„Axor Water Dream“ projekte viena garsiausių pasaulio santechninės įrangos gamintojų „Hansgrohe“ pristato funkcionuojančius maišytuvų prototipus, kurie, kaip ir automobilių pramonėje, apibendrina aktualiausias dizaino, technologijų tendencijas ir artimiausiu metu gali pasiekti serijinę gamybą.
2014 metais japonų dizaineris Oki Sato iš dizaino studijos „Nendo“ sukūrė šviečiantį dušą „Axor LampShower“, o švedų dizaino studija „Front“ - stilizuotą urbanistinę santechninės įrangos kolekciją „Axor ShowerProducts“. Šiandien tai vieni sėkmingiausių prekinio ženklo „Axor“ vonios kambario produktų.
Šįkart dizaineriai siekė išnaudoti galimybes, kurias suteikia prieš porą metų „Hansgrohe“ sukurtas universalus maišytuvo fiksatorius „Axor U-Base“. Ši technologija ne tik supaprastino pagrindinio maišytuvo korpuso pritvirtinimą arba nuėmimą, bet ir leidžia korpusą gaminti nebūtinai iš metalo. „Axor U-Base“ jau anksčiau buvo panaudotas ir „Axor Starck V“ modelyje, kurį sukūrė dizaino mega žvaigždės Ph. Starckas. Šio maišytuvo korpusas gaminamas iš permatomo stiklo, o jame galima stebėti vandens sūkurius.
Kas toliau?
Šiemet prie projekto prisijungę dizaineriai pateikė tikrai įdomias kūrybines vizijas, drąsiai eksperimentavo su skirtingomis medžiagomis ir siekė atskleisti naują vandens ir žmogaus santykį vonios kambaryje. Ar visi šie prototipai pasieks serijinę gamybą? Turėję progą „Axor Water Dream“ ekspoziciją pamatyti šių metų Milano dizaino savaitėje ko gero tartų tvirtą „taip“.
„Water Steps“ (dizainas - Anna Lindgren & Sofia Lagerkvist, „Front“).
Paskatintos „Axor ShowerProducts“ sėkmės švedų dizainerės iš „Front“ studijos sukūrė „Water Steps“. Maišytuvas turi du atskirtus tarpusavyje susietus metalinius dubenėlius, kuriais vanduo krenta lyg kaskada. Maišytuvas ir žaismingas, ir skandinaviškai santūrus, labai subtiliai atskleidžiantis žaismingą vandens grožį ir skirtingus pavidalus.
„Zen“ (Stine Ga, Enrico Fratesi, „Gam Fratesi“). Stine Gam ir Enrico Fratesi atsigręžė į Rytų kultūrą ir šiuolaikiškai interpretavo rytietišką bambukinį fontaną. Maišytuvas itin minimalistinės formos, o stovint prie jo ir sutelkus dėmesį į vandens srovę laikas tarsi sustoja.
„The Sea and the Shore“ (W. Assilingeris, „Studio Assilinger“). A. Assilingeris prototipui panaudojo dar vieną maišytuvams neįprastą medžiagą - molį. Korpuso forma primena lentynėlę, kurioje vanduo ramiai tyvuliuoja lyg paplūdimyje. Dizaineris įsitikinęs, jog keramika vonios kambariui suteiks dar daugiau jaukumo. Žavesio šiam modeliui prideda ir galimybė maišytuvą dekoruoti gyvais augalais.
„Mimicry“ (Jean-Marie Massaud, „Studio Massaud“). Vienas žymiausių pasaulio architektų maišytuvas – lyg skulptūra iš išgrynintų geometrinių formų detalių. Pasak architekto, vanduo ir akmuo visuomet sukuria harmoningą santykį.
„Ritual“ (Davidas Adjaye, „Adjaye Associates“). Šis dizaineris panaudojo iškart dvi medžiagas –bronzą ir granitą, todėl maišytuvas kuria ir prabangos įspūdį. Tačiau neužgožiant vandens ir visą dėmesį sutelkus į monotonišką jo tėkmę.