Kad šitaip atsitiktų kuo rečiau, vertėtų pasiaiškinti, kokie gi virtuviniai prietaisai dažniausiai atsiduria nereikalingųjų topuose. Toliau – dėmesio vertas tokių daiktų sąrašas iš portalo novate.ru.

Duonkepė

Imkite ir pasiteiraukite „laimingųjų“ duonkepės turėtojų, kaip dažnai jie naudoja „nuostabųjį“ duonos kepimo prietaisą. Galbūt ir atsiras koks vienas iš dešimties, kas porą dienų besimėgaujantis namie išsikepta duonute, tačiau visi kiti prisipažins, kad prietaisas nereikalingas, kad guli nenaudojamas, kažkur nugrūstas.

Kodėl gi taip staiga išblėsta pirminis entuziazmas ir tenka reziumuoti, kad pirkinys nepasiteisino? Įsigyti elektroninę duonkepę paprastai nutariama dėl šeimininkių mintis užvaldžiusio idiliško kvapnaus kepaliuko su traškia plutele ir puriu minkštimu vaizdinio. Tik realybėje, deja, tokia idilė neįmanoma: tenka ne kartą klysti ir bandyti, kol išsiaiškinama, kuris receptas garantuoja puikų rezultatą. Tiesa, prie duonkepės pridėtoje knygelėje pateikta keletas receptų, bet jie dažniausiai nuvilia.

Tą patį tenka pasakyti ir apie patį prietaisą: tai ypač kaprizingas aparatas. Vargina ir tai, kad renkantis ingredientus privalu atsižvelgti į begalę niuansų, pradedant kiaušinių temperatūra ir baigiant mielių kokybe. Turint omenyje turimas viltis ir dedamas pastangas, keli nesėkmingi bandymai gali privesti prie sprendimo geriau jau pirkti duoną parduotuvėje, užuot ieškojus tobulo recepto.

Gruzdintuvė

Norą turėti šį virtuvinį prietaisą dažnai pasėja reklama. Gruzdintų bulvyčių ar auksaspalvių viščiukų sparnelių vaizdas per televizorių nejučiom įtikina, kad tokius pat šedevrus pavyks pasigaminti namuose – tereikia įsigyti būtinąją gruzdintuvę.

Deja, nedažnas susimąsto, kiek rūpesčių ir vargo su tokiu pirkiniu pats sau užsikrauna. Pirmiausia, per kartą įmanoma gaminti tik 200 gramų kokių nors produktų, kitaip naudojamo aliejaus temperatūra pernelyg nukrenta ir traški plutelė nesusiformuoja.

Antra, gruzdintuvę ypač sudėtinga prižiūrėti – net ir aliejaus išleidimas gali sukelti tam tikrų problemų, nes tai atliekanti sistema netrukus ima strigti ir neatlieka savo funkcijos. Išplauti gruzdintuvę taip pat nelengva. Jei ji išardoma, aliejuotą indą galima įdėti į indaplovę. O ką daryti jei ji neišardoma? Dar verta užsiminti apie reguliarų filtrų ir kitų detalių keitimą, ir tai – ne tiktai rūpestis, bet ir papildomos išlaidos. Ar esate tam pasirengę?

Gruzdintuvė

Kepyklė (kesadilijų, blynų, kt.)

Šis prietaisas pagal veikimo principą labiausiai primena vaflinę, bet vaflių be specialaus aparato išsikepti tiesiog neįmanoma, o štai be kesadilijų kepyklės apsieiti tikrai galima. Iš esmės tai yra dvipusė keptuvė, kepanti ir iš viršaus, ir iš apačios, be to, padalijanti paplotį trikampėliais, bet tik vizualiai, nes supjaustyti gatavą kepinį pagal įspaustas linijas vis tiek turėsite patys.

Taigi, prieš įsigydami kepyklę, trumpam susimąstykite, ar verta pirkti specialų prietaisą vien tam, kad galėtumėte išsikepti paprasčiausių blynų arba apkepinti įprastas tortilijas, nors tai be galo lengva padaryti ant elementarios keptuvės.

Koktelių plaktuvė

Jei nesate barmenas profesionalas ir nerengiate vakarėlių kas savaitę, mažai tikėtina, kad tinkamai įvertinsite elektrinės koktelių plaktuvės teikiamą patogumą. Prietaiso paskirtis – suplakti į metalinę kolbą subertus ledo kubelius ir supiltus būsimo gėrimo ingredientus. Jei toks žaisliukas beveik nieko nekainuotų, jį, aišku, būtų galima sau leisti, tačiau kokybiškos plaktuvės kainuoja gana nemažai.

Garų puodas

Jei tenka laikytis gydomosios dietos, nutarėte atsižvelgti į sveikos mitybos principus arba tiesiog sumanėte įtraukti į kasdienį racioną garuose paruoštų patiekalų, šis prietaisas jums puikiai tiks. Bet jeigu taip nėra, jį įsigydami būsite veltui išleidę pinigus, kadangi garų puodas ne daugiafunkcis, o turintis labai konkrečią paskirtį, susijusią su mažiau kaloringų valgių ruošimu.

Puiki garų puodo alternatyva – daugiafunkcis puodas. Jame pavyks ne tiktai išsigarinti produktų, bet ir atlikti daug daugiau – išvirti sriubą, košę, iškepti pyragą, paruošti mėsą ir kt. Puiku ir tai, kad daugiafunkcis puodas užima kiek mažiau vietos ant spintelės nei daugiaaukštis garų puodas.

Virdulys-termosas

Šis prietaisas atlieka elektrinio virdulio ir termoso funkcijas. Vanduo jame užverda gana greitai, be to, pakankamai ilgai išlieka karštas. Atrodytų, kaip viskas paprasta ir aišku. Vis dėlto termovirdulys turi tam tikrų minusų, kurių nepavyksta iš karto identifikuoti.

Visų pirma, vandens užvirinimas trunka ilgiau nei paprastame elektriniame virdulyje, todėl greitai pasiruošti kavos ir lėkti į darbą nepavyks. Antra, kad vanduo ilgai išliktų karštas, aparatas nuolatos naudoja elektros energiją, o šitai atsiliepia sąskaitoje įrašytai sumai. Ir, trečia, termovirdulys kelia apsiplikymo riziką, ir šito nevalia pamiršti, jei namuose yra mažų vaikų.

Išmanusis virdulys

Toliau kalbant apie prietaisus, kurių pagrindinė paskirtis – užvirinti vandenį, neišeina nepaminėti išmaniojo virdulio. Nuo standartinių virdulių jis skiriasi tuo, kad jį valdyti galima iš išmaniojo telefono, kuriame įdiegta speciali programėlė. Dar galima užprogramuoti reikiamą vandens temperatūrą ir išjungimo laką.

Vadinasi, jei keliatės septintą valandą, galite susitvarkyti taip, kad virdulys užvirtų vandenį, vos tik ateisite iki virtuvės. Galėsite pamiršti, ką reiškia paspausti mygtuką, o tada laukti dvi–tris minutes. Deja, savarankiškai prisileisti vandens ir užplikyti kavos arba arbatos virdulys kol kas nesugeba. Šiaip jau vertėtų pagalvoti, ar pora menkų funkcijų vertos nemenkų investicijų, juolab kad nuspausti mygtuką – anoks ir darbas.

Prisipildanti vyno taurė

Šį originalų indą sudaro baliono formos talpykla, sujungta su vyno taure. Kai skysčio taurėje sumažėja, visai nereikia imti butelio ir patiems įsipilti gėrimo, nes jo nuolatos priteka iš talpyklos. Išeina, kad geriate tarsi iš taurės, bet jūsų rankoje – visas butelis, kurį laikyti nėra patogu. Vargu ar tokia inovacija galėtų prilygti patobulinimui. Tie, kurie ją išbandė, nutarė likti ištikimi tradicijoms.

Kiaušinius skaičiuojanti dėtuvė

Tarp virtuvinių prietaisų galima rasti net ir kiaušinius skaičiuojančią dėtuvę. Įdiegę telefone specialią programėlę ir sinchronizavę ją su dėtuve, galėsite bet kada sužinoti, kiek namuose kiaušinių – net šaldytuvo atidarinėti nereikės. Dar viena dėtuvės funkcija – informuoti, kuris kiaušinis saugomas ilgiausiai (seniausiai įdėtas kiaušinis apšviečiamas). Dėtuvei ištuštėjus, į telefoną išsiunčiamas įspėjamasis pranešimas. Visgi derėtų pagalvoti, ar šitoks daiktas reikalingas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)