Ką galima sėti ant tualetinio popieriaus?
Toks metodas tinka beveik visoms kultūroms: pomidorams, paprikoms, baklažanams, agurkams, svogūnams, kopūstams, gėlėms. Vienas didžiausių jo privalumų – daigai neserga juodąja kojele vadinama liga, nes nesiliečia su dirvožemiu, rašo supersadovnik.ru.
Kitas daiginimo ant tualetinio popieriaus privalumas – vietos ant palangės taupymas. Vis dėlto, daugumai daržovių ir gėlių tai kažin ar galios. Šilumą mėgstančias ir lėtai augančias kultūras vis tiek teks pikuoti iš popieriaus rulonėlių į vazonėlius ir laikyti juos ant palangės dar vieną mėnesį. Štai kada jie užims tikrai daug vietos!
Be to, daigai rulone prasčiau apšviečiami. Pomidorų ir paprikų daigai, pavyzdžiui, turi būti kaip įmanoma tvirtesni ir žemesni. Jie geriau prigyja ir greičiau auga, o tai svarbu norint sėkmingai auginti šilumą mėgstančias kultūras trumpos vasaros sąlygomis.
Daiginant sėklas tualetiniame popieriuje daigai sudygsta pernelyg tankiai, jie ištįsta ir turi mažiau susiformavusias šaknis nei daiginant tradiciniu būdu.
Vis dėlto, šis daiginimo metodas pasiteisina kalbant apie šalčiui atsparias daržoves ir gėles, kurias galima persodinti į gruntą labai mažas. Pavyzdžiui, svogūnus ir porus patogu pikuoti iš rulono tiesiai į lysvę.
Daiginimo tualetiniame popieriuje technologija
Jums prireiks: polietileno plėvelės, tualetinio popieriaus, plastikinių stiklinių, etikečių ir daržovių ar gėlių sėklų.
Paruoškite 10 centimetrų pločio polietileno plėvelės juosteles. Lygias juostas sukarpyti lengva ištiesus ant plėvelės baltos spalvos tualetinį popierių. Juostų ilgis turi būti apie 40-50 centimetrų, priklausomai nuo sėklų kiekio. Jeigu vienos rūšies sėklų daug, geriau padaryti kelis rulonėlius po 40 centimetrų. Išdėliokite ant paruoštų polietileno plėvelės juostelių po vieną sluoksnį tualetinio popieriaus.
Tualetinį popierių šiek tiek sudrėkinkite, galima paprasčiausiai jį apipurkšti pulverizatoriumi.
Išdėliokite sėklas keturių-penkių centimetrų atstumu, palikdami iki popieriaus krašto centimetrą ar pusantro. Tai padaryti bus patogiausia pincetu.
Ant viršaus uždėkite tokią pačią juostą polietileno plėvelės.
Atsargiai susukite daugiasluoksnę juostą į rulonėlį. Stenkitės, kad plėvelės sluoksniai nepasislinktų vienas kito atžvilgiu.
Užtvirtinkite rulonėlį guma ar gabalėliu vielos su etikete, ant kurios nurodyti augalo ir jo rūšies pavadinimai.
Įdėkite ruloną į stiklinę ir įpilkite vandens iki keturių centimetrų aukščio.
Apgaubkite stiklinę polietileno maišeliu, o jame padarykite kelias skylutes ventiliacijai.
Kai tik pasirodys daigai, patręškite juos mineralinėmis trąšomis, tik sumažinkite rekomenduojamą tirpalo koncentraciją du kartus.
Tam labai gerai tinka daigams skirtos trąšos su huminėmis rūgštimis. Stebėkite, kad vanduo stiklinėje būtų iki to paties lygio, reguliariai jo įpilkite. Antrą kartą tręškite kai tik pradės augti pirmas tikras lapelis.
Kai daigai paaugs, galima pereiti prie pikavimo. Lapinėms daržovėms – tai pirmojo tikro lapelio stadija, svogūnams – turi atsirasti gerai išsivysčiusios šaknys. Išsukite rulonėlį ir nuimkite pirmą plėvelės sluoksnį.
Nukirpkite daigus kartu su tualetiniu popieriumi, nepažeisdami šaknų. Sėklas, kurios dar nesudygo, galima palikti toliau daigintis. Vėl susukite juos į ruloną ir įdėkite į stiklinę.
Daigus su tualetiniu popieriumi išpikiuokite į iš anksto paruoštus vazonėlius. Jeigu taip pasėjote svogūnus, juos, kaip šalčiui atsparią kultūrą, galima iš karto sodinti į gruntą. Todėl reikia iškart teisingai paskaičiuoti sėjos laiką (maždaug balandžio vidurys).
Išpikiuotus daigus atsargiai palaistykite. Paskui auginkite juos kaip įprastus daigus.