Ir tiesa, ir melas. Kai kurių miltelių sudėtyje yra vandenį minkštinančių medžiagų, tačiau jų neužtenka, kad skalbimo mašina būtų visiškai apsaugota nuo kalkių nuosėdų. Kalkių nuosėdų tirpiklis papildomai minkština vandenį ir geriau apsaugo skalbimo mašiną.
Ūkinis muilas minkština vandenį
Nuo seno buvo manoma, kad nuo ūkinio muilo vanduo suminkštėja, todėl kartais jo dedama skalbiant automatine skalbimo mašina.
Mitas. Ūkinio muilo naudoti vandens minkštinimui negalima, ypač jei namie yra mažų vaikų. Ši priemonė ardo riebalų plėvelę, kuri dengia odą. Nuo ūkinio muilo oda išsausėja ir įgauna pilkšvą atspalvį.
Geriausia skalbti sniego arba lietaus vandeniu
Lietaus vanduo, arba vanduo, kuris lieka ištirpus sniegui, pats minkščiausias, nes jame nėra jokių nereikalingų druskų.
Tiesa. Pasinaudoti šiuo patarimu galima tik tuo atveju, jei gyvenate ekologiškai švarioje vietovėje: kur nėra nei fabrikų, nei gamyklų, nei automobilių išmetamosiomis medžiagomis teršiamų gatvių.
Skalbiant 30 laipsnių temperatūroje įmanoma pašalinti visas dėmes
Daugumai šeimininkių atrodo, kad automatine skalbimo mašina viską skalbti galima 30 laipsnių temperatūros režimu, aukštesnės temperatūros nereikia.
Mitas. 30 laipsnių temperatūroje pašalinamos tik baltyminės (kraujo, maisto, pieno, spermos) arba augalinės (žolės, aliejaus, vaisių, sulčių) dėmės. Drabužius, išteptus kitokiomis medžiagomis, reikia skalbti aukštesnės temperatūros režimu.
Vienos skalbimo programos užtenka visų tipų audiniams
Visos automatinių skalbimo mašinų programos – tik gudrus gamintojų triukas, leidžiantis jas kuo brangiau parduoti. Iš tikrųjų bet kuria programa drabužiai skalbiami vienodai, todėl tikrai neverta mokėti brangiau.
Mitas. Jei automatinę skalbimo mašiną užprogramuosime veikti pagal skalbinių tipą (šilkas, vilna, sintetika, spalvota medvilnė ir pan.), skalbimo mašina pati pasirinks skalbimo temperatūrą, apsisukimų greitį ir gręžimo stiprumą. Jei skalbtume visus drabužius vienu režimu, drabužiai labai greitai prarastų savo formą ir spalvą.
Citrinų rūgštis – puiki skalbimo mašinos valymo priemonė
Citrinų rūgštis puikiai minkština vandenį ir pašalina kalkių nuosėdas iš skalbimo mašinos.
Ir mitas, ir tiesa. Iš tiesų citrinų rūgštimi galima pašalinti iš skalbimo mašinos jau susidariusias nuosėdas, tačiau vandens minkštumui ji nedaro jokios įtakos. Citrinų rūgštis gali netgi pakenkti skalbimo mašinai: nuo jos mašinos metalinės dalys gali pradėti rūdyti. Paprastai citrinų rūgšties nerekomenduojama naudoti vandeniui minkštinti ir kalkių nuosėdoms šalinti.
Tik vaikų drabužiams skirti skalbimo milteliai nekenksmingi
Kūdikių ir vaikų drabužėlių nepatariama skalbti įprastais skalbimo milteliais. Neva soda ir balikliai, kurių yra įprastuose milteliuose, po skalbimo lieka audiniuose. Liesdamiesi prie mažylio odos tokie audiniai alergizuoja.
Mitas. Pagal sudėtį vaikų drabužiams skirti skalbimo milteliai mažai kuo skiriasi nuo įprastų skalbimo miltelių. Jei vaikas tikrai alergiškas, teks arba skalbti rankomis su vaikišku muilu, arba apsieiti išvis be skalbimo miltelių. Vaikų drabužius galima skalbti ir įprastais milteliais, tik tada skalbinius reikia skalauti mažiausiai 2–3 kartus, juos džiovinti lauke, kad jie labai gerai išsivėdintų, o išdžiūvusius išlyginti iš abiejų pusių.
Skalbti rankomis skirti milteliai tinka ir automatinėms skalbimo mašinoms
Jei namie baigėsi automatinės skalbimo mašinos milteliai, nieko blogo nenutiks, jei į mašiną bus įberta skalbti rankomis skirtų miltelių.
Mitas. Milteliai, skirti skalbti rankomis, labai gausiai putoja. Putos, kildamos vis aukščiau, pradeda tekėti sienelėmis ir patenka į skalbimo mašinos vidų. Dėl to gali perkaisti variklis arba elektroninis valdiklis. Tai pačios brangiausios automatinės skalbimo mašinos dalys.
Ekologinio skalbimo šalininkai pataria
1. Geriau atsisakyti baliklių, kurių sudėtyje yra chloro; naudoti baliklius su aktyviuoju deguonimi.
2. Verčiau rinktis skalbimo miltelius be fosfatų.
3. Skalbinius galima balinti su soda arba citrinų rūgštimi.
4. Jei skalaudami drabužius į vandenį įpilsite citrinų rūgšties arba acto, skalbiniai bus minkštesni ir gaivesni.
5. Jei norite, kad skalbiniai kvepėtų, naudokite įvairų eterinį aliejų.