Taisyklinga grindų plovimo technika
Vienas iš bene daugiausiai jėgų atimantis darbas – tai grindų plovimas. Turbūt ilgus metus plovėte grindis nei nesusimąstydami, koks Jūsų naudojamas būdas. O ar pagalvojote, jog gali būti skirtingų to išpildymo variantų? Ir netgi... egzistuoti metodas, apsaugantis nuo nugaros ir pečių skausmų bei reikalaujantis minimalių pastangų?
Įsiminti šiuos kelis žingsnelius tikrai nėra sunku.
- Pradėkite valyti ir plauti grindis visų pirma toliausiai nuo durų esančiame kambaryje.
- Kambaryje pirmiausia išvalykite kampus ir kraštus.
- Kitą kambario plotą valykite tokia schema lyg šluota pieštumėte horizontalų aštuonetą.
Būtent ši schema gelbsti surenkant nešvarumus. O štai šluotą judinant pirmyn-atgal nešvarumai tiesiog perstumdomi erdvėje, rašoma atsiųstame pranešime žiniasklaidai.
Kad plovimas taptų ne tik efektyvus, bet ir saugus
Be plovimo technikos rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į kitus grindų plovime svarbius aspektus.
- Patariama nepadauginti grindų valymo priemonės.
- Kadangi didesnis jos kiekis pasilikęs ant grindų gali daryti dangą slidžią. Taip pat vertėtų turėti omeny, kad buitinės chemijos priemonės turi įtakos mūsų sveikatai. Kai jos ne ekologiškos, taipogi naudojamos dideliais kiekiais. Juk namų erdvė, tai toji erdvė, kurioje kiekvienas nori jaustis saugus ir matyti saugius savo artimuosius, o ypač mažučius basomis kojelėmis lankstančius ir krykštaujančius po namus.
- Renkantis šluotų galvutes kaip dideliu valymo efektyvumu pasižyminti išskiriama mikropluošto medžiaga.
- Naudojant šluotas su keičiamomis galvutėmis rekomenduojama turėti kelias galvutes.
Skirtingose namų patalpose egzistuoja skirtinga tarša tiek fiziniu, tiek bakteriologiniu aspektu. Tad valymo proceso eigoje keičiant galvutes išvengiama vienos patalpos taršos pernešimo į kitą.
Kažkam šiame procese svarbus ir tvarumo aspektas. Tuomet galvojama netgi apie vandens naudojimą. Mažinant energijos išteklių vartojimą renkamasi tik būtinas vandens kiekis bei pirmenybė teikiama šaltam vandeniui. Kažkas pasirenka mažesnes savų jėgų sąnaudas ir dairosi kuo efektyvesnių pagalbininkių.
Šluotų įvairovė
Be paprastesnių šluotų variantų galima pasižvalgyti ir įmantresnių, pavyzdžiui su purkštuvu, garinių ar akumuliatorinių.
„Šluota su purkštuvu ne tik tausoja jėgų sąnaudas. Juk laikas bei ištekliai taip pat svarbūs šio užsiėmimo aspektai. Valymas su ja gali būti tiek sausas, tiek drėgnas. Puikiai 180 ° kampu judanti galvutė lengvina sunkiai pasiekiamų vietų priežiūrą. Ši šluota tinkama įvairių paviršių valymui, bet itin rekomenduojama brangiems, reikalaujantiems atidžios priežiūros – tai medinėms grindims, parketui ar brangioms keraminėms plytelėms“, – pasakoja prekybos centro internete „Varlė.lt“ produkto vadovė Ineta Maksimavičienė.
Garų šluotos. Kokie jų išskirtinumai? Visų pirma tai puiki priemonė palaikyti namuose kuo sterilesnę aplinką saugant savo šeimą nuo įvairių virusų ir bakterijų. Įsigijus šį prietaisą, įsigyjama ir galimybė pašalinti nemalonius kvapus ar saugant savo mažuosius dezinfekuoti norimus paviršius. Ir visa tai dėl šluotos veikimo karštais garais principo.
Vis dėlto garų šluotos reikalauja tiesioginio maitinimo, o štai akumuliatorinės nėra pririštos laidu. „Jų naudojimas labai paprastas, o darbas kokybiškas. Įkrautas prietaisas darbuotis gali nuo 30 iki 80 min. Tinkamos naudoti įvairiems paviršiams. Pasirinktinai galima atrasti šluotą skirtą tiek plovimui, tiek sausam grindų bei kilimų valymui“, – detalizuoja ekspertė.
Taigi už šluotos ir pirmyn pasitikti švytintį, gaivų pavasarį!