Vandens eikvojimo priežastys

Viena iš pagrindinių priežasčių – nuvertinti vandens ištekliai ir įprotis neužsukti vandens maišytuvo, kai vandens mums nereikia. Pastarasis veiksnys priklauso nuo konkretaus žmogaus, todėl yra greitai išsprendžiamas auklėjimo keliu. Vandentiekio sistema sukonstruota taip, kad į ją patenka per didelis vandens kiekis. Patogiam gyvenimui visiškai pakanka silpnesnės vandens srovės ir mažesnio tūrio vandens bakelio. Šią problemą taip pat lengva išspręsti pasitelkus kelias paprastas gudrybes. Priežastis, į kurią reikia atkreipti dėmesį, yra vandens pratekėjimas. Tai gali atsiliepti ne tik biudžetui, bet ir vonios bei tualeto įrengimų būklei – jie gali greitai pasidengti kalkių akmenimis, kuriuos pašalinti yra labai sunku. Dėl padidėjusios drėgmės namuose taip pat pradeda daugintis grybelis, rašoma portale mschistota.ru.

Kaip sumažinti vandens sąnaudas tualete

Tualeto bakelis vidutiniškai talpina 8 – 9 litrus vandens. Unitazo nuplovimui pakanka 6 litrų. Šį skirtumą lengva panaikinti savo rankomis. Paprastas būdas sumažinti bakelio tūrį – pasitelkti indą su vandeniu arba kokį nors sunkų daiktą. Tam gali tikti 1,5 – 2 l plastikinis butelis. Pripilkite jį vandens, smėlio ar ko nors kito ir sandariai užsukite dangtelį. Įstatykite butelį į bakelį taip, kad jis nesiliestų prie nuleidimo mechanizmo. Štai ir viskas! Dabar vandens bakelio tūris bus sumažėjęs. Įdėjus butelį į bakelį, specialistai pataria patikrinti, ar tualete gerai nusileidžia vanduo. Jei vandens kiekio nepakaks unitazui nuplauti, naudokite mažesnį butelį.

Svarbu! Į vandens bakelį negalima dėti plytų. Plytos yra linkusios tirpti, todėl gali užkimšti kanalizacijos sistemą.

Naudingi patarimai, kaip sumažinti vandens sąnaudas

Maišytuvas

Namų ūkio reikmėms ir maistui sunaudojame labai daug vandens. Įpraskite užsukti vandens maišytuvą, kol valotės dantis ar skutatės. Jei to nepadarysite, per porą minučių tuščiai ištekės apie 10 l vandens. Ir tai vyks kasdien. Tas pats patarimas galioja ir plaunant rankas bei indus. Maišytuvą atsukite tik tuomet, kai reikės nuplauti muilą ar indų plovimo priemonę.

Maišytuvų antgaliai yra puikus sprendimas, galintis sumažinti vandens suvartojimą trečdaliu ar net perpus. Naudojant specialų tinklelį, dėl oro burbuliukų srovė iš maišytuvo netampa plonesnė. Rankas ir indus galite plauti po įprasto slėgio srove. Panašų tinklelį galima uždėti ir dušo žarnelei. Kitas privalumas – mažiau purslų ir triukšmo leidžiant vandenį. Rinkitės maišytuvus su viena svirtele. Vandens temperatūrą reguliuoti bus daug lengviau, nei naudojant atskiras rankenėles. Reguliuojant vandenį sugaištama nemažai laiko, ir pinigai ištaškomi tiesiog į kanalizaciją.

Dar keli paprasti patarimai, kaip taupyti vandenį:

  • Į virdulį pilkite tiek vandens, kiek reikės tam kartui. Pakartotinis vandens virinimas kenkia prietaisui, o nepanaudotą vandenį vis tiek išpilame.
  • Prisvilusius puodus pirmiausia užpilkite verdančiu vandeniu, o tada plaukite.
  • Neskalbkite skalbyklėje vos kelių kojinių ir marškinėlių, jei galite palaukti, kol pripildysite visą būgną.
  • Kai kuriuos nešvarius indus pakanka perlieti vandeniu – nenaudokite jiems indų ploviklio. Bandydami nuplauti ploviklio putas, sunaudosite kur kas daugiau vandens.


Kaip sumažinti karšto vandens sąnaudas

Komunalinių paslaugų kainos nuolat auga, todėl tikslinga taupyti tuos išteklius, kuriuos matuojame skaitikliais savo pačių namuose. Karštas vanduo yra vienas brangesnių išteklių. Vonios kambaryje arba tualete galima įsirengti vandens šildytuvą. Šiuolaikiniai modeliai nenaudoja daug elektros energijos (vanduo pašildomas retai, daugiausia jis išlieka karštas dėl pačios bakelio konstrukcijos). Trijų ar keturių žmonių šeimai pakanka 30 litrų talpos prietaiso ir ne didesnio kaip 60 laipsnių karščio režimo, ypač jei laikomasi kelių taisyklių: išjungti vandenį, kol trenkate galvą šampūnu ar trinatės kempine, kol valotės dantis ir panašiai.

Taupyti vandenį nereiškia būti godžiam. Paprasti įrenginiai gali padėti visiškai nepastebimai išspręsti šią problemą. Šiuolaikiniam vartotojui siūloma vandenį taupanti buitinė technika – skalbyklės, indaplovės, įvairūs vandens maišytuvai, unitazų bakeliai su dviem nuleidimo režimais ir kt. Visa tai kartu su paprastomis ir nebrangiomis buities gudrybėmis turėtų tapti ekologija ir savo finansais besidominčio žmogaus gyvenimo dalimi.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)