Šiai išsamiai dizaino ekspozicijai, kurią sudarys keli šimtai įvairių objektų, bus skirtas 1,6 tūkst. kv. m plotas. „Tai tarsi paroda parodoje, kuri leis įvertinti lietuviško baldų dizaino potencialą iš neilgos jo istorijos nepriklausomoje Lietuvoje, kartu ir iš ateities globalioje rinkoje pozicijų. Tikimės, kad ši ekspozicija, orientuota į plačiąją visuomenę, verslą, politiką formuojančias institucijas bei būsimus šios srities profesionalus, padės įtvirtinti supratimą, kad lietuviškas dizainas jau dabar sėkmingai reprezentuoja Lietuvą ir gali tai dar geriau daryti ateityje“, - sako parodos „Baldai“ projekto vadovė Lilijana Dirsienė.

Lietuviško dizaino istorijai iliustruoti „Litexpo“ surinks kelias dešimtis parodos „Baldai“ dizaino konkursų nugalėtojų ir laureatų darbų. Ši šlovės galerija leis sekti lietuviško baldų dizaino kelią nuo pat pirmųjų žingsnių iki Lietuvą tarptautinėje rinkoje garsinusių dizaino kūrinių.

LT dizaino dabarties ekspozicija, kurią kuruoja žurnalas „Centras“ pristatys Lietuvoje ir užsienyje pripažintų dizainerių (Mindaugo Žilionio, Indros Marcinkevičienės, Vytauto Puzero, Juozo Brundzos, Ryčio Zavecko, Inesos Malafej, Daliaus Razausko, bei dizaino studijų („Contraforma“, „Virūna“, „Sedes Regia“, „Interjero erdvė“) sukurtus baldus.

“Mūsų redakcija atrinko keliolika, mūsų manymu, šiandien baldų dizaino srityje daugiausiai pasiekusių lietuviškų kompanijų ir pavienių autorių. Dalyvaujančios įmonės ir autoriai ekspozicijoje pristatys ir garsiausius, daliai visuomenės jau atpažįstamus darbus, ir visiškas naujienas. Tikimės, kad ši ekspozicija objektyviai atspindės Lietuvos baldų dizaino profesionalų šiandieną”, - sako žurnalo “Centras” vyriausiasis redaktorius Vytautas Gurevičius.

Lietuviško dizaino perspektyvoms nušviesti Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino inovacijų centras atrinko pusšimtį įdomiausių dizaino objektų, iliustruojančių jaunųjų kūrėjų potencialą.

„Pristatydami jaunuosiuos kūrėjus, norime parodyti platesnį dizaino spektrą, todėl greta baldų ir interjero dizaino pavyzdžių įtraukėme ir ne vieną produkto dizaino, tekstilės ir grafikos darbą. Juolab neapsiribojome Vilniaus dailės akademijos studentais, nes nemažai talentingų jaunųjų dizainerių studijuoja užsienyje, o kai kurie dar sėdi mokyklos suole“, - sako VDA Dizaino inovacijų centro vadovas Marius Urbanavičius.

Lietuvišką rytojaus dizainą atspindinčioje ekspozicijoje „Baldų“ parodos lankytojai galės iš arti apžiūrėti jau tris kartus surengto konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ laureatų darbus, vienos iš Europoje aukščiausiai vertinamų Endhoveno dizaino mokyklos (Olandija) diplomantų kūrinius (Vytauto Gečo „Išvirkščia spinta“ ir Gintarės Černiauskaitės „Exo“ rankos įtvaras), Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos dvyliktoko sukurtą ir visiškai funkcionalų fanerinį dviratį „Fanerati“, perspektyvios grafikės Aistės Papartytės šilkografijos kūrinių ciklą „Kūno kultūra“ ir kt.

Baldų, interjero ir dizaino idėjų paroda „Baldai 2014” vyks kovo 20-23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Į jubiliejinę 20-ečio parodą atvyks ir pranešimus skaitys net trys tarptautiniai dizaino autoritetai: savitą dizaino verslo modelį išvystęs olandų dizaineris Piet Hein Eek, įvairiais dizaino apdovanojimais įvertintas danas Hans Sandgren Jakobsen ir Berlyne gyvenantis dizaino kritikas, tinklaraščio Lucas_Berlin autorius Lucas Verweij.

Baldų, interjero ir dizaino idėjų parodoje veiks naujų baldų kolekcijų ekspozicijos, baldų gamybos, medžiagų ir įrengimų ekspozicijos, vyks įvairūs, skirtingiems lankytojams aktualūs renginiai bei Všį „Versli Lietuva“ organizuojama verslo kontaktų mugė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)