Harmoningos spalvos – esančios šalia ar netoliese spalvų paletėje. Pavyzdžiui, raudona yra šalia rūdžių spalvos, o šioji – šalia terakotos. Naudojant harmoningas spalvas, visai nesunku sukurti vientisą, subalansuotą schemą.
Efektas bus didesnis, jei viena iš pasirinktų spalvų bus pagrindinė (pavyzdžiui, raudona ir rožinė ar raudona ir oranžinė).
Papildančių spalvų schema
Papildančios spalvos paletėje yra ne šalia, o priešais. Jos kontrastingos, tačiau pati gamta jas suderino. Prisiminkite žaliai raudoną obuolį, ar geltoną ir violetinę vaivorykštės juostas.
Kambarys, dekoruotas pagal šią schemą, atrodys drąsiau ir dramatiškiau už dekoruotą harmoningomis spalvomis.
Patarimai:
- Išsirinkite vieną spalvą. Kita spalva taps esanti priešingoje paletės pusėje.
- Nuspręskite, kurią iš dviejų spalvų labiau pabrėšite. Jei abiejų bus po lygiai, jos tarsi konkuruos ir bandys nustelbti viena kitą.
- Jei kiek nedrąsu dažyti kambarį dramatiškomis spalvomis, pirmiausiai įsigykite tokios spalvos lovatiesę ar kitą aksesuarą. Galbūt nesunkiai priprasite?
- Galite pasirinkti trečią spalvą – tiesa, kitokio sodrumo nei likusios dvi. Tačiau keturios spalvos - jau tikrai per daug.
- Subalansuokite schemą, įliedami neutralių spalvų – baltos ar kreminės.
- Galite išbandyti pasirinktų spalvų skirtingo sodrumo atspalvius – vienos spalvos šviesų, kitos – tamsų. Paeksperimentuokite: kaip atrodo švelniai žalsva su sodria ir ryškia rožine? O gal labiau patiks atvirkščiai – ryškiai žalia su švelniu rožiniu atspalviu?
Sukurkite nuotaiką
Svetainėse, valgomuosiuose ir kitose vietose, kur mėgstate priimti svečius, labiausiai tiktų šiltos spalvos.
Tikriausiai norėtumėte turėti jūros spalvų vonią, kurioje lengvai atsipalaiduotumėte ir pamirštumėte stresą. O gal mieliau rinktumėtės “rūgščias”, ryškias spalvas, kurios rytais išbudintų namiškius? Ieškokite įkvėpimo gamtoje.
Vieni norėtų elegantiško, oficialaus tamsiai mėlyno valgomojo, kitiems labiau patiktų šilta, neįpareigojanti atmosfera, kur galėtų susirinkti namiškiai.
Saldžiam miegui nusiteikti labiausiai padės švelnios, atpalaiduojančios spalvos.
Žaiskite apšvietimu. Jis padės sukurti nuotaikas įvairioms situacijoms – romantiškai, praktiškai, oficialiai, žaismingai, etc.
Kambarių derinimas pagal spalvas
Galbūt turite krūvą idėjų spalvinėms schemoms visuose kambariuose ir nekantraujate jas išbandyti. Tačiau pagalvokite, kaip butas ar namas atrodys, kai bus atidarytos visos durys. Mažesni namai gali panašėti į tikrą mišrainę.
Darydami bendrą schemą, išsirinkite visame name dominuojančią spalvą ir visuose kambariuose ja varijuokite. Dideliuose namuose margumynas mažiau pastebimas, tačiau vis tiek atkreipkite dėmesį.
Pasirinkite harmoningas spalvas – vieną kambarį nudažykite mėlynai, kitą - žaliai mėlyna spalva, trečią – violetine.
Taip pat galite pasirinkti vieną spalvą, tačiau kambarius dažyti skirtingais atspalviais - pavyzdžiui, nuo melsvos iki tamsiai mėlynos spalvos. Tai atrodys ypač patraukliai, jei kambariai išsidėstę šalia vienas kito.
Jei vienas kambarys išklijuotais tapetais, išsirinkite juose esančią spalvą ir ja nudažykite kitą kambarį.
Visus kambarius galima suvienyti ir kitu aspektu – pavyzdžiui, šviesios medienos dekoracijomis ar baldais. Jei jūsų sienos neutralių spalvų, baltas medienos dekoracijas tiktų perdažyti mišiniu iš vienos dalies neutralios ir trijų dalių baltos spalvos. Toks atspalvis tiks ir luboms.
- Žiūrėkite, kad pereinamo kambario durų spalva bent jau nekontrastuotų su abiejų kambarių spalvomis.