Pirmiausia, vietos gyventojai stengiasi kompensuoti saulės trūkumą. Saulė čia dažnai slepiasi už debesų, todėl pirmenybė teikiama vizualiai erdvę didinančioms šviesioms spalvoms, dideliems langams, lengvoms permatomoms užuolaidoms, praleidžiančioms kiek įmanoma daugiau šviesos. Dėl to pačios priežasties skandinaviškame interjere nestinga įvairių šviestuvų ir toršerų.

Interjeras turi būti maksimaliai šiltas, jaukus ir tinkamas poilsiui, tačiau tuo pat metu ir paprastas, be nereikalingų detalių.

Ypač vertinamos natūralios gamtos medžiagos, o viena tokios meilės gamtai priežasčių – pagoniškos šiaurinių šalių gyventojų šaknys. Tiesa, milžiniškas šiuolaikinių dirbtinių medžiagų pasirinkimas leidžia nemažai sutaupyti remontuojant, todėl jos pasirenkamos vis dažniau ir dažniau.

Dar skandinavai dievina daugiafunkcinius daiktus, galinčius taupyti erdvę. Pavyzdžiui, kompaktines spintas, išskleidžiamas lovas ar stalus, patogias lentynas ar dėžes.

Visus aukščiau išvardytus ypatumus galima apibūdinti vienu žodžiu – skandinaviškas interjero stilius. Jeigu jis jums prie širdies, pasinaudokite mūsų rekomendacijomis ir įgyvendinkite jį savame būste.

Skandinaviškas apdailos stilius

Siekdami erdvei suteikti kuo daugiau apimties ir šviesos, skandinavai pirmenybę teikia baltai sienų, grindų ir lubų spalvai. Tai gali būti tapetai, dailylentės ar dekoratyvinis tinkas.

Be baltos dar populiarios ramios prislopintos spalvos: pilki, smėlio, žydri, rusvi, kreminiai, gelsvi atspalviai. Visi jie turi priminti natūralias vandens, smėlio, medžio, akmens ar daugaus spalvas.

Ant grindų gerai žiūrisi šviesus laminatas, keraminės ar akmens masės plytelės.

Baldai skandinaviškame interjere

Baldai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų. Be skandinavų pamėgto medžio ir vytelių, taip pat balduose palankiai vertinamas stiklas ir plastikas bei chromuotas metalas.

Svarbu, kad baldai būtų nebrangūs ir patogūs, be ypatingų ir sudėtingų detalių. Ne mažiau svarbu, kad jie būtų nesunkiai transformuojami ir pernešami iš vienos vietos į kitą.

Tai gali būti sofos-lovos, krėslai-lovos, išlankstomos kėdės ar stalai.

Palei kambario sienas gali būti išdėliotos medinės dėžutės, pinti krepšiai ar dėžės, kuriuose daiktus ne tik patogu laikyti, bet ir lengva rasti. Štai kodėl skandinavai dažniausiai renkasi atviras lentynas ant sienų.

Tekstilė skandinaviškame interjere

Tekstilės gaminiai skandinaviškame interjere dažniausiai natūralūs, pavyzdžiui, medvilnė, linas ar vilna. Jų spalvų gama paprasta, audiniai languoti ar dryžuoti, su geometriniais ar nacionaliniais motyvais. Populiarūs gyvūnų, augalų ir žuvų atvaizdai.

Vis dėlto audinių spalvingumas kartais gali rezonuoti su ramia kambario apdaila, tokiu atveju jie atlieka akcento ramiame interjere funkciją.

Ant langų pirmenybė teikiama lengvoms užuolaidoms, o kartais jų išvis atsisakoma, taip paliekant daugiau galimybių prasiskverbti natūraliai šviesai.

Apšvietimas

Kaip jau buvo minėta aukščiau, skandinaviškas stilius neapsieina be daugybės įvairių paprastos formos šviestuvų. Žinoma, saulės šviesos atstoti jie negali, tačiau kai jos stinga, pripildo namus dirbtinės šviesos.

Dekoratyviniai elementai

Neutralių apdailos medžiagų fone gražiai atrodo ryškios dekoratyvinės detalės, pavyzdžiui, vazos, šviestuvai, individualūs baldai.

Sienas gali puošti plakatai ar fotografijos paprastuose rėmeliuose. Kambaryje privalo būti keletas augalų.

Skandinaviškuose namuose labai daug rankų darbo daiktų – nuo mažyčių popierinių gėlių iki spalvingų kilimėlių, tačiau ypač populiarios auksarankių namų šeimininkių nertos lovatiesės, staltiesės ar servetėlės.

Skandinaviškų namų kvapai

Ir galiausia, apie skandinaviškam stiliui būdingus aromatus. Labiausiai tinka gaivūs jūros ar miško – pavyzdžiui, spygliuočių ar samanų – kvapai. Galima pasirinkti tokių kvapų aromatines žvakes.

Dėl savo paprastumo, jaukumo, daugiafunkciškumo ir ekonomiškumo, skandinaviškas interjero stilius tampa vis populiaresniu. Jo populiarumą lemia ir tai, kad jis labiausiai tinka nedideliems butams, kuriuose dauguma mūsų gyvename.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)